Kyllä harmittaa kun useimmat ja varsinkin nuoret aivopestään ihannoimaan niin haittamaahanmuuttoa kuin Eu ihannointiakin. Kummatkin haitaksi suomelle ja kansalaisille. Haitallisen maahanmuuton ihannoijille vois sanoo et kattokaa mitä tapahtuu euroopassa ja maailmalla, liikaa terroria, seksuaalirikoksia jen. Eu taas suitsee isänmaallisuutta ja on tehnyt siitä kuin rikoksen, jos isänmaallisia ei olisi suomessakaan ollut ei olisi enää suomeakaan, kannattais muistaa. Eu on vienyt meiltä itsenäisyyden, haittamaahanmuutto kohdistuu suomen kansalaisiin hyvin ikävällä tavalla. Molempia vastustan ja uskon että ihmiset herää pikkuhiljaa ajattelemaan aivoilla eikä eu ihannointia.
Ihmiset johdateltavissa
Anonyymi
11<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Isänmaallisuus ja konservatismi ovat nykyajan radikalismia. EU on läpimätä ja sen todistaa se, että sitä johtaa juoppo Juncker.
Oikea sana sille on alkoholisti.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Alkoholismi
Säilyttäkäämme Suomi suomalaisena ja Eurooppa eurooppalaisena.
Uutena aivopesujuttuna tuo ilmastoöyhötys. Kyllä me persut myönnetään että muutos on, mutta hyvänen aika, "joku tolkku pitää olla kerjätessäkin".
Näillä ilmastohysteerikoilla puuttuu täysin sellainen asia kuin kohtuu sekä suhteellisuudentaju. Ihan kuin joku kemikaali olisi sekoittanut heidän aivonsa. Ei mitään rajaa öyhkäämisellä.
Eivät sentään öyhötä, kuten persut.
Onhan se kohtuutonta, kun maapallon pelastamista puolustetaan.
Juuri punavirheät tulevat tuhoamaan maapallon älyttömillä öyhötyksillään.
Lasten ja nuorten päät on sekoitettu vihervasemmiston tavoitteiden nimissä.
Eilen uutisissa saimme nähdä ja kuulla miten Intiassa ilma on päästöistä johtuen tappavan hengen vaarallista.
Halla-aho on ainoa, jolla on järki politiikoista tallella.
Kyse on kulttuurimarxismin salakavalasta hapatuksesta, jota on levitetty länsimaiden eliitteihin viimeisen runsaan 50 vuoden aikana. Ns. paneurooppalaisuus on tuon aatteen alalaji.
Molemmat aatteet ovat suunnattu nimenomaan valkoisia maita, kansoja ja kultttureita vastaan. Sekä tietysti uskontoa ja varsinkin krintinuskoa vastaan.
Koska valkoiset kansallisvaltiot kristillisine arvopohjineen esti varsinaisen marxismin voittokulun. Kyse on siis eräänlaisesta kostosta!
Jos ei tajua tätä laajaa kontekstia, ei tajua nykyisiä tapahtumia. Vain loppuun asti ymmärtäminen on varsinaista ymmärtämistä. Muu on väärinymmärtämistä.
Kurkunleikkauseleitä epäkohtien paljastajalle
https://www.seiska.fi/Uutiset/Kansanedustaja-Hussein-al-Taeen-torkykirjoitukset-paljastanut-ex-puoluetoveri-saa
Kuuluuko islam muka sivistysvaltioihin?
Naurattaa Eu myönteisyys, huvittaa ilmasto hössötys, kun isot pojat leikkii laatikolla ei sinne pieniä oteta. Maailmassa on maanjäristykiä koko ajan enenevissä määrin, toinen toistaan pahempia, pinnan alla kuplii ja mitään ei voida, kun yksi hullu painaa nappia alkaa mannerten väliset ohjukset sukkuloida, ei siinä ilmastohörhöily auta. On monta paljon pahempaa uhkaa ihmisille kuin ilmasto, onneks sentään perusuomalaiset sen tajuaa. Ihmiset ovat erilaisia eikä kaikkien ole tarkoitus tulla toimeen, näin se vaan on, puolustetaan suomea kun vielä suomi on vai ollaanko jo hörhöilessä muututtu eurooppalaisiksi, minä tunnen itseni suomalaiseksi en eurooppalaiseksi. Unohdetaanko jo identiteetti ja perimä.