Hakaristi ei ollut vain hitlerin saksan lipussa ,vaan ikivanha merkki joka oli myös ruplassa Stalinin aikana.Hvastik venäjäksi tarkoittaa kunnollista,hyvää ja on ikivanha symbooli joka on myös Prosenko maidanin seinillä käytössä vaikka nyt Poroshenko vaittaakin että kaikki kommunismiin ja fasismiin viittaavat symbollit on muka Ukrainassa kielletty.
https://www.youtube.com/watch?v=BekBwRGYrhM
https://www.youtube.com/watch?v=BekBwRGYrhM
Vastaukset 9
Vanhimmat
Poroshenko väittää myös että poliittinen sorto on lopetettu Ukrainassa vaikka sen vankiloissa on kidutettu vuosia Itäukrainalaisia tai heidän epäilemiä ei toivottuja ihmisparkoja.
On kai turhaa edes mainita että tuleva presidentti Selenski ja Poroshenko ovat samoja juutalaisia jotka olivat Neuvostovenäjällä vallassa ja joiden aikana kymmeniä miljoonia ihmisiä tapettiin ja kidutettiin.
Tässä vähän näyttöä USAn järjestämästä vallankumouksesta Ukrainassa kun se oli vielä olemassa siinä koossa mitä demokraattisesti valittu presidentti edusti!
https://www.youtube.com/watch?v=Jv5wSqTo-aQ
Karjalaisissa viisikielisissä kanteleissa oli svastikan muotoinen ääniaukko.
Natsi-Saksan SS-Reichsfuhrer Heinrich Himmler tykästyi jostain syystä ko. instrumenttiin.
SS-Reichsfuhrer HH omisti itsekin kyseisenmallisen viisikielisen kanteleen...
Hakaristi oli Suomen ilmavoimnien tunnus jo silloin, kun Hitler oli korpraali. Ilmavoimille tunnus tuli kreivi von Rosenin lahjoittaman ensimmäisen lentokoneen mukana, jonka siipiin oli maalattu von Rosenin suvun onnentunnus, hakaristi.
Niin vallankumous syö lapsensa ja tämä sääntö ei tunne poikkeusta.
https://www.youtube.com/watch?v=ER8T2NbVeNM
Alunperin hakaristi, kuten pentagrammi ja heksagrammikin olivat sumerien ja arjalaisheimojen symboleita. Oikeat aryanit eivät suinkaan olleet pieniä ja tummia hitlereitä ja himlereitä, vaan vaaleita ja salskeita gootteja, juutteja, jäämejä, saksoja jne. Näiden heimojen jäsenet olivat myös alkuperäisiä Suomen asuttajia vasarakirveskansan ohella ja toivat Kemistä eli antiikin Egyptistä suomen kielen.
Iku Turso oli yksi näistä arjalaisista ja hänen symbolinsa oli eräs hakaristin muunnelma. Hakaristejä näkee vanhojen synagoogienkin koristeina, siis ei mitään spraymaalilla vedettyjä, vaan autenttisia.
Niin Venäjän federaatio järjesti suomen ruotsalaisen Wallinin tutkimusmatkalle Arabiaan tutkimaan suomen kielen yhteyksiä arabiaan .wallin tekikin laajan matkan ja kirjallisuutta julkaistiin aina britaniaan asti,vahinko että meile suomalaislle tuo tieto on jäänyt vähäiseksi.itse arabiaa osaavana hämmästyn aina uudelleen meidän kielen ja arabian kielen yhtäläisyyksiin sanoissa,tunnetuinpia nyt ainakin sauna joka on sauna tai saune arabiaksi sekä lä tai lä kieltosana joka meillä on Älä!
hakaristi on myös budhalaisten patsaiden jalkapohjissa ,näkyy äskeisellä videolla.