Kuvottavaa oli lukea, kuinka isismorsiamet, ne samat, jotka jo Suomen puolella on harrastaneet moniavioisuutta ja julistautuneet kakkosvaimoiksikin, haluaa palata reissultaan Suomeen kuin kesäretkeltä palaisivat ! Ja omaiset mankuu , kuinka Suomi on niin oikeusvaltio, että pitäisi ottaa tämä haittamaahanmuutto takaisinkin ! Just so.
Ei oteta eikä tarvitse. Jos alamme viemään noita jokaista aikuista ihmistä Suomessa oikeuteen, se syö veronmaksajien rahoja loputtomiin ! Ne tyypit ei tule tänne !
Hesari 25.5 : isismorsianten omaiset vetoaa Suomeen
14
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Minusta noilla ihmisillä on ilmanmuuta oikeus oikeudenkäyntiin. Ihminen tietenkin vastaa omista päätöksistään ja jos on todellakin tehnyt rikoksia Isisin riveissä niin silloin siitä tulee tulle rangaistus. Mutta joukossa voi olla naisia joiden ainoa rikos oli seurata miestään, eiväthän he ole tehneet mitään rikosta jos eivät ole ottaneet osaa Isisin toimintaan.
- Anonyymi
Ne ei tule Suomeen eikä verovaroja tuhlailla täällä sellaisten naisten oikeudenkäynteihin ja vielä vähemmän niiden ukkojen. Onpa jännä juttu, että ukot on jo täällä ollessaan radikalisoituneet ! Kaikki tällaiset tapaukset perheineen pois täältä , oleskuluvatkin pois ja terminaalia kohti .
Noilla ihmisillä on oikeus kansainväliseen (!) oikeudenkäyntiin, sitä EI uloteta pienen maan verovaroista kasattaviin oikeudenkäynteihin Suomessa. Valinta oli kerran aikuisilla itsellään.
Politiikotkin varmasti tajuaa, että Suomessa täytyy olla näitä vaarallisia ihmisiä enemmänkin ja soluttautuneina... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ne ei tule Suomeen eikä verovaroja tuhlailla täällä sellaisten naisten oikeudenkäynteihin ja vielä vähemmän niiden ukkojen. Onpa jännä juttu, että ukot on jo täällä ollessaan radikalisoituneet ! Kaikki tällaiset tapaukset perheineen pois täältä , oleskuluvatkin pois ja terminaalia kohti .
Noilla ihmisillä on oikeus kansainväliseen (!) oikeudenkäyntiin, sitä EI uloteta pienen maan verovaroista kasattaviin oikeudenkäynteihin Suomessa. Valinta oli kerran aikuisilla itsellään.
Politiikotkin varmasti tajuaa, että Suomessa täytyy olla näitä vaarallisia ihmisiä enemmänkin ja soluttautuneina...Se tässä just mietityttääkin miten paljon tota haittamaahanmuuton radikalisoitunutta osastoa on jo maan alla ja esim. niissä kymmenissä tuhansissa paperittomissa rikollisissa, jotka Orpo, Risikko ja Nerg päästivät maan alle karkuun ! Yhtään tällaista ei päästetä taatusti Suomeen takaisin ja on tutkittava tosissaan tarkkaan, onko tälalista vaarallista sakkia enemmänkin Suomessa. Luonnollisesti sellainen sakki on pantava lähtemään pois.
- Anonyymi
Näillä "henkilöillä" nimenomaan ei ole mitään oikeutta palata Suomeen.
Ovat julistaneet jo ennen lähtöä tuhoa ja kuolemaa vääräuskoisille.
Ja siellä ovat aivopesseet äpäränsä valmiiksi viemään pommikassin kouluun.
Suomen pitää tehdä kaikki mahdolliset varmistukset ettei yksikään terrorivaimo palaa tänne. - Anonyymi
Entäs jos vääräuskoisen surmaaminen ei olekaan ollut rikos ISIS-landiassa? Sotatilakin siellä on ollut. Suomessa istuvat tuomaritko saavat selville mitä kukakin on tehnyt jossain ISIS-landissa.
Helpoin ja halvin ratkaisu. Suomi ei ota vastaan ISIS-morsiammia, eikä niiden lapsia. Ei tarvita kalliita oikeudenkäyntiä, joissa ainut lopputulema on että miljoonia palaa kallispalkkaisten tuomareiden ja asianajajien huulihölkkään. - Anonyymi
Oikeus oikeudenkäyntiin! Ilman muuta ja oikeutta jakavat Irakin ja Syyrian oikeuslaitokset! Ei mikään kansainvälinen "parempi oikeus". Irakissa ja Syyriassa on paremmat tuomarit tähän ja siellä on keinot saada syylliset vastaamaan teoistaan.
