Coca-Cola joutui lopettamaan yhteistyön maatilan kanssa kun tuli julki kuinka huonosti vasikoita kohdellaan. Missä on suurten yritysten laatuvaatimukset partnereille? Missä laadun tarkkailu ja eettisyys?
Nyt kaikki boikotoimaan kokista.
https://www.rt.com/usa/461256-coca-cola-farm-abuse/
https://www.nbcchicago.com/news/local/Read-Fair-Oaks-Farms-Full-Statement-and-Animal-Welfare-Groups-510863261.html
https://eu.jconline.com/story/news/2019/06/05/fair-oaks-farms-indiana-undercover-video-animal-cruelty-founder-admits-fairlife/1347588001/
Coca-Cola nyt boikottiin
3
73
Vastaukset
- Anonyymi
niin cokis ja kaikki makua lisätyt juomat pitäis kieltää.
kun sellaisia join yli kymmenen vuotta oli joka toinen vuosi hampaissa paikattavaa tms.
kun lopetin limpsat ja juon vain vettä ja maitoa, ei ole paikattu 35 vuoteen, eikä tehty mitään muuta kuin 2x vuodessa tarkastus.
älkää hyvät nuoret juoko kuin korkeitaan kerran viikossa makua sisältäviä limpsoja. hampaat on hirveän tärkeät ja hammaslääkäri todella kallis.
nastahammas maksaa 4 tuhatta euroa, ja useampi helpolla yli kymppitonnin, sainkolme vakuutuksesta. ja se vuoden vaivat ja kivut sitä laitettaessa.- Anonyymi
Asiaa! Mitään tuotteita joihin on lisätty sokeria ei kannata syödä. Helppo luopua. Samalla huomaa, miten sokeriton terveellinen ravinto on moninkerroin halvempaa.
- Anonyymi
nyt on ollut hyviä tarjouksia Cokiksesta, Lidlissä ja Citymarketissa. Ostin kun halvalla sain...
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522135
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3351353Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941295- 1571188
- 681021
- 35948
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31909Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59878Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta26832Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46819