Lyonin keskustassa Ranskassa pommi-isku

yli kymmenen loukkaantunutta.

Ranskalaisviestinten mukaan loukkaantuneita on 13. Pakettipommin epäillään sisältäneen ”ruuveja tai pultteja”.

Oliko muslimit taas asialla?
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Pian se selviää.

Äänestä

"Uutistoimistojen mukaan Ranskan presidentti Emmanuel Macron on kutsunut räjähdystä hyökkäykseksi."

No joko se paastokausi on vietetty että voi alkaa
taas "hyökkäilemään?"

Ei mulla muuta.

Äänestä

On se kumma kun näistä ei nykyään enää uutisoida!

Pommit ovat tulleet näemmä Eurooppaan pysyvästi.

Vielä voidaan pelastaa Eurooppa! Vaaliuurnille.

Äänestä

Uusi normaali...

Äänestä

Pommi- ym uhista on annettu mediahiljaisuuskäsky sunnuntaihin klo 20:00 saakka. Vain venäjäuhasta saa uutisoida ja kuinka siitä, uskomattoman luotettavaa vaalitietoa Yle alle 30-vuotiaille antaa.

Äänestä

Hauskahko ainakin toi YLEisen mamutusradion teksti-telkan uutisointi aiheesta?

Lopussa maininta: ”... poliisi etsii eurooppalaisen tai pohjois-afrikkalaisen näköistä epäiltyä”

Jep! Eurooppalaiset ja pohjois-afrikkalaisethan ovatkin niin saman näköisiä, että eihän sitä osaa sanoa!? :D

*hohhoijaa* :/

Äänestä

Olipas taas hauska kepponen matulta. On ne aika veijareita keksimään kaikkea hauskaa ja mukavaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

yli kymmenen loukkaantunutta.

Ranskalaisviestinten mukaan loukkaantuneita on 13. Pakettipommin epäillään sisältäneen ”ruuveja tai pultteja”.

Oliko muslimit taas asialla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu