Varmaan karmeat. Kukaan vaan ei puutu tuohon typerään kansanhuviin joka saastuttaa luontoa käsinkosketeltavasti koska ne ajaa vielä luonnon helmassa savuttavilla autoillaan. Ja katsojat paskoo ja kuseskelee teiden reunuksille ja roskaavat siellä täysin vastuuttomasti.
Rallin päästöt?
Anonyymi
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Moottoriurheilussa testataan ja kehitetään tekniikkaa. Aivan yhtä hölmöähän on myös autotehtaiden testiajot. Pelkkää hupiajoa.
Jokaisen ihmisen tulisi suunnitella ja rakentaa autonsa itse. Silloin saasteita tulisi vähiten, koska vain älykkäimmät saisivat autonsa liikkumaan.
Entä formulat , kun isot miehet ajaa ympyrää, niin siinä bensa palaa. Paljon olisi nuijalle töitä.
Tuotekehitystä. Esimerkiksi hybriditeknologia on ottanut aimo harppauksen eteen päin formuloiden ansiosta. Sähköformulat ovat sitten oma lajinsa, jossa kehitetään puolestaan sähköautoilua.
Juu ja miten ituhipit voi juoda vettä kun se on kalojen koti.
Pidätkö kaloja kaivossa vankeudessa?
Moottoriurheilussa on liian isot rahat kiinni, siksi siitä ollaa hiljaa tässä yhteydessä. Herratkin tykkäävän katsella formulaa.
1970- luvun alussa oli ns. energiakriisi, kun maaöljyn hinta nousi. Silloin mm. sammutettiin katuvalot ja kiellettiin moottoriurheilu. Nyt kun kello on 2 vaille 12 ennen maapallon tukahtumista savukaasuihin niin eletään kuin ei olisi tapahtumassa mitään.
Soisipa tuon energiakriisin syntyvän uudelleenkin. Tällä hetkellä energiaa tuhlataan liikaa. Seurauksena siitä on maapallon lämpeneminen ja ekosysteemin romahtaminen. Vain siksi että jotkut persut haluavat ajella diesel-autoilla.
Ralli se on minun rattoni. Vanhoja ralleja on mukava kuunnella ja rappurallikin on hyödyllinen apuväline.
Moottoriurheilu on sotien ja sotakaluston jälkeen suurin ja paras kehityskenttä eri moottoreille ja kulkuneuvoille.