Viikonlopun iltalehdessä oli ikävä juttu. Pohjois-Karjalassa Joensuussa on kylä nimeltä Louhioja. Tuosta kylästä lyhyesti. Kuului aikanaan Enoon ennen kuntaliitosta. Kylän halki kulkee rautatie Nurmekseen ja maantie Lieksaan. Kylän lapset eivät saaneet osallistua Joensuussa järjestettyyn lastenlaulutapahtumaan koska kylällä aktiivisesti toimiva uskonlahko kielsi. Syynä se että yksi tapahtuman esiintyjistä on homo. On ikåvää kun lapset altistetaan uskonnolliselle sonnalle.
Lapset lahkon kynsissä
1
102
Vastaukset
En minäkään lapsiani sen boreliuksen(vai mikä se olikaan) esiintymisiin veisi, ainakaan mitä tulee mielikuvaan henkilöstä.
Joku nettibloggaaja ei vaan ole oletusarvoisesti mitään loistoseuraa.
Henkilö jonka asia on olla julkihomo .
Sama asia kuin vaikka vihreiden Alviina Alametsällä, jonka ainoa asia on kertoa tarinaa jossa hän oli koulussa ja koulussa joku ammuskeli.
Mutta toki tässä uskovaisten asiassa perustelut olivat idioottimaiset, sillä homous nyt ei vaan tartu eikä lapset luultavasti edes tiedä mikä on homo.
Nyt homosta tuli jeeustakin kiinnostavampi.
Bloggarit voivat olla jopa näin tyhmiä:
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/84fb4895-72d3-43cb-ad25-2483f31f3203
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2412034- 1881627
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461260Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50972- 40789
- 14780
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30761Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21750Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .24725Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46637