Sipilä vihaa pienituloisia

Anonyymi

" Sipilä myös lopetti tervehtimästä, jos häntä kritisoi.
Henkilö oli hänelle sen jälkeen kuin ilmaa, yksi puolueen kansanedustajista kertoo."

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/a16f6553-b0f0-4d81-b1f1-304f9be366ac

Tämähän on selvä rikos, kiusaaminen. Tästä rikoksesta on tuomittu muitakin henkilöitä.

Tästä pitäisi tehdä rikosilmoitus.

Sipilä hyljeksi pienituloisten asioiden hoitamista.
MTV

7

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sipilä on arvomaailmaltaan Kokoomuksen oikeaa laitaa. Vaikea ymmärtää miksi hän on,liittynyt Keskustaan ja ennen kaikkea miksi ihmeessä Keskusta valitsi hänet puheenjohtajakseen.

      Sipilän kannalta Keskusta-kytkyn voi ymmärtää sitä kautta, että hän on tehnyt miljoonansa valtion virkamiesten kanssa tekemillä (ja valtiolle epäedullisilla) kaupoilla ja varmasti ainakin osa näistä valtion omaisuutta hukanneista oli Kepulaisia poliittisen palkkioviran saaneita.

    • Anonyymi

      Työpaikkakiusaamista, henkistä väkivaltaa ja vallan väärinkäyttöä. Hyi hyi.

    • Anonyymi

      No mitä siinä menettää jos tuommoinen pyrkyri ei tervehdikkään? Tuonmoiset pitää muutenkin kiertää kaukaa.

    • Anonyymi

      Onko syytä epäillä että Sipilä on NARSISTI? oireet on.

    • Anonyymi

      Tämä selittääkin miksi kepu on niin yhteensopiva hallitukseen demareiden kanssa. Heillähän on sama ARVOPOHJA. Samanlaisia sarvikuonoja puolueen puheenjohtajina ja aivan yhtä terve suhtautuminen kritiikkiin.

    • Anonyymi

      Suomi takasin venäläisille (perussuomalaiset).

    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      81
      4620
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3837
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      176
      3627
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      63
      2062
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      78
      1268
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      128
      1125
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      140
      1050
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      49
      979
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      26
      891
    Aihe