Hei ystävät!
Elämässä tapahtui ikävä käänne, jouduin työttömäksi. Näin oli vaikea maksaa liikennevakuutuksia kalliin vuokran ja auton ohella. Pitihän sitä elääkin ja saada ruokaa.
Tottakai tuli maksumuistuksia, vaatimuksia.
Lopulta kädessäni on paperi, jossa lukee että auto täytyy palauttaa tiettyyn päivämäärään mennessä takaisin autoliikkeeseen. Minut oltiin irtisanottu vakuutuksista.
Siirsin itseni kuitenkin lähitapiolaan (toiseen vakuutusyhtiöön, saadakseni uuden kaskon), jo ennenkuin sain auton palautuslapun ja maksoin perintään maksamattomat vakuutukset.
Onko minulla toivoa vielä pitää autoa, kun auton palautuslappu on jo kädessäni? Vai onko peli menetetty, vaikka laskut on maksettu.
Onko enää toivoa pitää autoa
Anonyymi
1
124
Vastaukset 1
- Anonyymi
Mikset osta jotain halpaa possu autoa ja aja sillä.
Alle tonnilla saa jo katsatetun ja ei tarvi kallista kaskoa,
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1371343- 1481071
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät67845PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.52662- 60651
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33541- 30533
- 39517
- 63503
- 16497