Matti Nykäsen kalmosta

Anonyymi

löytyy vielä purtavaa raatomedialle.

8

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Koskas on seuraava luiden muistelu konsertti taas jollekkin legendalle millä voidaan rahastaa lisää?

    • Anonyymi

      Annettais nyt jo Matin levätä rauhassa. Kiitos Matille ja hyvää ikuista kesää sinne jonnekkin. Olen sanonnu että vien Matin haudalle kukan kun käyn seuraavan kerran Jyväskylässä .

      • Anonyymi

        Alkolle tässäkin jutussa olis purtavaa. Kuinka saada viinakset niin terveellisiksi, ettei maksa ja haima kärsi, kun pää haluaa olla onnellisen pyörryksissä?


    • Anonyymi

      Leski Pia Nykänen kertoo Seiskalle, että Matti oli voinut huonosti viikonlopun aikana, eikä ollut jaksanut juurikaan liikkua.

      – Minä en usko, että tämä on totta, murtunut Pia sanoo.

      – Hän oli ollut aivan normaalisti kotonaan, pyykkäillyt ja hoitanut muita kotiaskareita. Hän oli valitellut hieman pyörryttävästä olostaan, Kaitsu kertoi Iltalehdelle maanantaina.

      – Ei tiedetä, mikä se oli. Pia elvytti, kun hän ymmärsi, ettei Matti hengitä. Ambulanssi tuli ja elvytti, mutta Matti ei lähtenyt hengittämään, anoppi sanoi.

      Mikä tässä on enää totta ja mikä valhetta. Haimatulehdusko vai keuhkokuume vai mikä? Nämä on tietenkin yksityisasioita.

    • Anonyymi

      Joko Seiskassa on polkaistu YT-neuvottelut käyntiin?

    • Anonyymi

      Tuleeko Matista nyt uusi Hanna-Riikka jota surraan lehtien lööpeissä jatkuvasti?

    • Anonyymi

      Keuhkokuume on fataali, jos immuniteetti on heikentynyt. Haima on tärkeä osa ihmisen immuniteettia.

    • Anonyymi

      Tuskin Nykäselle itsellään olisi mitään paljastusta vastaan, paljastihan muutenkin kaiken. Olisi mennyt vielä varmaan monesti vihille,jos elonpäiviä olisi riittänyt.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2132
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      5
      1785
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      236
      1278
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      950
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      87
      935
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      21
      855
    7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      112
      762
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      38
      708
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      696
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      689
    Aihe