Minun kansani käskijät ovat lapsia, ja naiset sitä hallitsevat. Kansani, sinun johtajasi ovat eksyttäjiä, he ovat hämmentäneet sinun polkujesi suunnan.
Herra asettuu käymään oikeutta, nousee kansoja tuomitsemaan.
Voi jumalatonta! Hänen käy pahoin, sillä hänen kättensä teot maksetaan hänelle.
Maa on saastunut asukkaittensa alla, sillä he ovat rikkoneet lait, muuttaneet käskyt, hyljänneet iankaikkisen liiton.
Vanhojen naisten tulee samoin käyttäytyä arvokkaasti. He eivät saa puhua muista pahaa eivätkä olla viinin orjia, vaan että nuoret vaimot heiltä hyviä tapoja oppisivat, miehiänsä rakastaisivat, lapsensa rakkaina pitäisivät, olisivat siviät, puhtaat, kotonansa pysyväiset, hyvät, miehillensä alamaiset, ettei Jumalan sana pilkatuksi tulisi. Tiitus 2.
Naiset eivåt saisi osallistua yhteiskunnallisiin asioihin koska jos he ovatt miesten alamaisia miten voivat päättää mistään. Sinkkunaiset ovat mieste alamaisia.
Herra asettuu käymään oikeutta, nousee kansoja tuomitsemaan.
Voi jumalatonta! Hänen käy pahoin, sillä hänen kättensä teot maksetaan hänelle.
Maa on saastunut asukkaittensa alla, sillä he ovat rikkoneet lait, muuttaneet käskyt, hyljänneet iankaikkisen liiton.
Vanhojen naisten tulee samoin käyttäytyä arvokkaasti. He eivät saa puhua muista pahaa eivätkä olla viinin orjia, vaan että nuoret vaimot heiltä hyviä tapoja oppisivat, miehiänsä rakastaisivat, lapsensa rakkaina pitäisivät, olisivat siviät, puhtaat, kotonansa pysyväiset, hyvät, miehillensä alamaiset, ettei Jumalan sana pilkatuksi tulisi. Tiitus 2.
Naiset eivåt saisi osallistua yhteiskunnallisiin asioihin koska jos he ovatt miesten alamaisia miten voivat päättää mistään. Sinkkunaiset ovat mieste alamaisia.
Vastaukset 81
Vanhimmat
Ja miehet johtakoon ja ottakoon vastuun rakkaudella sekä oikeamielisyydellä.
Missä ne selkaiset miehet ivat??!!
Aina on helppo haukkua naisia ja keksiä tekosyitä miksi naisten pitäisi käyttäytyä paremmin. Ei kuitenkaan peiliin uskalleta katsoa.
näen peilissä saatanan
Mies päättää yhteiskunnan asijat. Aina nainen ei pysty ymmärtämään mitä miehet päättävät. Esimerkiksi raiskaus raskauas pitäisi naisista lopettaa vaikka sikiö on naisen oma lapsi. Mies on viisas.
Intiassa 6 miestä raiskasi ja tappoi viisaudessaan 8 vuotiaan tytön.
Mooses on ankara ja vaatii.
kivittäkää ja poistakaa paha!
Jeesus on armollinen ja antaa mahdollisuuden katua ja pelastaa sielunsa.
Nyt, oli miehen tahi naisen synti mikä tahansa, pois lukien Pyhän Hengen pilkka, niin Jumala tahtoo armahtaa ja pelastaa.
meille se on kova pala, jos meidän käsitys oikeudesta ja oikeamiellisyydestä on eri kuin Jumalan.
Joten, Mitä tahdot, että tässä asiassa toimittaisiin?
Maassa maan tavalla?
Maassa, maan esivallan ja oikeuden mukaan vai, Suomalaisten käsitys mikä on oikein ja väärin, vai
Annetaan Jumalan hoitaa tämäkin, asia miten ja minkä kautta Jumala sen tahtoo tehdä ja toimia.
Sivusta puutun tähän. Samaa lihan himoa nuo rauskaukset ovat joka paikassa. Mies on kuunnellut saatanaa ja tehnyt väärin. Mies on lihan himossaan vaaraksi jos ei kuuntele omaatuntoaan. Saatana vain nauraa kun mies tekee julmuuksia ja syyttää tyhmyydessäön naisia ja jopa lapsia. Syyttää ja valehtelee oaeten vastuutaan.
Tuosta kaikests mies joutuu vielä vastuuseen Herran edessä. Jokainen mies. Silloun ei kysytä sukupuolta kun seisomme Herran edessä. Silloin olemme alastomia ihmisiä ja kaikki syntimme ovat tuotu valoon. Silloin jokainen vastaa ITSE tekemästään synnistään. . on aivan turhaa sanoa, että raiskaus oli naisen syy, koska hänellä oli legginsit jalassa.
