Miksi kehoitetaan kirjautumaan?

Niinkuin areenan ohjelmiinkin nykyään? Eiväthän he siitä mitään rahaa saa? Mikä on tuo kirjautumisbuumi joka paikassa? Minä en ainakaan kirjaudu, enkä anna mitään s-postitietoja sun muita. Jos ei muuten nää, olkoon, ainakin vielä näkee.
https://areena.yle.fi/tv
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kirjautuneiden ja rekisteröityneiden käyttäjien määrää on helpompi myydä mainos tai muulle markkinointitoimistolle. Mitään muuta syytä en asialle näe.

Äänestä

No sitä suuremmalla syyllä en ala kirjautumaan. Luulempa, että se menee kuitenkin siihen että kohta ei pääse minnekään ilman kirjautumista ja tietojensa antamista. Suunta näkyy olevan sellainen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Niinkuin areenan ohjelmiinkin nykyään? Eiväthän he siitä mitään rahaa saa? Mikä on tuo kirjautumisbuumi joka paikassa? Minä en ainakaan kirjaudu, enkä anna mitään s-postitietoja sun muita. Jos ei muuten nää, olkoon, ainakin vielä näkee.
https://areena.yle.fi/tv

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu