Vastaa vain Kyllä/Ei.
Pitäisikö suomalaiset ISIS-taistelijat palauttaa Suomeen?
10
90
Vastaukset
Ei ne ole taistelijoita , vaan terroristeja. Pysykööt siellä.
- Anonyymi
Kyllä, kun ovat täältä lähteneet niin parempi kun palaavat sinne mistä ovat lähteneet. Ei tartte muitten hoitaa niiden asioita.
- Anonyymi
Lisään vielä edelliseen, että sellainen lakimuutos tehtävä, että kansalaisuuden voi menettää, koskien erityisesti tämän kaltaista terrorismi toimintaa. Nyt kun ollaan Suomen kansalaisia, niin voidaan siihen vedota ja sitä käyttää viimeisenä oljenkortena keplotteluun, että taas saadaan hyvinvointivaltion edut.
- Anonyymi
Ne ei ole meiltä lähetetty ei tarvitse palata, Ei ole mitään YK sotilaita
- Anonyymi
Poliitikot: kyllä
Kansa: ei- Anonyymi
Sananvapautta rajoitetaan täälläkin, kun kirjoittaa suoraan ja rehellisesti, kommentteja poistetaan, miksiköhän?. Eikö jotkut kestä suoraa "puhetta?"
- Anonyymi
Toivotaan, ettei näitä terroristeja oteta takaisin! Ovat kyllä tienneet mitä ovat tehneet sinne mennessään. Nyt Hesarissakin terroristiäitien vanhemmat valittavat ettei Suomi ole oikeusvaltio. Minun mielestä kansalaisuus ja samalla luottamus menetetty tässä tilanteessa!
- Anonyymi
EI, ei missään tapauksessa.
- Anonyymi
Otetaan vankilaan , mutta ei vapaaksi ja annetaan heidän oppiensa mukaan
- Anonyymi
ei meidän verovaroin tänne elätiksi.ei. tuomitaan siellä maassa maan tavalla.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista1038182- 1105733
- 2875158
- 535146
- 773803
- 583021
- 662737
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222538Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292522- 452471