Viimeisen päälle hullua olisi tuoda näitä terroristieukkoja Suomeen tuomiolle, jolloin demla-lakimiesten avulla pääsisivät teoistaan "näytön puuttumisen" takia.
- Anonyymi
Toisen maailman sodan jälkeen natseja tuomittiin kuolemaan "sotarikoksista", eikö muka nyt voitaisi tuomita oikeita terroristeja kuolemaan?
Vai onko terroristi sitten parempi ihminen jolle pitää järjestää asunnosta ja toimeentulosta lähtien kaikki, kunnes lapset ovat kasvaneet ja ovat voimissaan ja jatkamaan terroristi isien ja äitien jalanjäljillä?- Anonyymi
Ja täytyykö aina Euroopassa mennä ojien kautta näissä vaarallisissa tapauksissa. Mä en voi uskoa että on olemassa ylipäätään Suomen kaltaisessa tasa-arvoisessa maassa kasvaneita (vaikkakin kieroonkasvaneita) naisia, jotka jopa lähtee tappajien riveissä valmiuteen. Aivan käsittämätöntä ! Ne jopa sikiää moisille terroristiäijille. Itsensä saa toki vaarantaa, mutta ei missään tapauksessa toisia ! Siksi pysykööt siellä vaan.
- Anonyymi
Jos takaisin otetaan on suomen kansalaiset hengen vaarassa, se selvää kun terroristeja ovat. MÄDÄTKÖÖT SIELLÄ MISSÄ OVAT.
- Anonyymi
Niin saa jäädäkin lapsinensa kaikkineen. Lapset kuuluu Syyrian lastensuojelun piiriin , ei Suomen. Suomalaiset ja Suomi tässä vaarassa on ja on kyllä edelleenkin , kun nyt ei yhtään tiedetä, millaisia ja kuinka paljon sairaita soluja yhä Suomessakin on.
- Anonyymi
Hyvä keino yrittää saada nuo koulutuksen saaneet "vaimot" suomeen jossa ei onneksi vielä ole pahasti terroristit päässeet hillumaan. Jos pääsevät, niin sitten alkaisi tapahtua kun laittavat kakaroilleen C4-reput koulumatkalle...
- Anonyymi
He ovat tehneet paikallisia ihmisiä vastaan kammottavia rikoksia ( teloituksia, raiskauksia, hengiltä kivityksiä, ryöstöjä ja ihan kaikkea ja sairaan brutaaleilla tavoilla), niin heidän tulee kärsiä myös sen maan oikeuslaitoksen mukaan teoistaan.
Se Syyrian, Irakin, Somalian ja mitä näitä nyt onkaan, rikokset paikallisella tavalla paikallisissa olosuhteissa, paikallisilla oikeusistuimissa.
Lapset tulisi ottaa heiltä kokonaan pois, sillä he ovat täysin kelpaamattomia lasten kasvattajiksi. Syyriassa vaan jokin lastenkoti pystyyn, johon lapset ja aikuiset vankiloissa ja pakkotöissä. Niin hirveitä tekoja he ovat tehneet. Vasta tuli uutisissa video, jossa naisetkin kävelivät rynkyt olkapäillä, että kyllä noi rikolliset tulee hoidella siellä jossakin. Se kansa vaatii oikeutta siellä, keille nämä rikolliset ovat rikoksiaan tehneet. - Anonyymi
Niinpä. Nuo tyypit, heidän aviomihensä ja suomalaiset tukijansa halveksivat suomalaisia ja suomalaisuutta. Sekä kaikkea mitä me edustamme.
MUTTA kun tulee hätä käteen, niin johan alka heti suomalaisen miehen tarjoama turva ja puolustus kelvata!? Ja huudetaan ihan OIKEUDEN perään? Huhhuh!
Välillä toivoo oikein sotaa, jotta ihmiset ymmärtäisivät totuuden. Mikään EU eikä edes NATO ei suojaa suomalaista todellisen kriisin keskellä. VAIN Suomi ja suomalaiset itse! - Anonyymi
Ihmetyttää todella miten se sakki ei ole integroitunut Suomessa ja miten pajon täällä muhii terroristisoluja perheineen. Nämä tapaukset täytyy karkottaa Suomesta perheineen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial201781Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1541776Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva3241450Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221118Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2091112- 1401089
- 285985
- 11965
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt4959Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks49908