Ruiskukka, Kokoomus, Orpo miten ja minne menette.

Puhemies paikkaa edes vaalien yhdestä menestyjistä annettu. Sipilän tausta piruna hommasitte kymmenien miljardien€ menot pakolaisina. KOK kärsii EinoLeinoa lainate
, rotkoni rauhaan kuin peto kuoleva hiivin". Missä kykypuolueen visiot.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kokoomus koti, uskonto ja ulkomaat.

Äänestä

Ruis linnun laulu korvissani Orvon kukkaset selvinä euroina kukkarossani. 1926 omiin paskoihinsa kuollut mies. No katsotaan wikipediasta se oikea kuolin vuosi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Puhemies paikkaa edes vaalien yhdestä menestyjistä annettu. Sipilän tausta piruna hommasitte kymmenien miljardien€ menot pakolaisina. KOK kärsii EinoLeinoa lainate
, rotkoni rauhaan kuin peto kuoleva hiivin". Missä kykypuolueen visiot.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu