Edellinen Uministeri ei saanut mitään aikaan, tosin kuinkas Irak suhtautuu buppepoikiin
Saakohan H Pekka palautussopimukset aikaan
Anonyymi
12<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kyllä Irak ottaa omansa vastaan, kun selviää, että Suomessa joutuu Ulkoministerin hyväksi käyttämäksi.
Entä isis-naiset perheineen, haetaanko heidät Suomeen...?
Pekka Haavistolla toki on paljon enemmän ulkopoliittista kokemusta esimerkiksi toimittuaan juuri Irakissa ja Afganistanissa.
Ei muutako sinne neuvottelee muslimien kanssa, mielitietty mukaan.
perstappi poies ja teatterista pas.kaa niskaan...
"Kyllä Irak ottaa omansa vastaan, kun selviää, että Suomessa joutuu Ulkoministerin hyväksi käyttämäksi."
Tuossapa olikin mielenkiintoinen huomio, kun nykyään on tämä juhlapaikanhakijoiden pakkopulla vastaanottokomiteoiden kyhäys joka puolelle menossa.
Jos joutuvat jossain maassa juhlapaikanhakijat ulkoministerin hyväksikäyttämäksi, pääseekö ne enää edes takas lähtömaahansa - nykyään kun on nämä viherkommari aktivistit joka palautuslennollakin jo terrorisoimassa niitä lentoja, koettamassa estää näitä palautuksia.
Kun pekka polkee jalkaa irakilaisille, niin homma alkaa pelaamaan.
Tai sitten irakilaiset polkee Pekkaa.
Demokratia+on+taysin++kelvoton+jarjestelma+tuottamaan+onnea+jokaiselle+ihmiselle.+Demokratia+on+jokaisessa+asiassa++mahdollisesti+51%+nen+ja+Ilkeamielinen+diktatuuri+49%+ia+hyvaa+asiaa+ajavia+vastaan.
Nain+siis+mikali+vale+ja+paha+on+voitolla.+Tasta+sinansa+huomataan,+etta+vale+ja+paha+ei+mitenkaan+katoa+maailmasta+demokratian+myota.+Ei+tosin+itsevaltiudenkaan+myota.
Mutta.
Kuitenkin+ainoa+todellinen+hyva+tapa+hallita+on+100%+hyvaan+perustuva,+ja+kuitenkin+myos+samalla+rajaton+itsevaltius.
Demokratia+on+kelvotonta+soppaa,+jossa+on+keitossa+aina+enemman+ja+vahemman+akanoita.+Niita+ei+siivota+pois+ihmisten+sydamista.+Siina+ongelma.
Ootte vaa kateelliseet.- Kyl varmaan Pekka hommansa hoitaa !
Eihän täältä enää ketään palauteta, mitä ihmeen palautussopimuksia Pekan tarvitsee tehdä. Nykyisen(kin) hallituksen mukaanhan tänne pitää saada enemmän tuota porukkaa, Pekka menee neuvottelemaan helpoimpia reittejä Suomeen.
Ei ole mitään asiaa haavistolla venäjälle, itäblokkiin tai lähi-itään.
Kyllähän sillä asiaa sinne voi ollakin, eri asia ollaanko siellä samaa mieltä asioista ja pääseekö Pekka Suomeen takaisin matkakuulumisia kertomaan.