Paavo Väyrynen pääsi aikoinaan näkyvään asemaan kun Kekkonen tarvitsi itselleen juoksupojan. Kekkosen väistyttyä Väyrysen asema huononi vuosi vuodelta ja jo pitkään hän on ollut pelkkä poliittinen pelle.
Väyrysen merkitystä arvioitaessa on hyvä muistaa, ettei Väyrysestä tullut presidenttiä eikä tullut edes pääministeriä. Viime aikoina Väyrynen on näytellyt Pohjantähti-opistossaan Kekkosta itse kirjoittamissaan näytelmissä. Tätä ylemmäksi Väyrynen ei tule pääsemään.
Paavo Väyrynen on poliittinen nolla
10
<50
Vastaukset
- Anonyymi
No, jos Paavo tajuaa loikata Perussuomalaisiin, tähti on todella taas syttynyt ! Sen verran samanlainen agenda Paavolla on !
- Anonyymi
Väyrynen ei ole ollut tähti eikä hänestä sellaista tule. Perussuomalaiset eivät huoli Väyrystä mistään hinnasta.
- Anonyymi
Väyrynen alkaa olla vanha, mutta sisu on kadehdttavaa ja tieto myös.
- Anonyymi
Tyhmää sisua on, mutta tiedot eivät ole oikein jäsentyneet Paavon päässä. Pelkkää sekoilua jo kaksikymmentä vuotta.
- Anonyymi
Väyrysen olisi pitänyt väistyä politiikasta noin 30 vuotta sitten.
- Anonyymi
Väyrynen kuvastaa suomen politiikkaa. Sitä tehdään itselle, omiin tarkoituksiin ja korkeintaan puolueelle. Varsinaiset äänestävät asiakkaat jäävät ulkopuolelle.
Ainoa mikä suomen politiikassa voi hyvin, on satiiri. Eli onneksi Paavo jaksaa viihdyttää 😂 - Anonyymi
Lopulta suomalaiset tajusivat olla äänestämättä Väyrystä, mutta nyt sama jengi äänesti Hakkaraista. Aina joku pelle äänestetään framille.
- Anonyymi
Jotenkin on sellanen fiilis , että Väyrysen Paavo tulee vielä ja yllättää kaikki nimenomaan sillä että on Väyrynen. Mies joka pelasti Suomen Kosovon pakolaisten vyöryltä. Hän oikeasti TEKI jotain, ei vain puhunut tuntitolkulla paskaa.
- Anonyymi
https://www.youtube.com/watch?v=hDKOWGzqMVI
Kannattaa katsoa, ennen kuin parjaa.- Anonyymi
Kamalaa kuunneltavaa tube kanava. Hannu Lauermalta saisi tarkemman selosteen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2802908Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka492298Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3481997- 1141723
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1051664Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121375- 661317
- 681253
- 561189
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl771181