Sakokaa mitä sanotte,mutta

sossuilla ei ole mitään hajua taloudenhoidosta.
1478
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

sanokaa siis..

Äänestä

Porvarienemmistöiset hallitukset ja eduskunnat ovat velkaannuttaneet valtiontalouden vuodesta 2003 eli siinä syylliset Suomen alennustilaan.

Äänestä
  • Vasurivähemmistöinen ilmeisesti on paikka vuotavaan laivaan?
    Mariini ja muut vasuripöljät puhuvat siitä, että tehdään vasemmistolaista politiikkaa. Eikö nuo punikit ole valittu Suomen johtoon sen vuoksi, että tekisivät politiikkaa suomalaisten eteen eikä siihen suuntaan mikä itseä miellyttää? Ei kansan enemmistön tahto eduskunnan paikkamäärien mukaan ollut vasuripolitiikka, mutta eihän noita enää mandaatin saatuaan kiinnosta kuin oma napa ja sen alusen hoito kansan piikkiin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vasurivähemmistöinen ilmeisesti on paikka vuotavaan laivaan?
    Mariini ja muut vasuripöljät puhuvat siitä, että tehdään vasemmistolaista politiikkaa. Eikö nuo punikit ole valittu Suomen johtoon sen vuoksi, että tekisivät politiikkaa suomalaisten eteen eikä siihen suuntaan mikä itseä miellyttää? Ei kansan enemmistön tahto eduskunnan paikkamäärien mukaan ollut vasuripolitiikka, mutta eihän noita enää mandaatin saatuaan kiinnosta kuin oma napa ja sen alusen hoito kansan piikkiin.

    Porvarienemmsitöiset hallitukset ovat tehneet politiikkaa Suomen rikkaiden isopalkkaisten ja pääomatulojensaajien pussiin joten turha urputtaa porvaripersu. Porvarihallitukset ovat olleet EK:n ja MTK:n juoksupoikia.

    Äänestä

  • Hallituksen linjaukset ovat juuri tuon artikkelin mukaisia, joten oikealla tiellä ollaan.

    Äänestä

Kokoomuslaiset valtionvarainministerit ovat viimeisen 30 vuoden aikana tuhlanneet eniten maan rahoja ja ottaneet puolueista ylivoimaisesti eniten velkaa ja hehän ovat Sauli Niinistö-Jyrki Katainen-Petteri Orpo.

Se neljäs on Iiro Viinanen 1991-96 mutta Viinaselle annan kyllä synninpäästön, oli niin vaikea aika, ja kyllä Viinanen kaiken teki mitä tehtävissä oli. Murheellisia asioitakin tapahtui, muttei ollut Viinasella paljon mahdollisuuksia tehdä toisin.

Äänestä

Sossuhallituksen jälkeen suomessa on vähintään 600.000 työtöntä ja monia yrityksiä on konkurssissa.

Äänestä
  • Nyt on jo kepuporvari Sipilän hallituksen jälkeen joten turha elvistellä porvaripersu.

    Äänestä

Porvarit ovat tehneet velkaa. Työväenhallitus ei tee velkaa, se myy valtion omaisuuden pois ja käyttää rahat mm.pyöräilyn ja kävelyn edistämiseen ja uusien suurlähetystöjen perustamiseen Afrikkaan.

Onks tietoo mitä muuta tavalliselle työtätekevälle duunarille on tulossa kuin subjektiivinen päivähoito?

Äänestä
  • Kokoomus ja kepu ovat myyneet eniten valtion oamisuutta hallituskausinaan.

    Äänestä

  • Työtä tekevälle duunarille on tulossa palkankorotuksia ja ostovoiman lisäystä, mutta persuja tämä ei tietysti koske, koska persuissa ei ole duunareita, vaan porvareita ja työttömiä.

    Äänestä

  • Miten Antti Rinteen,sd, hallitus antaa niitä palkankorotuksia?

    Miten se ostovoima lisääntyy, jos ruokailu, asuminen, liikkuminen ja lomailu kallistuu?

    Määrääkö Antti Rinne työnantajia maksamaan lisää palkkaa vai miten se tapahtuu?
    Jos julkisen sektorin palkat nousevat ohi muiden, tietää se veron korotusta, mikä pienentää niiden muidenkin ostovoimaa.

    Äänestä

Antti on kyllä hyvä mies.
Antaa köyhälle 50€/kk.(600€/vuosi).

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

sossuilla ei ole mitään hajua taloudenhoidosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu