Pitää olla suostumus yhdyntään, koskee myös heteroita. Pitääkö olla kirjallisena, että ei tule jälki puheita. Mitähän tämäkin meinaa. Toivottavasti yksikin elämä pelastuu, sekin riittää.
Laki muuttuu raiskauksen osalta
Anonyymi
31<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Sattus varmaan ilman demokratiaakin.
Pitää kirjoittaa 500 sivua ja lakimiehen pitää olla vieressä hyväksymässä kaikki ja sitten nimi paperiin ja panemaan.
Setan edustaja sekä Isä Mitro aktia valvomassa, jos mies on paikalla, niin puhaltelevat vauhtipusseille viileetä ilmaa, suoravetoinen lesbopari, niin huolehtii tavaran kosteudesta. Raportointi, sekä edunvalvonta Juha Tamminen.
Tami osuva valinta, hän kertoi, että kiekkoilijoissa ei ole homoja. Jääviys ongelma poistuu.
Sinne tuli kyllä kaikkea muutakin kahjoa: Sukupuolen voi hakemuksesta korjata täysi-ikäinen henkilö, joka esittää perustellun selvityksen siitä, että hän pysyvästi kokee kuuluvansa korjattavaan sukupuoleen. Sukupuolen korjaamiseen tulee harkinta-aika.
Henkilötunnuksen sukupuolisidonnaisuudesta luovutaan osana henkilötunnuksen uudistamista valtiovarainministeriön selvityksen pohjalta.
Intersukupuolisten lasten itsemääräämisoikeutta vahvistetaan ja luovutaan pienten lasten kosmeettisesta, ei-lääketieteellisestä sukuelinkirurgiasta.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/7c44f741-c83b-45b7-a2e1-3b841040c808
Selvitetään ei-kaupallisen sijaissynnytyksen salliminen lainsäädännössä erikseen määriteltävissä tapauksissa.
Hallituskaudella laaditaan laaja-alainen hyvien väestösuhteiden edistämisen toimintaohjelma täydentämään valtion kotouttamisohjelmaa. Arvioidaan tarve puuttua vakavimpiin järjestäytyneen rasismin muotoihin lainsäädännön keinoin.
Sukupuolen voi hakemuksesta korjata "verovaroin" yhteiskunnan piikkiin, täysi-ikäinen henkilö, joka esittää perustellun selvityksen siitä, että hän pysyvästi kokee kuuluvansa korjattavaan sukupuoleen.
Samoin toimitaan, jos henkilö tuleekin toisiin aatoksiin ja halua jälleen korjata pysyvästi sukupuoltaan ?
Suomen väkiluku nykyinen olisi noin 200.000 henkeä, jos kaikki perheen sisäiset sekavat kännipanot olisi todettu laittomiksi panoiksi, ja siitokset abortoitu pois. "Vaimon suostumusta ei oltu varmistettu."
Jos yhdyntä on lyhytaikainen - ja kohtako väkisin maattava siitä nauttii, niin se ei ole raiskaus.
-fatimaami-
Entäpä jos isäntä nukkuukin tavallisuudesta poiketen seinän puolella, luolamies nukkui aina luolan suulla. Sekakäyttäjä nyt kuitenkin on menossa säätämään pönttöuuni, yliryömintä vaiheessa joutuu ottamaan keskivartalolle tukea, näin on raiskaus tapahtunut.
Meillä emäntä nukkuu aina ulko-ovenpuoleisella osalla sänkyä. Jos joku rosvo murtautuu sisään, niin sieltä emännäm selän takaa on turvallisempaa isännän tarkkailla tilannetta. Se vaan on niin, että siellä hyljeksityn seinän puolella oleva todennäköisimmin säästyy.
Vaihdoin tyynyjen järjestyksen.
Tuo on ihan tervetullut muutos. Tähän saakkahan suomalaiset miehet ovat saaneet raiskata puolisonsa ilman rangaistuksen pelkoa.
Avioliitto on suostumus
Puskaraiskari joutuu ensin täyttämään kaavakkeen ennen väkisinmakaamista.
Hyvinkäällä lienee kaavaakkeet itsepalvelua varten asetettuna valmiiksi telineeseen, valvovan "silmä-aseman" etuseinustalle, johon valvontakameroita ei ollut sitten tänä vuonnakaan asennettu ja entiset ovat mitä ovat. Seinustalla, josta löytyy postilaatikkokin johon täytetyn kaavakkeen voi tiputtaa.. jos osasi lukea ja täyttää sen.
Tämmöistä tämä vetoaminen valvovien resurssien puutteeseen on. Puutostilojen vallitessa ei voi vain antaa valvomatta panna "päätä puskaan".
Kuinka monella kielellä niitä on valmiiksi painettuina vai tarviiko tulkin paikalle?
Pitääkö tästälähtien saunan jälkeen vaimolle sanoa että "Saiskos luvan?"
Oikeudessa pätee vain kirjallinen suostumus tai todistajien läsnäollessa annettu suostumus. Kannattaa asentaa Axl Smith tyyppiset kamerat, niistä saatava rangaistus on vähemän kuin raiskausrangaistus. Ja kannattaa suosia nainen päällä asentoa, silloin on vaikea väittää raiskaukseksi.
Eli tästä lähtien pitää tulostaa laatikkoon kasa papereita, johon molemmat, tai useampi ihminen allekirjoittavat kaikki suostuvansa yhdyntään? Päivämäärä, kellonaika ja allekirjoitukset
Jos yhdyntä toistuu, ennen sitä kaivetaan uusi paperi joka päivätään, kellotetaan ja allekirjoitetaan ennen hommiin ryhtymistä, jollei ole jo siihen mennessä halut kadonneet kaikilta...
Ja juu oon nainen, mutta siis toki hyvä et suostumus pitää olla, mutta tän voi nyt ajatella ajatusleikkinä myös näin, et pitääkö lähteä näin pitkälle
Tulee pillulukko se aukee PIN-koodilla.
Sopimiseen taisi olla olemassa joku kännykkäsovelluskin?
Vaimon värkille ihonvärinen, EU-sertifioitu silikoonista tehty suojarasia eteen.
Se avautuu vain älykännykällä lähetetyllä oikean PIN-koodin sisältävällä tekstiviestillä.
Jos mies kummiskin menee paneen ilman etukäteissuostumusta, niin se EU-sertifioitu suojarasia leikkaa pilin irti.
Mää jatkan tumputus linjalla, eikä tarvi kysellä keltään lupia.
Kuinkahan toimitaan kumisten naisten kanssa, joku talo Keravalla, kävin ei silloin tarvinnut mitään sopimuksia.
Voiko tämän suostumuksen tehdä netissä?
Persut todennäköisesti vastustaa tuota lakimuutosta. Heillehän nainen on käyttötavara siinä missä tulpaton mopokin. Molempia saa polkea milloin huvittaa.
Entä jos joku väittää minun raiskanneen, ei ole mitään keinoa puollustautua syyttömänä?
Pitääköhän sittenkin ostaa ne google lasit, jotka tallentavat kokoajan?
Jokaiselle naiselle jaetaan lähiviikkoina postilaatikosta kirjalliset lomakkeet johon merkitään suostumus sukupuoliyhdynnästä (tai kielto). Lomakkeet lähetetään osoitteeseen: Oy Pillupankki Ab, Mannerheimin katu Sex Helsinki.
amazonissa on myytävänä käteviä vartaloon kiinnitettäviä huomaamattomia kameroita ovat kovaa huutoa jenkeissä jossa varustaudutaan kaikkeen.
Esimerkiksi kaulakoruun tai lasien sankaan kiinnitetty huomaamaton kamera on sinun paras vakuutus ja todistaa sen esimerkiksi mihin rikoksen uhrina saatat joutua
Jenkeissä on moni kusipää joutunut vuosikymmeniksi vankilaan kun eivät ole tajunneet että rikoksen uhrilla olikin tallennusvalineet bodyssa jotka todisti rikoksen
Samoinhan miehet voi kuvata, on sitten todistusaineistoa jos nainen väittää raiskaukseksi vaikka itse on täysillä mukana.
Vaalilupauksien pettäminen, kaikkein heikoimmassa asemassa oleville, köyhyyseläkeläisille, eli vanhuksille, vammaisille ja pitkäaikaissairaille, vastaa kyllä raiskaamista.
https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/3903934-koyhyytta-piti-vahentaa-tavoite-ei-ole-lahentynyt-lainkaan
1000€/kk vähimmäiseläkkeiksi, tuli lupauksena, niin Vasemmistoliiton, Sdp:n, kuin Vihreiden suusta - huomenna maanantaina, nähdään, onko rehellistä porukkaa vai suurimpia valehteleijoita ja pettureita, uusi äärioikeisto hallituksessa.