Heillä on unelma

Anonyymi

16

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jep, ja kaikkien ura lähti laskuun tämän jälkeen 😂. Ainoastaan Rubenilla on suojatyöpaikka YLEllä. Kenestäkään ei ole kuulunut mitään...nuolevat kai haavoja "unelma"-kokoontumisissaan.

    • Anonyymi

      Minnehän nämä "Refugees welcome"-tarrat on hävinnyt? Variksilta loppunut rahat vai kannatus laskenut? Voi tietysti olla että huomattiin, että niiden liimailu lisäsi ärtymystä ihmisissä ja nosti vihaa pakolaisia vastaan. Sama ilmiöhän on hakaristien piirtelyssäkin. Kääntyy vaan itseään vastaan.

      • Anonyymi

        Paleface jaksoi vielä esiintyä toi "rapefugees welcome" lippu esillä. Saikin keikallaan huutelua ja naureskelua ni lopettanee senkin.


      • Anonyymi

        Vieläkö kalpeanaama esiintyy muka? Tais ura lopsahtaa siihen öyhötykseen...kai se jotain baarikeikkoja saattaa tehdä.


    • Anonyymi

      Unelmat sortui, kun oikeuslaitoksen tuomioita rupesi valumaan julkisuuteen.

    • Anonyymi

      Mualiman lenoilla on aikansa. Jayyjayyy. Ahdistuneet ilmastonuoret meni näköjään terapiaan, ku ei yhtää näy kuvissaaaa.

    • Anonyymi

      MIKSI TUOSSA SAKISSA ON NIIN PALJON VEROILLA ELÄTETTYJÄ !!!!!!!!!!!!!!!!!

      Onko se niiden suurin UNELMA !!!!!!!!!!!!! prkele.

    • Anonyymi

      Tuossa oli se hieno puoli , ettei J. Määkiäisen laulun ääntä kuullut.

    • Anonyymi

      Epäisänmaallisia ääliöitä. Muistteko kun Tino Singh yritti masioida kansan perussuomalaisten kimppuun?

      Nyt tuo sakki on kaivautunut maan alle häpeämään.

      • Anonyymi

        Singh, se pyylevä Inialainen


    • Anonyymi

      Mulla on unelma valkoisesta puhdasrotuisesta suomesta

      • Anonyymi

        Jos äänestät persuja niin se ei toteudu. Kannattavat työperäistä maahanmuuttoa ja persujen kannattajissa on myös ulkomailta muuttaneita äänestysoikeuden omaavia ulkomaalaisia yrittäjiä. Kannattaa äänestää SKE:tä. Tiukempi asenne!


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Mikä *itun mielenosoitus!?
      Eikös toi ole ilmaiskonsertti eikä mikään mielenosoitus!

      Vai uutisoidaaks noissa ilta*askoissa tästä lähtien et suomalaisten juhannuskännäilytkin on joku mielenosoitus alkoholijuomien kallista hintaa vastaan? :)

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      141
      1478
    2. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      115
      1225
    3. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      26
      1043
    4. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      984
    5. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      313
      871
    6. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      99
      833
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      38
      722
    8. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      676
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      56
      658
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      144
      644
    Aihe