Mestarin rinnalla muut kalpenee.
MTV EU-vaalitentti, Halla-aho otti heti johtajuuden
Anonyymi
22<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Pienpulue tentissä halla-aho on elementissään.
Pelkkä kutistuva marginaalipuoluehan persut ovat vaikka jotkut muuta luulevat.
Suurin puolue, suosituin poliitikko, ota lääkkeesi työtön vihervassari.
Jussi on kuin vanha viini, paranee vanhetessaan. Erittäin terävää argumentointia nytkin ennen mainoskatkoa.
Halla-ahon puheet voisi aina korvata mainoskatkolla, mainoskatko on asiallisempaa viihdettä.
Ai Sipilänkö valheet /hätävalheet ja talon lupaukset mamuille, vähäosaisten pettäminenkö on mielestäsi asiallista viihdettä?
Sipilä tuhoaa Kepun lopullisesti?
Haavisto voi mennä sinne Afrikkaan, kun se niin tärkeältä tuntuu joka puheessa. Halla-Aho on paras.
Rinteen puhe vain puuroutuu. Kuvitteellinen esimerkkilause:
"" täytyy otta huomioon se ja oottaa vähän aikaa tämä sitten vielä pitää hyväsyä, kun se niin tärkeä juttelin hänen kansa kun tavattiin, kyllä Petteri on oikeassa siinä että pitää ottaa huomioon vaikka haluaakin olla hyväksymättä jos näkee afrikan ongelmat kannsa mukana sen euun kanssa vaikka työllisyyskin kehittyy jos jaksaa vain uskoa niinkuin juha sanoi juuri kun me niin ehdotimme kansalaisten äänestyspäätös on tärkeä jos uurnille saadan äänestäkään meitä jos""
Ota tuosta selvää.
Lii puhui persuista idiootteina? Siinä ihmisrakas suvaitsevainen vasemmistolainen.
Hänen tapansa on aina kääntyä Jussin kimppuun vaikka pitäs puhua yhteisistä ratkaisuista.
Toimittajatkin jo nöyrtyneet Halla-ahon älyn ja viisauden edessä. Halla-ahon mielipiteitä ei voi kyseenalaistaa, eikä häntä pysty horjuttamaan.
Muiden puhetavasta jo huomaa et ne on joka asiassa pihalla ku lumiukot:DD
Kuunelkaapa Antti Rinteen lauseita. Todella usein niissä ei ole järjen häivää. Tarkoitus on varmaan kuulostaa vakuuttavalta, mutta kun lauseita aukaisee jää jäljelle tyhjyys.
Sama havainto eilen, onkohan jo uupumus päällä.
Li ei meinaa pysyä tuolissaan ja kihisee kiukusta, kun Halla-aho puhuu asioiden realiteettiset faktat, Sipilä on ne ymmärtänyt vihdoin ja voisi vähän ohjeistaa vasemmistoa siellä hallitus kuvioissa.
Rinteen oikea paikka on jo eläkkeellä.
Halla-aho ei vastaillut kysymyksiin ja joutui lopulta sanomaan ääneen että "afrikkalaisia pitää auttaa..."
Mitäs hyväntahtoiset ääliöt tähän mestarin sammakkoon sanoo?
Uuninko ne pitäisi mielestäsi sitten laittaa?
Halla osoitti suurta arvostelukyvyn puutetta, tai sitten puolueessa sisäisesti jonkun talutusnuorassa olemista, päästämällä Hakkaraisen eu-vaalien ehdokkaaksi.
Demokratian mukaan kansan suosikkia ei voi bannata ihan noin vain viherpunikkien haaveista huolimatta.
Harvoin mikään nimike sopii poliitikkoon niin täydellisesti, kuin Halla-ahon kohdalla Mestari
Muut puoluejohtajat pelkäsivät, että mitähän sieltä nyt tulee Mestarin sanomana, tällä kertaa Jussi antoi kyytiä vain viher/vasemmistolle, Sipilä jopa kehui.
Kumman hiljaa ovat nykyään toimittajatkin kun Halla-aho avaa suunsa, saatikka muut puoluejohtajat Liitä lukuunottamatta. Päälle ei paljon enään puhuta.
Korni tilanne kun kaikki muut olivat läpsimässä Halla-ahoa korville niinkuin toimittaja Andersson ilmaisi asian. Muuta vastaan yksi ja silti Jussilla ei ollut hädän päivää.