Mutta tämähän ei äärioikeistolle tai persuille käy, sehän rajoittaa heidän miehisiä oikeuksiaan?
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/7c44f741-c83b-45b7-a2e1-3b841040c808
Vasemmistohallitus pistää raiskarit kuriin!
14
124
Vastaukset 14
- Anonyymi
Itse asiassa vasemmistohallitus laittaa ihan tavalliset suomalaismiehet vaaraan joka kerran, kun he harjoittavat seksiä vieraan naisen kanssa. Raiskaus perustuu jatkossa suostumuksen puuttumiseen, joten kuka tahansa lutka voi alkaa väittämään ettei antanut suostumusta, mikäli miehellä ei ole siitä todisteita.
- Anonyymi
Eiköhän tämäkin avaus pian katoa kuin ne monet joissa kehuttiin Rinteen demarihallituksen tiukentuvia maahanmuuttolinjauksia. Täällä ei vaan saa kertoa mitään positiivista muista kuin kokoomuksesta ja EK:sta.
- Anonyymi
Vassarit marssii raiskareiden kanssa onko ne nyt pettäny äänestäjät?
- Anonyymi
Vasemmistolaiset kärhämöineet anarkiseen tyyliin huudellen 'natseja v..tuun' milloin missäkin, häiriköineet rumpujen päristelyllä muistotilaisuuksissa - haloo, mistä nyt tuulee? Kuriin laittamassa, heitä, joita ovat konsertein, avustuksin, valehteluin jeesailleet?
- Anonyymi
Miesten sukupuolinen kanssakäyminen naisten kanssa on aina lähtökohtaisesti raiskaus, ellei mies pysty todistamaan viattomuuttaan luotettavien edistyksellisten naistodistajien avulla.
- Anonyymi
Hitto ne olikin itse natseja miten kävikin näin.
- Anonyymi
Antifaa ja muita hörhöjä on viilattu kunnolla linssiin.
- Anonyymi
Minulla on tapana kiihottaa miestäni kiusoittelemalla, etten anna. Siinä saa vonkua vähän aikaa ja kierrokset vaan nousee. Onkohan tämäkin kohta kiellettyä niin kuin sananvapaus ja erilaiset mielipiteet? Sekä kurtturuusut ja bensan käyttö.
- Anonyymi
Mitäes persut sanotte Hakkaraiselle tästä?
- Anonyymi
Uuden hallituksen trollit vauhdissa.
Uusi hallitus, RAISKAA HEIKOIMMASSA ASEMASSA OLEVILLE, TEKEMÄNSÄ VAALILUPAUKSET, 1000€/KK MINIMIELÄKKEISTÄ.
SEN LUPAUKSEN JOS PETTÄVÄT, EMME TULE KOSKAAN ÄÄNESTÄMÄÄN.
VANHUKSISTA, VAMMAISISTA JA PITKÄAIKAISSAIRAISTA, aikovat tehdä veroparatiisisoten panttivankeja, kela-sossu-hoitaja-virkamies-hoivapalvelu-veroparatiisiARMEIJOILLE.
Se on vastoin Suomen perustuslakia, sairaus- ja kansaneläkeläisten IHMIS-KANSALAIS-POTILAIDEN-ITSEMÄÄRÄÄMISOIKEUKSIA.
Aino-Kaisa Pekosen veroparatiisisote-osakkeiden takiako, me äänestimme ?
Nyt Vasemmisto, ne eläkelupaukset tiskiin, tai tulemme vaatimaan, teidän erottamistanne. - Anonyymi
Vasemmistohallitus on nöyrtynyt RKP:n ja vaalihäviäjä Keskustan kynnyskysymysten toteuttamiseen.
RKP sai jopa ylimääräisen ministerisalkun kaiken muun lisäksi. Ei Ruotsissa eikä UK:ssa ole ollut ongelmia! Siellä on nussittu vanhaan malliin. No problems!
Älkää persut valittako. Menkää suihkuun, haisette!- Anonyymi
Pitää pyytää muijalta aina kirjallinen lupa, jos meinaa sitä nussia. Parempi varmaan vetää käteen tai käydä huorissa, ihan varmuuden vuoksi. Vaihtelu virkistää sanotaan.
- Anonyymi
Mahtaa persiuja nyt vatuttaa, kun eivät itse saaneet mitään aikaan viime hallituksessa ja tämä hallitus hoitaa hommat kerralla kuntoon.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 851275
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä30934Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk19795- 46629
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13607Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13600Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja181582Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita123570- 28498
On ollut syyllinen olo viime päivinä
Olen niin täpöllä ollut sinussa kiinni tunteiden tasolla. Unet ja kaikki. Nainen, toisaalta tuntuu pahalta, mutta kun si23470