Jos haluaisi perustaa keskustelufoorumin, missä saa sanoa mitä tahansa, totta tai valhetta, niin miten sellaisen voisi perustaa, niin ettei joutuisi syytteeseen EU-alueella?
Kun on veroparatiiseja, niin onko jossain sananvapausparatiiseja, joihin muuttamalla ja kansalaisuuden hankkimalla olisi turvassa kaikilta vihapuhesyytöksiltä?
Vai pitäisikö perustaa useampia palvelimia, esimerkiksi yksi Mongoliaan, missä saisi haukkua kaikkea länsimaista ja toinen Gayman-saarille, missä voisi puhua lopuista aiheista?
Kyse on siis täysin vastuuttomasta sananvapaudesta.
Täysin vapaan keskustelufoorumin perustaminen
5
164
Vastaukset 5
Perusta se tähän maahan, koska en usko että edes tällä Sananvapaus palstalla on Totuudelle sananvapautusta, koska sitä ei ole edes Raamattupalstalla. Tämäkin on poistettu jo kolme kertaa, ihme että ainakin äsken tämä vielä oli tuon keskustelun 1. osastolla:
Teuvo Suni: ETTEI YHDENKÄÄN
TeuvoSuni
11.6.2019 17:18
Niin on tämän maailman jumala myös Raamatusta keskustelua rakastanut, että antoi tänne moderaattorit, tekoälyn ja hoitomiehen pitämään huolen siitä, ettei yhdenkään - jolle totuus aiheuttaa pelko, ahdistusta, masennusta ja kalseaa oloa - tarvitsisi yötä päivää katsella sitä etusivulla, vaan voisivat yhdessä hoitomiehen kanssa iloita:
"HiiiHooo, kuolen nauruun! HAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHA"
"Kiäh kiäh
PoistatinTeuvon aloituksen. Nyt on ylläpidolla oikea linja harhaopettajien suhteen. "
"Teinppyynnönpois
Okkultismi (Aivopieru) ei kuulu Raamattupalstalle. "
"Poistattakaa Teuvon aloitukset
Poisperkelepalstalta
Ne poistetaan kun tarpeeksi monta pyyntöä tulee. Poistatatte oikeasti perkeleen palstalta."
"Siksi kun kirjoitat valheita. Tein poistopyynnön."
Tämä on poistettu 3 kertaa. Kun aamulla hain omia kirjoituksiani, osasto osastolta, ei tätä löytynyt mistään.
Kun aloin tutkia, montako osastoa tämä verihurmostelia/hoitomies on raamattulausekotelostaan vetäisemillä lauseilla täyttänyt, lopetin osastolle 60. Silti ne vielä jatkuivat.
Se on Saatanasta sanottu, että se on ahkera, ja niin on tämä hänelle heitetty hoitomieskin. Hänellä ei tarkoituskaan keskustella, vaan levitellä kotelonsa jakeita, jotka tukevat hänen pelkuruutta ja verihurmosta.
Ja toimittaa Teuvo Sunin tuoman totuuden mahdollisimman nopeasti pois ensimmäiseltä osastolta, ja hyvin usein tekoälyn tuella suoraan ruumishuoneelle lopullista hautaamista varten.
Ennen tätä surkeaa Anonyymivallankumosta hänellä oli ainakin 50 eri nimimerkkiä Anselmi.Toiwiaisesta Kukkahattutätiin. Tämä Anonyymi vallankumous oli hoitomiehelle lottovoitto. Enää ei tarvitse miettiä millä nimimerkillä milloinkin lähettää, ja Anselmi.Toiwiaisenkin pitkän nimen kirjoittamiseen tuhraantui paljon kallista aikaa.
Nyt totuus saadaan piiloon nopeimmillaan alle puolessa tunnissa. Senkin olen todennut.
Sitä ihmettelen edelleen, miksi Suomi24 ei uskalla edes tätä keskustelupalstaa pyhittää totuudelle:
Raamatusta sallitaan keskustelu ja kommentointi vain väestörekisterissä olevalla nimellä ja kuvalla.
Silloin ei tarvita moderaattoreita eikä tekoälyä, vaan jokainen kirjoittaja vastaa kirjoituksistaan oikeuteen saakka, kuten Jeesus ilmoitti:
"Minä lähetän teidän luoksenne profeettoja, viisaita miehiä ja lainopettajia.
Toiset heistä te tapatte ja ristiinnaulitsette, toisia ruoskitte synagogissanne ja ajatte takaa kaupungista toiseen."
"Maaherrojen ja kuninkaidenkin eteen teitä tullaan viemään minun takiani, todistukseksi heille ja kansoille.
Mutta kun teidät luovutetaan viranomaisten käsiin, älkää olko huolissanne siitä, miten tai mitä puhuisitte, sillä teille annetaan tuona hetkenä sanat, jotka teidän tulee puhua. Te ette puhu itse, teissä puhuu Isänne Henki."
Tämän saa myös Suomi24 Palaute.
Tällaista keskustelupalstaa minä kaipaan ja odotan.- Anonyymi
Kuinka ollakaan, tuollainen alusta on perusteilla:
https://www.ts.today/
Sananvapaus on rajoitettu oikeuden päätöksillä, mutta vain niillä. Moderaattorit eivät poista laittomaksi arvelemiaan kirjoituksia, näin käsitin.
Asiasta kertoi Konservatiiviset uutiset:
https://oikeamedia.com/o1-111709 Olisitpa vaikka viimeiset kymmenen vuotta seurannut Raamatusta käytävää keskustelua, olisit saanut omin silmin nähdä. miten sieltä on poistettu tuhansia Raamatun totuuksia.'
Tänä aamuna siihen tuli pysähdys ainakin päiväksi. Jos siedät totuutta käy lukemassa kirjoituksiani.- Anonyymi
Jos Sinä perustaisit täysin vapaan foorumin, ei se olisi täysin vapaa.
Sillä foorumilla ei saisi kritisoida Sinua.
Siellä ei sasi esittää Sinuun kohdistuvaa vihapuhettä.
Siellä saisi vihata pääasiassa muslimien maahanmuuttoa.
Ja tietysti vasemmistoa ja vihreitä.
Persuihin kohdistuva vihapuhe siivottaisi tietysti pois.
Jos arvasin väärin, niin muutaman sanan vaihtamalla saadaan vapautesi määriteltyä. - Anonyymi
Se on sinänsä oma rajoite, sensuuri kun jotain ei saa sanoa x syyllä. Kun sanan vapautta aletaan rajoittamaan niin kohta mitään ei kestä sanoa kun joku siitä loukkaantuu kuitenkin.
En todellakaan ole rasisti enkä nevö äänestäisi persuja. Kuitenkin jopa näiden pitäisi saada sanoa sanottavansa ilman venkulointia sanan vapaudesta. Jos haluaa osoittaa toisen olevan väärässä niin asettelee ne sanansa oikein ja kertoo miksi.
Itse koitan kamppailla päihdepolitiikan vääryksien kanssa ja sitäkin sensuroidaan.
Alkoholi on jostain hämärästä syystä ainoa laillinen päihde. Sitä ei selitä vähäinen haitallisuus. Eikä sekään mitä aine monessa käyttäjässä aiheutta.
Voi oikeastaan ihmetellä kuinka aine joka aiheuttaa yhden voimakkaimmista sekavuustiloista on ainoa laillinen päihde?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1062195- 103886
- 64791
- 46790
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21706Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha511693Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76630- 64595
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23570- 57551