Kaikki synnit tulevat päivän valoon eikä niitä pääse piloon.
Aloittaja on islamuskoinen toraisti. Islamille on oma palstansa.
Näin on mutta osaksi hän on oikeassa. Abortti on murha muttei aborteista voi yksistään aina naisia syyttää ja päästää miestä vastuustaan.
Miehillä ei ole oikeutta alistaa naisia.
En tiedä onko aloittaja islamuskoinen, mutta paikka jota lainaa ja johon viittaa on
Aabrahamin Jumala ja Iisakin Jumala ja Jaakobin Jumalan, eräs suurin Profeetta:
Jesaja.
Mark. 12:26
Mutta mitä siihen tulee, että kuolleet nousevat ylös, ettekö ole lukeneet Mooseksen kirjasta, kertomuksessa orjantappurapensaasta, kuinka Jumala puhui hänelle sanoen: 'Minä olen Aabrahamin Jumala ja Iisakin Jumala ja Jaakobin Jumala'?
Jes. 3:12
Minun kansani käskijät ovat lapsia, ja naiset sitä hallitsevat. Kansani, sinun johtajasi ovat eksyttäjiä, he ovat hämmentäneet sinun polkujesi suunnan.
joten tämä on Kristittyjen ja juutalaisten, ikioma Jumalan Palvelija, eli Jesaja.
en tiedä, mutta saattaa olla että: islamuskoinen ei lainaa Pyhän Kansan Israelin Profeettoja.
Elättekö muutenkin 2... 3000 tuhannen vuoden takaisessa yhteiskunnassa? Tasarvo on osa länsimaista kulttuuria, jossa nainen päättää omasta ruumistaan ja asioistaan ilman mieheltä lupaa kysymättä. Vanha kulttuuri oli naiskeskeinen ennen näiden koukkunenien näkyjä ja hourailuja .
Nainen päättää omasta ruumiistaan, entä sitten?
Entä se 11 viikkoinen, jolla on sydän, sormet, varpaat, eli ihminen, hänelläkin on ruumis. Eli kun nainen päättää ruumiistaan, niin hän voi luoda ruumiin, josta on otettu henki pois.
Suomeksi - murha-
Onko sitten naisen ruumis - murhanaisen ruumis?
Nythän on jo maailman pienin keskonenkin saatu pidettyä hengissä, jonka moni nainen olisi voinut päättää omassa ruumiissaan surmata.
Oletteko miettinyt?
Jos ei osaa päättää ruumistaan, että kuis sen käyttää, niin laittaa termospullon korkin tötterön suulle, eikä jaa rasiaansa miten sattuu.
Haureuden välttämiseksi, ottaa oman miehen ja elää kunniallisesti.
Sivusta laitan. Aina ei kunniallisesti eläminen oman miehensä kanssa suojele naista raiskaukselta.
Mielestäni suomalaisten naisten aborteista on ei kannattaisi parkua. Tehdä siitä viellä uskonsa varjolla naisia halventavaa propakandaa?
Meillä on vuosia ollut syntyvyyden säännöstely laillista ja neuvontaa on asian tiimoilta riittävästi. Abortti ei kuulu tai ole nykyaikana kuulunut suomalaisen naisen ehkäisykeinoihin. Raskauden ja sikiön ongelmat voivat diagnoosin perusteella johtaa aborttiin. Samoin islamistien tekemät joukkoraiskaukset lapsille, naisille ja pahoinpitelyt - työttöjä tai naisiako näistä pitää syyttää?
No, eipä tosiaan!
Puhu pukille.
Tänävuonna jouduin Keskussairaalan labraan jonottamaan useampana päivänä.
Siinä yhtenä aamuna kummallekin puolelle tuli nainen.
Toinen oli raskaana, onnellinen ja hänellä oli joku seurassa.
Sitten tämä toinen, siis aikuinen nainen. Oli hirvittävää kuunnella sitä kielenkäyttöä, kun hän puhui puhelimeen. Siinä käytiin tulevaa raskaudenkeskeytystä kohti.
Kirosi sen siemenensä minkä oli itse hankkinut jne.
Teki mieli sanoa, että vahinko, ettei sinun äitisi abortoinut sinua. Elämällä ei ole arvoa, olisihan sen voinut aloittaa jo hänestä.
Siis - miettiä sopii.
Tänään aivan tavalliset aikuiset akat, ne kulkee tötterö selällään ja sitten kirotaan, kun osuu.
Ei sellainen ole elämää. Siinä surmataan äidin ruumiin valinnalla, että voi tehdä mitä haluaa, niin se tulevan lapsen elämä ja ruumis. Tuo nainen on se tuholainen.
