"Naistoimittajat kakkasivat tahallaan housuun bussissa....
Ylioppilaslehden päätoimittaja Vappu Kaarenoja ja toimittaja Aurora Rämö kuvailevat lehden 100-vuotisjuhlanumerossa yksityiskohtaisesti, miltä tuntuu ulostaa Helsingistä Turkuun matkaavassa bussissa housuihin."
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000000581996.html
-----------------------------
Mutta kohtahan sitä kakkalakkeja päähän juntataan
"Onnea ylioppilaat! Ilta-Sanomien Ylioppilaskoneessa julkaistaan yli 25 000 tämän kevään ylioppilaan nimet."
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006111720.html
-------
Onnea, kakkapöksyt bussissa, onnea!
Mutta.....
"IL: Poliisi pysäytti Onnibus-linja-auton, kun kuski ei suostunut pysähtymään matkustajien valitettua tulikuumista olosuhteista "
Pikkuviherpeipien kakit housuissa busissa Hesa - Turku ei mielyttänyt kaikkia?
POLIIISIA, nykyään ensimmäisenä nämä julkisissa housuun paskovat huutaa.
Bussissa on tunnelmaa...onko?
13
146
Vastaukset
- Anonyymi
Nykyiset hesalaispennut....hesaan muuttaneet pissikset ei pilvetöntä päivää ole nähnyt...
- Anonyymi
Li Andersson VAS. kiittää bussikuskia pikkukakkiensa haistelusta!
- Anonyymi
Taitaa pissistoimittajien taso olla tuota, al.hysärissä....iltapaskalehdissä ja keskisuolessa. Jopa omille maakuntalehdillemme oksennamme, kun joku vitunvammainen CNN taas kehuu Suomea maailman parhaimmaksi kaikessa......lisää veroja suomalaisille
- Anonyymi
Tuokin on jokin artikkeli vuodelta 2013.
- Anonyymi
Toimittajien teko oli kumminkin laatujournalismia verrattuna muuhun journalismiin. Nyt tavara päätyi vain heidän omiin housuihinsa, yleensä sitä suolletaan kansan päälle.
- Anonyymi
Ko. naistoimittaja pääsi tempullaan duuniin Suomen Kuvalehteen.
- Anonyymi
Pääsikö toinen kakkiva naisjournalisti peräti valtakunnan ykköslehti Hesariin toimittajaksi, ellei sitten jopa johtokuntaan?? Ainakin nykyinen kyseisen lehden sisältö viittaa siihen.
- Anonyymi
Ylenantoon tuo KakkkaVappu Kaarenoja kutsutaan usein hajsemaan.
- Anonyymi
kkrenoja ja rämä..römä rämö ..
hirveetä sukurutsaa nämä jäljelle jääneet ..
no turha ihmetellä ku nämä lisääntyykin ja alaspäin enetisetsään.. - Anonyymi
päättö koe tehtiin sitten bussissa,
- Anonyymi
Gaudeaamus kakitur juvenessum humus.
- Anonyymi
Kun tulevaisuuden toivot tästä hieman vanhenevat niin koskahan tulee ensimmäinen Audin takapenkille kakkantava ministeri? Joko seuraavan hallituksen ministerit kunnostautuvat lähitulevaisuudessa?
- Anonyymi
Ylioppilaslehtihän oli tosi edistyksellin julkaisu jo 1970- luvulla, jolloin se oli täynmä tositietoa Neuvostoliitosta.
Ylioppilaslehdestä sai lukea kolhoosien uusista tuotantoennätyksistä, raskaanteollisuuden saavutuksista ja Puna-armeijan rauhantahdosta.
Perinteet velvoittavat.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1512496Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637