Kuinka pitkä oli Hrutshev?

Anonyymi

Oliko jalorotuinen pitkä mies?

35

109

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oli saman mittainen, kuin Petteri Orpo

    • Anonyymi

      157 cm oli tämä Venäjän pikku-ukko.

      • Anonyymi

        Eli 11 cm LYHYEMPI kuin Petteri Orpo!

        Tiltu valehtelee AINA.


      • Anonyymi

        Ei vaikuta kovin pitkältä tuo Nikita. Mistä johtuu?


      • Anonyymi

        Stalin tietysti nosti itseään lyhyempiä valtaan. Siis jos se vain jotenkin oli mahdollista.


    • Anonyymi

      Meinaakos pöhveli alkaa taas patsaan pystytyshommiin, kun täällä mittoja kyselee?

      • Anonyymi

        Tarkkis-Tiltua taas keittää Venäjän miesten pituudet?


      • Anonyymi

        Onko siellä suunnalla huomattavan lyhyttä?


    • Anonyymi

      Kun Hrutshev oli noin lyhyt niin käyttikö kengässä korkoa?

      • Anonyymi

        Kyllä käytti. Hänellä oli tapana itse naulata korot kenkiinsä. Teki tuota myös YK:n kokouksessa.


      • Anonyymi

        Kuuluiko YKssa jotain kopinaa, kop kop kop?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuuluiko YKssa jotain kopinaa, kop kop kop?

        Kyllä vaan kuului, Hrutshev kun puheensa aikana nappaisi kengän jalastaan ja koputti sillä puhujapönttöä sanoilleen painoarvoa lisätäkseen. Siinä samalla tuli näyttäneeksi ettei käytä piilokorkoja kuten jotkut heikommalla itsetunnolla varustetut poliitikot.
        Hrutshev oli laajan yleistiedon omaava terävä tyyppi, mutta myös omalaatuinen ja särmikäs. Maatalous ja sen kehittäminen oli hänen lempiaiheensa ja hän saattoi välillä kirjaimellisesti kädestä pitäen neuvoa jossain sovhoosilla käydessään työntekijöitä. Toisinaan tosin hänen intonsa ylitti osaamisen ja tietämyksen, mutta sellaistahan sattuu.
        Ylipäätään Neuvostoliiton päämiehet eivät keskimäärin olleet mitään tyhjäpäitä, Breshnev oli dementoitunut joten se siitä, terävä Tshernenko jo vanhus virkaan nimettäessä, mutta ei todellakaan tyhmä, Kosyginin älykkyyttä arvostettiin suuresti myös lännessä jne. Kyllä siellä aivoja oli, mutta hallinnon kokonaisuus oli raskassoutuinen ja jäykkä ja Leninin sekä Stalinin kausien jälkeen puolue nimenomaan pyrki ehkäisemään yksilöiden liiallisen määräysvallan ja päätöksenteosta tuli juuri niin vaikeata kuin siitä tuli, seurauksilla jotka tiedämme.


    • Anonyymi

      Huomio kiinnittyi jalosukuiseen kallonmuotoon

      • Anonyymi

        Ja persjalkaisen pänikän pottunenään.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Oliko lyhyt Hrutshev tyhmempi kuin pitkä Kekkonen.
      Sauna- ja metsästysretkiltä Kekkonen palasi aina voittajana.

      • Anonyymi

        Hrutshevin ihrapussi esti häntä liikkumasta ketterästi metsässä.


      • Anonyymi

        viinapöhö kyseessä. Näin se on.


    • Anonyymi

      Oli vaalea ja pitempi kuin natsi-Saksan mustat pätkäjohtajat.

      • Anonyymi

        joo ja Suomellakin oli musta Mannerheim. Näin telkkarista.


    • Anonyymi

      Kuinka pitkä on pöhveli, onko pitkä ja jalorotuinen, kuten Mannerheim, vai onko lyhyt tappi niinkuin Petteri Orpo?

      • Anonyymi

        Hrutshev on orpoa melkein napaan asti


    • Anonyymi

      Varmasti oli pitempi kuin USAn psykojohtajat. On äärimmäisä neuvostovastisuutta pilkata maailman yhtä tärkeimmistä johtajista 1900.luvulla. Hän on kuitenkin melkei yhtä tärkeä kuin laajasyi ihailtu Leonid Breshnev

      • Anonyymi

        Koko neukkukansa häpesi pottunenän vulgääriä käytöstäja niinpä päbnkästä päästiin vallankaappauksella. Päädyttiin kuitenkin ojasta allikkoon. Umpityhmän persjalkaisen musikan tilalle tuli kävelevä zombie Btrznevin muodossa ja hänet kansa tunsi Vihanneksena!


      • Anonyymi

        Suomessa oli Vihannes Jorolainen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Koko neukkukansa häpesi pottunenän vulgääriä käytöstäja niinpä päbnkästä päästiin vallankaappauksella. Päädyttiin kuitenkin ojasta allikkoon. Umpityhmän persjalkaisen musikan tilalle tuli kävelevä zombie Btrznevin muodossa ja hänet kansa tunsi Vihanneksena!

        Että oikein vallankaappaus, kuka sen vallan sitten noin niin kuin kaappasi? Vai oliko se kuitenkin ihan säällinen politbyroon kokous jossa valittiin yhden henkilön tilalle tilalle toinen henkilö?
        Entä mikä tai kuka oli tämä Btrznev?


    • Anonyymi

      tykkäs kuulemma maissista

      • Anonyymi

        No sitten maissia syömällä ei kasva pitkäksi ja komeaksi.


    • Anonyymi

      Onko pöhveli älykkäämpi kuin Petteri Orpo?

      • Anonyymi

        ❤ jos sydämmmellisempi?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        ❤ jos sydämmmellisempi?

        Ainakin juo enemmän kiljua.


    • Anonyymi

      Oli kuulemma alunperin lammaspaimen bää,bää

    • Anonyymi

      P-tin 167cm pikku-ukko.

    • Anonyymi

      Professorit käsittelevät taas historiaa loogisesti eri osa-alueilta. Kaikki ovat kirjoituksista päätellen tosi sivistyneitä. Suomen koululaitos näyttää kykynsä. Hienoa!

      • Anonyymi

        täältä häviää tieteellisesti tärkeät kuvalinkit. Laita hakusanaksi corn Hrutchev niin tulee hyvää kuvaa. Professorin logiikalle sopivaa. Opit sinäkin jotain.


    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      82
      3260
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      37
      2074
    3. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      169
      1850
    4. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      302
      1396
    5. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      36
      1305
    6. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      112
      1239
    7. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      93
      1229
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1110
    9. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      120
      1094
    10. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      28
      1071
    Aihe