Terveiset Pirkanmaalta

Heitteille jätettynä uhrina ja potilaana ihmettelen kun Suomalaiset viranomaiset arvostelevat ulkomailla tapahtuneita ihmisoikeusrikkomuksia kun Suomesta puuttuvat ihmisoikeudet kokonaan .
1136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Olen samaa mieltä. Vaimoni 75v sairastui tunnissa , hermojuuritulehdus, mistään ei saanut pyytämättä ja vaatimatta muuta kuin normaalia, aivan hyvää hoitoa.

onneksi minä ja neljä lasta ja heidän jälkeläisensä piti hyvää huolta, esittämällä tiukkoja ja valittuja kysymyksiä, joihin hoitohenkilökunta suhtautui vakavasti.

mitä olisi jos kukaan ei olisi käynyt katsomassa ja jälkikasvulla heikot sosiaaliset taidot.
Kun käytiin usein polilla ja labroissa, ajat siirtyi kun tuli niitä ei suomalaisia joskun 5-8 hengen porukallakin, he pääsivät melkein heti sisään.

näitä asioita ei tiedä, ennen kuin ne on ajankohtaisena ja silloin sairaana ei jaksa puolustaa etujaan. hyvä kun jaksaa sairaalassa käydä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Heitteille jätettynä uhrina ja potilaana ihmettelen kun Suomalaiset viranomaiset arvostelevat ulkomailla tapahtuneita ihmisoikeusrikkomuksia kun Suomesta puuttuvat ihmisoikeudet kokonaan .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu