Mikkel Näkkäläjarvi ja Hussein al-Taee ovat palkittuja miehiä

Anonyymi

Saaneet demarinaisten myöntämän Risto Rohkea palkinnon:

"Sdp:n kansanedustaja Hussein al-Taeen ja Sdp:n eurovaaliehdokas Mikkel Näkkäläjärven vanhat teot ovat olleet vahvasti esillä samaan aikaan, kun hallitusneuvotteluja käydään Sdp:n puheenjohtaja Antti Rinteen johdolla.

Miehiä yhdistää Demarinaisten jakama palkinto.

Sekä Näkkäläjärvi että al-Taee on palkittu Demarinaisten Risto Rohkea -tasa-arvopalkinnolla, peräkkäisinä vuosina.

Näkkäläjärvi sai palkinnon vuonna 2018. Näkkäläjärven arvioitiin puhuneen yhteiskunnallisena keskustelijana rohkeasti feministisestä ulko- ja turvallisuuspolitiikasta.

Hussein al-Taee sai vuoden 2019 palkinnon. Demarinaiset piti al-Taeen toimintaa rauhan ja vakauden vahvistamisessa rohkeana ja puheenvuoroja tasa-arvoisen, suvaitsevaisen ja moniäänisen yhteiskunnan puolesta esimerkillisinä.

Vuonna 1900 perustettu Sosialidemokraattiset naiset eli Demarinaiset on jakanut Risto Rohkea -palkintoa vuodesta 2006."

https://www.is.fi/politiikka/art-2000006116551.html

7

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei kahta ilman kolmatta, kenetköhän demarinaiset seuraavaksi palkitsevat, onko ehdotuksia?

      • Anonyymi

        Olisi muuten mahtava trio, jossa olisi Näkkäläjärvi, Al-taee ja johtajana itse Antti.


      • Anonyymi

        On aivan oikein että tuollainen teko tulee seuraamaan tuota mieleltään väkivaltaista psykopaattia koko lopun elämänsä.
        Onko nyt kivaa Näkkäläjärvi? Nautitko edelleen tekosi julkisuudesta, kuten sillloinkin kun laitoit kissanpennut elävinä nuotioon kissanpentujen silmät spraymaalattuna?
        Tulet ikuisesti törmäämään tekoosi ja maksat väkivaltaisuudestasi koko elämäsi ajan.
        Olet itse oman tiesi aikoinasi valinnut, ja nyt maksat. Joku tulee aina tuomaan esille luonteesi mihin ikinä työpaikkaan pyritkin.
        Sinut tullaan muistamaan ikuisesti tekosi kanssa ja sinulle tullaan ikuisesti huomauttamaan teostasi.
        Seuratkoon itseaiheuttamasi karma sinua ja kärsi rangaistustasi ikuisesti kunnes vastaat itsensä kaikkivaltiaan edessä.


    • Anonyymi

      Rauhan Taee ulkoministeriksi, hänestä tulisi Suomen Henry Kissinger!

    • Anonyymi

      Käytännön feminismiä on hyödyllisten idioottien käyttö.

      • Anonyymi

        Kyllä sosialistit ja feministit ovat niin älykkäitä ja viisaita, mitä voimme heiltä oppia?


      • Anonyymi

        Ilman aivojakin voi elää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      34
      4310
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      49
      2283
    3. Kun kohtaat jotain ainutlaatuista

      ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö
      Ikävä
      47
      1405
    4. Minkälaisessa asunnossa

      haluaisit kaivattusi kanssa asua?
      Ikävä
      85
      1230
    5. Mua ahdistaa

      Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi
      Ikävä
      38
      1178
    6. Ei tämä enää tervettä oo

      Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.
      Ikävä
      25
      1146
    7. Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista

      Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä
      Savonlinna
      50
      1100
    8. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      955
    9. Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!

      Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os
      Maailman menoa
      175
      899
    10. Mikä siinä on että sinkku yrittää varattua?

      Siis ihan aina yrittävät muiden puolisoita.
      Sinkut
      59
      891
    Aihe