Tänään on tempauspäivä!

Halleluja!
Kiitos Herralle!

Tänään ylösnostetaan 0,2% maailman väestöstä, joten näkemistä riittää kuten yleensäkin tämän kaltaisissa tapahtumissa.
Jo aikaisemminkin on kaikkein luotettavimman tuntuiset profeetat ilmoittaneet lukemattomia kertoja ylösoton päivistä, ja ellei joku lukijoista ole siitäkän huolimatta onnistunut vielä omin silmin tekemään näköhavaintoa, lisään linkin josta voitte katsoa tapahtumasta lyhyen videon. https://i.gifer.com/75jn.gif

19

128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Teiteellisen tarkasta kuvasta selvästi huomattavissa varmaakin varmemman ja luoetettavan Jarmon mukaan pääsy tempaukseen!!!?!!!!

      Aamentaa ja halleluujaa!

    • Anonyymi

      Eilen tehtiin haukkaa ja penkkiä Tänään on tempauspäivä. Huomenna tehdään jalkakyykkyä.

    • No niin kohta sitä tempaudutaan!!! Jänskää aikaa!

    • Anonyymi

      Toivottavasti ei ole(vielä tempauspäivä). Ei ole nähtävissä vielä sitä "herätystä"; jossa uskovaiset tajuavat, kuinka PALJON he jättivät suorittamatta Herran sanoja:"Anna jokaiselle, joka sinulta jotakin pyyttää, mitä tahansa hän sinulta pyytääkin": Tämä on helpoimpia Jeesuksen käskyistä, koska ei uusi liitto ole helpompi kuin vanha, ja tuonkin maailman rikkaat, ja sekulaarit ihmiset jättävät suorittamatta. "Miksi sanotte minulle(Jeesus), Herra, Herra, mutta ette TEE mitä sanon, te olette petollisia ihmisiä".... En toivo tempauspäivää, koska Herra olisi temmattuna aivan yksi, tai melkein.... Vaikket olisikaan joku "Veikko Hursti", niin Jumala vielä jaksaa hetken odottaa, että TEKIN teette parannuksen, ellette tee, teidät tuomitaan kuin maailman ihmiset ainakin...

    • Eli viitisentoista miljoonaa ylimääräistä ihmistä poistuu joukostamme tämän vuorokauden aikana.

      Ilmoittaakohan Suomessa kukaan ketään kadonneeksi?

    • Anonyymi

      Nyt kaivattaisiinkin lukuja ylösnostetuista, sillä varmaakin varmemmin tapahtumalle löytyy runsaasti todistajia mikäli se on totta!
      Muutenhan profeetat on valehtelevia rottia, jotka ilman katumusta ja häpeilemättä povailevat Herran nimissä!

      • Anonyymi

        Taitaa ilmoitukset olla aika harvassa..


    • Anonyymi

      Se ON TAPAHTUNUT!!!! Jarmo ei nimittäin ole päiväittänyt sivujaan sitten 9.6.2019 joten TEMPAUS TULI!!!!!!!!!!!!!!!!!11!

      • Anonyymi

        Voi hirvittävä pettymys!
        Jortikka ei ollutkaan arvollinen ylösnostoon, joten tänne jäi.
        Voi kuinka ikävää, joten jäämme odottelemaan seuraavaa tempausta.
        Jospa sitten jortikkakin..


    • Täällä on aika monta, kumma kyllä pilkkaaja ateistia, joille luetuynymmärtäminen on mahdotonta. Tai sitten he eivät tunne tiettyjen sanojen merktystä.
      Erityisesti sanat ja ilmaisut: Jos, ehkä, mahdollisesti, saattaa, voi olla, mahdollisuus on jne. tällaiset ehdolliset tai mahdolliset ilmaistut. Nuo tuottavat suuria vaikeuksia erottaa varmuudella tiedetystä. Uskon että se johtuu siitä, että nämä usein itse ilmaisevat faktoina evoluutioteorian, vaikka se edelleen on vain teoria. Toisin sanoen, näyttää vahvasti siltä, ettei ateistit kykene erottamaan totuutta epätotuudesta, eikä esimerkiksi mahdollisuutta todellisuudesta. Luultavasti he eivät harrasta vedonlyöntiä ainakaan, tai sitten he eivät millään voi ymmärtää, että joskus vaan käy niin, ettei joka kerta arpa voi voittaa, jos siinä sanotaan selvästi 100% millisekunnilleen tarkka lause "tällä arvalla on mahdollista voittaa iso summa rahaa". He todennäköisesti eivät ymmärrä lainkaan sanaa "todennäköisesti" vaan he lukevat lauseen "millisekunnilleen ja 100% varmasti" ja sitten he pettyvät joka kerta, koska he eivät taaskaan voittaneet.
      Ikävää siis olla ateisti, koska maailman realiteetit ovat niin hukassa, ettei ymmärrä erottaa edes säätiedoitusta kun piti 70% varmuudella paistaa, niin sitten sataakin vettä ja itse kun ymmärsi asian niin että ainakin 110% varmuudella on aurinkoista.

      • Sit seuraavaks joku imbesilli alkaa kirjoittaa tähän että jaha, nyt sun kaikki ennustukset onkin pelkkiä veikkauksia. Tää on niin tätä... Eipä tänne kannattas mitään kirjottaa, mutta kai sitä vaan kirjottaa, siks että siellä täällä joku saa pienen murusen järkeä päähänsä.


      • Suomennan siis, elikkä mun puheet tempauspäivistä ei ole enneustuksia edelleenkään, eikä ne koskaan ole ennustuksia olleetkaan. Minua ei hippasen vertaa kiinnosta se asia, tietääkö kukaan milloin se tulee.