En penninkään verran valistukseen usko - sillä totuus on toistamaata
"En penninkään verran valistukseen usko - sillä totuus on toistamaata"
Suurin osa ihmisistä on tarpeeksi fiksuja valistuakseen, minkä Suomenkin aborttiluvut todistavat.
Meillä luvut ovat valistuksen vuoksi Pohjoismaiden pienimmät. Ne laskivat 20 vuotta putkeen, kunnes vakiintuivat nykyiselle tasolle.
Ei kai kukaan edes odota, että valistus tavoittaisi kaikki. Esim. moniongelmaiset päihteiden käyttäjät ovat aina myös alttiita seksuaaliselle hyväksikäytölle.
Yllättävän monien miesten moraali estä heikossa hapessa olevan hyväksikäyttöä. Nuoruuteni kotipaikkakunnalla oli iso psykiatrinen sairaala ja kylän miehet kyttäsivät sen liepeillä jopa sairaudesta ja lääkityksestä sekaisin olevia naispotilaita.
Vieressäni istunut tuleva lapsensasurmaaja, niin hän ei ollut moniongelmainen, eikä päihteidenkäyttäjä, vaan tämänpäivän aikuinen nainen.
Hänen elämän tarkoitusperät on bilettäminen ja siihen ei kuulu lapsi.
Siksi se bilettäminen on omanruumiinsa tarkoitusperäistä hallintaa, joka ei ota uutta elämää huomioon, vaan surmaa sen.
T.s. on murhaajanainen
Aloittaja: Trolli ja saatananpalvoja.
PasiToivonen kirjoitti totuuden
Mää yjdyn myös tähän. Harvoin enää käyn täällä. On tämä niin seko paikka ettei huvita.
Terv. Samaatietä
Aloittaja on täysin yksin höpötystensä kanssa.
Ne höpötykset ovat täyttä raamatun Jumalan sanaa.
Raamatun Jumalan sanalla voi tehdä mitä vain!!
Se että lauseet löytyvät raamatusta, ei tarkoita sitä, että lauseita on käytetty oikein. Siksi tarvitaankin viisautta ja rakkautta.
Ilman rakkautta raamatun sanatkin ovat kuin helisevä vaski.
Naiset voisi opetella pitämään housunsa jalassa.
Lorttoimalla ei yhteiskuntaa rakenneta.
Just näin,eilen kun istuin keskustassa,yhdelläkin paljas takapuoli,vain vähän kangasta peittämässä.Intiimialueita oikein tarkoituksella halutaan näytellä,kamelinvarvas on tarjottimella.Sitten nää vetoaa meetoohon,kun joku mies vähän sekoaa.Naisen kautta tulee viettelys ja näin on käynyt suomessa.Sitten on ne naiset,jotka ovat niin pyhän näköisiä päällepäin,kuten"ystäväni",joka himoissaan huutaa ja haluaa tuhota.Naimisissa,mutta himo on naisiin,että toisten aviopuolisoihin.
Ilettävää puhekieltä. Ällöttävää.
Juuri sellaista kielenkäyttöä,jota nämä noidat tarvitsevat!!!Taisi kolahtaa siellä päässä😄Totta joka sana!
Ei uskovainen puhu kamelinvarpaista eikä noin riettaaseen sävyyn. Olet vain rienaamassa täällä. Rienaat uskovia naisia.
Kyllä saa puhua,totuus on totuus,sitä nämä naiset ja teinit haluavat esitellä.En rienaa niitä,jotka ovat Jumalalle kuuliaisia,mutta valitettavasti niitä on harvassa.Ei uskovaisuus tee ihmisestä parempaa,jos ei toteuta Jumalan tahtoa.
Kyllä uskovaisuus näkyy puheessakin vai luuletko sinä että samasta sydämmestä tulee saasta ja siunaus.
Kyse ei ole oaremmuudesta vaan sydämmen tilasta.
Voi raukkaa,mikä pyhimys luulet olevasi,tekopyhä,joka hyväksyy kaikki riettaudet itse.Tuollaisia karta,sanoo Herra!!!!
En ole pyhimys, siksi tiedänkin mikä tässä on nyt menossa.
Saatana juonii taas ,joten vastusta sitä.Jos annat sille pikkusormen, se vie hetkessä koko käden. Älä päästä lihanhimojasi valloilleen niin että ne likaavat ajatusmaailmaasi. Vadtusta oerkelettä niin se katoaa sinusta. Vastusta sitä.
Hyvä,vastusta himojasi ja tekopyhyyttäsi.Pyhity Jeesuksen nimessä palvelemaan Häntä.En syytä saatanaa kaikesta.
Ihminen tekee valinnan itse. Saatana houkuttaa mutta ihminen valitsee itse.
Nämäkin naistensyyttäjät täällä valitsevat aivan itse kuuntelevatko lihanhimojaan ja vahtaavat vähäpukeisia naisia. He ovat vastuussa siitä aivan itse mitä tekevät ja valitsevat. Heidön ei auta paeta vastuutaan syyttämällä noita naisia vaan ovat aivan itse vastuussa siittä jos valitsevat kyttäämisen.
