Paavo Väyrysen aatteenpalokin on jo sammunut. Ei jaksa Paavo enää lausuntojaan tuoda julki mediassa. Kovin vaisu tämä meidän Väyrynen on totisesti ollut.
Nyt kun Väyrynen päätti hyljätä Seiskaliikkeenkin, niin on ihan soppeli kysyä, eikö Seiskaliike voitais kuopata. Ilman Väyrysen voimakasta aatteenpaloa ei Seiskaliikekkään ole yhtään mitään.
Seiskaliike voitaisiin jo kuopata!
13
100
Vastaukset
- Anonyymi
Aatteenpalo? Eiköhän kyseessä ole aina ollut pikemmin pyrkyröinti, joka taas ei ole kadonnut minnekään.
- Anonyymi
Vääränlaiset ehdokkaat pilasi puolueen maineen, peli on menetetty lopullisesti.
- Anonyymi
Nyt saatte maistaa sitä, että hajotitte ääniä niin, että Rinne sai kommunistien ja RKP:n kanssa tehtyä hallituksen. Italialainen malli, jossa pieniä noin yhden miehen puolueita jotka vielä joka vaaleissa ovat eri nimisiä. Suomen demarit alkavat seurata ruotslaisia saattepa nähdä https://www.suomenuutiset.fi/ruotsin-hallitus-linjaa-asuntopolitiikkaa-uudet-vuokra-asunnot-maahanmuuttajille/
- Anonyymi
Suomessa on kolme kommunistista puoluejämää. Yksikään ei ole edes eduskunnassa, saati hallituksessa. On syytä päivittää tietämys ajan tasalle, ennen kuin tuollaista mölisee.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomessa on kolme kommunistista puoluejämää. Yksikään ei ole edes eduskunnassa, saati hallituksessa. On syytä päivittää tietämys ajan tasalle, ennen kuin tuollaista mölisee.
Nuo kolme ovat KTP, SKP ja STP.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Luettelo_Suomen_puolueista
Miksi valitat niistä muiden puolueiden palstoilla? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomessa on kolme kommunistista puoluejämää. Yksikään ei ole edes eduskunnassa, saati hallituksessa. On syytä päivittää tietämys ajan tasalle, ennen kuin tuollaista mölisee.
Tottakai Li Andersson johtaa kommunisteja esimerkiksi
Esko Seppänen Jaakko Laakso Kari Uotila (Uusimaa) ovat aivan viime aikoihin asti olleet vasemmistoliiton kansanedustajia
mutta
myös SKP:n Suomen KeppihevosPorukan jäseniä ja siinä aloittaneet
Vasliitossa olleet sen takia että saavat hyvää liskaa kun SKP:ssä ei saisi kuin keppiä
Ne jotka äänestivät seiskoja ja muita saivat kommunistit ja Rkp:n - kaksi turhispuoluetta jolla ei ole mitään järjellistä agendaa Suomessa
Sitä saatte maistaa kun hajotitte äänet
- Anonyymi
Miksi kuopata? Huoiahan kansa näistä saa!
- Anonyymi
Tyly tosiasia: Väyrysellä ei ole Suomelle mitään annettavaa. Ei muuta kuin muuta kuin Hyviä Eläkepäiviä Kruununhaassa!!!!
- Anonyymi
Mitäpä tuota kuoppaamaan. Onhan siinä joutaville jonkinlaista vaaratonta touhuamista.
Suomi tarvitsee Paavo Väyrystä vielä. Semmoset kriisit on tulossa Eurooppaan ja maalimaan ihan lähiaikoina.
- Anonyymi
Ei tarvitse ja kansa on viestinsä välittänyt vaaleissa riittävän selvästi. Väyrynen hävisi julkisuudesta viimeisten vaalien jälkeen ,enkä muista nähneeni mitään uutisointia tai haastattelua. Jospa on järjen voitto on tullut hänellekin, eikä luule enää saavuttavansa voittoa ja jättäytyy politiikasta.
Omaisetkin ovat saattaneet puuttua ja terveydentilansa on tuntematon. Kansa huokaa helpotuksesta.
- Anonyymi
Oikeasti Suomi ei tarvitse kansan ja maan suurinta uhkaa Kokoomusta. Eikä Keskustaa jos sen johdossa on Sipilän kaltainen kokoomukselainen.
- Anonyymi
Mölisijä: "Suomessa on kolme kommunistista puoluejämää. Yksikään ei ole edes eduskunnassa, saati hallituksessa. On syytä päivittää tietämys ajan tasalle, ennen kuin tuollaista mölisee"
Seppänen, Laakso, Uotila, Mustajärvi ... kaikki kommunistikansanedustajia vasliitossa. Mölisijän väite on samaa tasoa kuin sanoisi, että leninistisen bolshevikkikoulutuksen saanut kgbvakooja Putin ei ole muka kommunisti, vaikka siellä on eri puolue nykyisin
Seiskaliikettä äänestäneet hajottivat leikkiessään isänmaallisten ääniä ja saivat mitä hakivat: kommunistit ja Rkp:n hallitukseen
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1726293- 1471744
- 1131528
- 511280
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️46962Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢32879Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu97856Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?5809Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan231775- 41759