        Kyse on VALVOMISESTA ja ajan seuraamisesta. Tämä koko juttu on Raamatussa pohjattua työtä olla se vartija joka kertoo mikä hetki yöstä on ja varoittaa aika-ajoin muita valvomaan.
        Raamattu sanoo että jos perheen isä tietäisi minä hetkenä varas tulee, niin se ei antaisi sen tulla varkain ja niin tässä asiaa yritetään pitää yllä. Valvoa ja seurata missä mennään. Kun se päivä tulee, niin autuas on se, jonka Herramme tapaa valvomasta ja voi sitä jonka Hän tapaa lyömästä kanssapalvelijaa. Matteus 24 ihan loppujakeet.


      • Anonyymi

        En minä ainakaan normaalisti ole nukkumassa klo 18 arkipäivänä (kuten 10.6.) joten ei tarvitse erikseen valvoa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        En minä ainakaan normaalisti ole nukkumassa klo 18 arkipäivänä (kuten 10.6.) joten ei tarvitse erikseen valvoa.

        Hahahaha... olipas nokkelasti keksitty. Voi että ku oot sitte näppärä kekkaamaan tollasia kivoja sutkautuksia. Oikee vääräleuka, etten sanois. Varmaan nyt kaikki viihtyy täällä. Sun tarttis saada oma tv show, jossa voisit sitten vaikkapa roastata erilaisia tahoja ja sitte susta tulis rikas ja kuuluisa.


      • Ihan kuriositeettina Jarmo kirjoitit näin yllä:

        "Uskon että se johtuu siitä, että nämä usein itse ilmaisevat faktoina evoluutioteorian, vaikka se edelleen on vain teoria."

        Jos jokin teoria jostain on edelleen vain teoria niin mikä siitä tulee sen jälkeen kun se EI enää ole vain teoria?

        Olisiko jotain käytännön esimerkkejä näistä? Tai vaihtoehtoisesti profetioita?


      • Ihan kuriositeettina Jarmo kirjoitit näin yllä:

        "Uskon että se johtuu siitä, että nämä usein itse ilmaisevat faktoina evoluutioteorian, vaikka se edelleen on vain teoria."

        Jos jokin teoria jostain on edelleen vain teoria niin mikä siitä tulee sen jälkeen kun se EI enää ole vain teoria?

        Olisiko jotain käytännön esimerkkejä näistä? Tai vaihtoehtoisesti profetioita?


      • Anonyymi

        Ilmeisesti jos sanottaisiin että evoluutio on skenaario, niin se muuttuisi erehtymättömäksi totuudeksi jota ei saa arvostella millään tavalla.


    • Anonyymi

      "Jos jokin teoria jostain on edelleen vain teoria niin mikä siitä tulee sen jälkeen kun se EI enää ole vain teoria?"

      Luonnollisestikin teoria on silloin jalostunut tälle palstalle, kuin myös Pelästyssanomiin kaikkein luotettavimman tuntuiseksi, käsin kosketeltavaksi Jarmo-profeetaksi, jonka profetiat pitävät paikkansa millilleen, piirulleen, sekunnilleen ja timantintarkasti! Tämähän on todettu käytännön tasolla jo satoja kertoja.
      Vielä kuitenten kaipaisimme ratkaisua kysymyksiin kummalla kaikkein suurimmista profeetoista on kaikkein terveimmät tarinat: Onko Jarmo Eklund vaiko Harri Veijonen voittaja, sillä sillä kisa on äärimmäisen tiukka ja erittäin hankalasti ratkaistavissa!
      Entäpä sitten; kumpi kaikkein suurimista profeetoista on kaikkein suurin: Jarmo Eklund vaiko Harri Veijonen. Tämä on kysymys mihin on varmastikin mahdoton vastata ilman kauan kestävää rukoustuokiota väkevine VOI-huutoineen.

    Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille

      Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest
      Maailman menoa
      60
      5744
    2. Yritystuet pois ja työeläkevaroilla maksettava valtion velka pois

      Nyt on teille kerrottu keino kuinka Suomen velkaongelmasta päästää eroon kertalaakista. Älkää saatanat enää minulle tul
      Maailman menoa
      99
      5077
    3. Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä

      Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden
      Maailman menoa
      360
      4011
    4. Ylen juttu sisäministeristä oli selvän tarkoitushakuinen

      haluttiin vielä vuoden loppuun saada joku "kohu". (Olisiko Yle tehnyt jutun jos sisäministerinä olisi esim. RKP:n, jota
      Maailman menoa
      143
      3279
    5. Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota

      Muualla maailmassa yrittäjät elävät asiakkaiden rahoilla, Suomessa palkansaajien maksamilla veroilla. Palkansaajahan ma
      Maailman menoa
      49
      2761
    6. 26
      2103
    7. Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?

      Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed
      Maailman menoa
      119
      2066
    8. Ulkoministeriön konsulipäällikkö arvostelee rajusti Haavistoa: "Täällä on pelon ilmapiiri"

      "– Täällä on ministerin toimien takia aivan selvästi pelon ilmapiiri. Jos sellaisen annetaan pesiytyä virkamieskulttuuri
      Maailman menoa
      10
      1917
    9. Mikä on pahinta

      Mitä kaivattusi voisi tehdä sinulle?
      Ikävä
      249
      1886
    10. Pyydän anteeksi etten osannut ratkaista

      Mitään muuta kuin lähtemällä. Et oikein tullut vastaan etkä kuunnellut. Tuntui että minun piti koittaa sopia ja sovitell
      Ikävä
      83
      1883
    Aihe