https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006119989.html
Ei mitään mussuttamista pitäisi olla, SDP sai 4% vaalivoiton ja kokoomuksen kannatus laskee yli prosentin. Tämä vain vahvistaa Antti Rinteen mandaattia pistää porvarit kuriin ja lopettaa köyhien ja työntekijöiden kyykytys.
Ei mitään mussuttamista pitäisi olla, SDP sai 4% vaalivoiton ja kokoomuksen kannatus laskee yli prosentin. Tämä vain vahvistaa Antti Rinteen mandaattia pistää porvarit kuriin ja lopettaa köyhien ja työntekijöiden kyykytys.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kokoomuksen tulos senkun laskee.
Kyllä otetaan tämä tulos huomioon, ja otetaan muuten sillä tavalla joka ei Orpoa miellytä!
Vain+runsas+8%+äänioikeutetuista+äänesti+Kokoomusta.
Antaa Orpo-Petterin ulvoa, tuota lahtarien nokkamiestä vituttaa oppositioon joutuminen. Neljän vuoden kuluttua muodostetaan Rinne II, silloinkin lahtarit ja persunatsit jätetään oppositioon!
Hauska lukea näitä vanhoja juttuja.
Ei tullut 4 vuoden päästä Rinne II tai ainakin pahalta näyttää. Tuli Rinne I ero vähän yli 4 kuukauden päästä.
Uhoilu ei ole aina hyvästä ja myöskään sammakot.
no nythän Rinne 2. näyttää entistä todennäköisemmältä kun 1. on jo mennyt. Persut ovat joka tapauksessa oppositiossa myös seuraavien vaalien jälkeen, tai ehkä vähemmistöhallituksessa jolla ei käytännössä ole mitään valtaa.
Demareiden kakkonen syntyi. Jos niiltä perään tulee kolmonen, niin noinkohan on Rinteen hallitus. Ei kai demaritkaan typeriä ole, vaikka hommat eivät ihan hallinnassa pysy.
Kokoomus näytti kykyjään 3 viimeistä vaalikautta Suomen myyjänä ja velanottajana. Näkyy ainoostaan valtaväestön pahoinvointina, lukutaidottomuuden lisääntymisenä, infran rappeutumisena ja miljonääritilaston räjähdysmäisenä kasvuna.
EK-KOKOOMUS itkeköön rauhassa Suomen yksityistämisohjelman romuttumista ja maan ay-liikkeen alasajon epäonnistumista(hinta Suomelle >50mrd.€).
Kokoomuksen politiikalla suomi seisahtuu koska leikkaavat ostovoimasta.
Montakohan demarihallitusta ehtii yhteen vaalikauteen?
Veikkaan 4-9.
Eiköhän tuo keskusta vihellä pelin poikki ennen yhdeksättä.
Taitaavat kyllä pelätä vaaleja nekin samoin demarit😁.