Kalastuslupa kallis. 45 euroa

45€:lla saisin aika paljon haukea kaupasta.

Paljonkohan tuosta rahasta menee matujen diskorahaan.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kireitten siimojen tunne on huimaa, jota ei saa kalatiskillä. Mahtavia haukia ja ahvenjurrikoita entä särkien määrä, se se on mukavaa puuhaa päästellä verkosta.

Äänestä

Se taitaa olla melko samoissa mehtuuluvan kanssa. Minnäi mehtuuluvan lunastanut, vaikka pariin vuoteen en ole käynyt edes mehässä, vaan taidan lopettaa ku tyhjän saa pyytämättäkin.

Äänestä
  • Aika liki joo. Näyttäs toi riistanhoitomaksu olevan 39 egee 2019.

    Äänestä

Diskoraha osuus 40.
virkamiesosuus 5
Kalojahan se ei tuo eikä vie minnekään.

Äänestä

Eikös ne rysslandialaiset ole itämereen jo niinpaljon saasteita kaataneet että ei sitä kalaa enää uskalla syödä ollenkaan...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

45€:lla saisin aika paljon haukea kaupasta.

Paljonkohan tuosta rahasta menee matujen diskorahaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu