https://www.iltalehti.fi/viihde/a/201507280224529
Unelman tulokset kaikki jo tietävätkin.
Heillä on unelma
16
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Jep, ja kaikkien ura lähti laskuun tämän jälkeen 😂. Ainoastaan Rubenilla on suojatyöpaikka YLEllä. Kenestäkään ei ole kuulunut mitään...nuolevat kai haavoja "unelma"-kokoontumisissaan.
- Anonyymi
Minnehän nämä "Refugees welcome"-tarrat on hävinnyt? Variksilta loppunut rahat vai kannatus laskenut? Voi tietysti olla että huomattiin, että niiden liimailu lisäsi ärtymystä ihmisissä ja nosti vihaa pakolaisia vastaan. Sama ilmiöhän on hakaristien piirtelyssäkin. Kääntyy vaan itseään vastaan.
- Anonyymi
Paleface jaksoi vielä esiintyä toi "rapefugees welcome" lippu esillä. Saikin keikallaan huutelua ja naureskelua ni lopettanee senkin.
- Anonyymi
Vieläkö kalpeanaama esiintyy muka? Tais ura lopsahtaa siihen öyhötykseen...kai se jotain baarikeikkoja saattaa tehdä.
- Anonyymi
Unelmat sortui, kun oikeuslaitoksen tuomioita rupesi valumaan julkisuuteen.
- Anonyymi
Mualiman lenoilla on aikansa. Jayyjayyy. Ahdistuneet ilmastonuoret meni näköjään terapiaan, ku ei yhtää näy kuvissaaaa.
- Anonyymi
MIKSI TUOSSA SAKISSA ON NIIN PALJON VEROILLA ELÄTETTYJÄ !!!!!!!!!!!!!!!!!
Onko se niiden suurin UNELMA !!!!!!!!!!!!! prkele. - Anonyymi
Tuossa oli se hieno puoli , ettei J. Määkiäisen laulun ääntä kuullut.
- Anonyymi
Epäisänmaallisia ääliöitä. Muistteko kun Tino Singh yritti masioida kansan perussuomalaisten kimppuun?
Nyt tuo sakki on kaivautunut maan alle häpeämään.- Anonyymi
Singh, se pyylevä Inialainen
- Anonyymi
Mulla on unelma valkoisesta puhdasrotuisesta suomesta
- Anonyymi
Jos äänestät persuja niin se ei toteudu. Kannattavat työperäistä maahanmuuttoa ja persujen kannattajissa on myös ulkomailta muuttaneita äänestysoikeuden omaavia ulkomaalaisia yrittäjiä. Kannattaa äänestää SKE:tä. Tiukempi asenne!
- Anonyymi
Martin Luther Kingilläkin oli tuo samainen unelma. Hän on oikeammastaan tämän kaiken unelmahötön pahimmista alullepanijoista.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006119162.html - Anonyymi
Mikä *itun mielenosoitus!?
Eikös toi ole ilmaiskonsertti eikä mikään mielenosoitus!
Vai uutisoidaaks noissa ilta*askoissa tästä lähtien et suomalaisten juhannuskännäilytkin on joku mielenosoitus alkoholijuomien kallista hintaa vastaan? :)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1262622Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/542019Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1341760Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee191638- 1161562
- 1381288
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su811018Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1441015"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!48972Yhä pyörit mielessä,
ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa29907