saakkaan tänä vuonna kuten aiempina vuosina on joka vuosi saanut ilmaiseksi tukiloisena...
Tilalliset uikuttavat kun uutta traktoria ei
13
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Saatko sä Kelasta tukia?
- Anonyymi
Eli saat kiitos vastuksesta.
- Anonyymi
Trolli.
- Anonyymi
Olet vai?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eli saat kiitos vastuksesta.
Miksi hakisin kelasta mitään kun en saa, kun kerran töissä käyn. Luuletko minua joksikin maalaisloiseksi joka saa ilmaista rahaa kun pistää 2 päivän aikana ohran nousemaan,ja lopun ajan käännän hikistä persettä läskin emännän vieressä?
- Anonyymi
Vaikka pankkitili pullottaa tukirahaa.
- Anonyymi
Entinen maanviljelijä-veljeni totesi, että viljelijät ovat itsekin syypäitä ahdinkoonsa ja siinä pitäisi ottaa käyttöön vanha konsti rahan löytämiseksi: myydä omaisuutta .
Näinhän sitä yrityksessä tehdään, kun juoksevien kulujen karsiminen yms. ei auta tarpeeksi.- Anonyymi
Juuri näin eli noin oikeat yrittäjät joutuvat tekemään jos on tiukkaa rahasta.
- Anonyymi
No, välillä myy aina parillasadalla tuhannella metsää, niin lähtee se pikkurahan puute.
- Anonyymi
Noin se on jos tila on saanut omistukseensa aikoinaan Isossa Jaossa metsiä. Pikkutilalliset saivat vain kitukasvuisia kallioisia palstoja tuolloin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Noin se on jos tila on saanut omistukseensa aikoinaan Isossa Jaossa metsiä. Pikkutilalliset saivat vain kitukasvuisia kallioisia palstoja tuolloin.
Tukijulleilta alkaa kohta itku päästä kun kaavoitetaan maahantunkijoille omia palstoja pakolla tilallisilta....
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tukijulleilta alkaa kohta itku päästä kun kaavoitetaan maahantunkijoille omia palstoja pakolla tilallisilta....
Toivottavasti näin menee eli näen tuon päivän eläissäni.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242461Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3482077Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä261922Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o101743Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581528Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121062Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181049- 55910
- 63895
Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?2858