Muslimi ystäväni on niin tässä asiassa terve ajatuksiltaan ja ei pukeudu kaapuun.Tässä oikein näkee suomalaisen naisen älykkyyden!!!!!Hän puhuu tästä naisten irvokkaasta pukeutumisesta ja mitä Jumala on siitä mieltä.Kysymys ei ole siitä katsooko mies vai ei,naiset ovat saatanan käytössä.Ystäväni naisena ja naimisissa miehen kanssa,sanoo tuntevansa himoa,kun näkee vähäpukeisen naisen!!??
Kuten kirjoitin jokainen valitsee itse mitä katsoo ja antaako vallan lihanhimolle.
Kute kirjoitin,saatana on käyttänyt naista viekoittelemaan.Raamatusta löytyy esim.suurista Jumalan miehistä.Jumala on antanut meille seksuaalisuuden ja sitä saatana käyttää.Syytät miehiä,kuten kirjoitin,uskis nainen on hekumassa vähäpukeisiin.On ilo silmälle,kauniisti puetut naiset,joiden intiimialueet eivät ole esillä.Naisen kautta tulee viettelys.
Se on vikapää joka katsoo ja se on vikapää joka yrittää houkutella. Jokainen vastaa itse tekemästään synnistä.
Jos nainen tahallisesti pukeutuu provosoivasti ajatuksenaan esitellä paljasta pintaansa herättääkseen miesten lihanhimoja, on hän siihen vikapää.
Jos mies katsoo ja hekumoi näkemästään, on hän vikapää katsomiseem ja hekumoimiseen.
Kumpikin vastaa omista synneistään.
Nainen on peto,taidat hyväksyä naisten välisen himon??Saatana käyttää naista!!!!!
Ja sinä olet sekaisin. Poistun ketjusta.
Poistu,on parempi,olen täysin järjissäni.Ei kestänyt iisebel totuutta.
Näin on. Haureellisesti käyttäytyvä ja pukeutuva nainen on haureudenhengen ohjauksessa ja vaikutuksen alaisenaSe joka käyttäytyy haureellisesti ja viekoittelee on yhtä syypää kuin se joka lankeaa katselemaan himoiten houkuttelijaa.
Jeesus on antanut neuvon miten silmä käännetään muualle, jos ei halua saatanan haureudenhengen kanssa kuherrella ja päästää sitä sydämeensä orjuuttamaan.
Haureudenhenki lupaa nautintoa , mutta ei kerro,että se on katoavaa, lyhytaikaista, usein tuo monenlaista surua kuten avioeroja, sukupuolitauteja, koska lienee niin, että haureellinen katselu tuottaa lopulta haureellisen teon tavalla tai toisella.
Haureudenhenki ei myöskään varoita helvettiin joutumisesta, eikä siitä,että jos se voittaa joutuu sen orjaksi.
Jeesus Kristus on kuitenkin syntisten vapahtaja ja auttaa niitä, jotka Jumalaa avuksensa huutavat ja haluavat toimia oikein sekä tehdä tarvittaessa paranuksen jos ovat langenneet.
Miehellä+on+100%+oikeus+päättää+kaikista+naisen+"tekemistä",+vain+muutama+poikkeus+on+ja+ne+ovat,+"kokonais+kuvan",+asian+ja+elämän+kannalta+merkityksettömiä,+kuten:
siveä+ja+vähäinen+meikkaus,+joka+on+jo+sinällään+loukkaus,+Jumala,+eli+tekijää+kohtaa.
Nyt+jos+nainen+tahtoo+olla+turvassa,+olkoon+kotona+ja+hoitakoon+lapsiaa,+ja+kiittäkän+ja+palvelkoon+miestä.
ellei,+on+aina+vaara+että,+saa+sitten+kurittomuudesta,+tottelemattomuudesta+palkan.
joten,+VALITETTAVASTI,+naisen+tahto+on+Tyhmyyttä:
2.+Tim.+3:
1+Mutta+tiedä+se,+että+viimeisinä+päivinä+on+tuleva+vaikeita+aikoja.
"monenlaisten+himojen+heiteltäviä+naisparkoja,"
1.+Tim.+5:
11+Mutta+nuoret+lesket+hylkää;+sillä+kun+he+himokkaiksi+käyden+vieraantuvat+Kristuksesta,+tahtovat+he+mennä+naimisiin,
12+ja+ovat+tuomion+alaisia,+koska+ovat+ensimmäisen+uskonsa+hyljänneet.
13+He+oppivat+kylää+kierrellessään+vielä+laiskoiksikin,+eikä+ainoastaan+laiskoiksi,+vaan+myös+juoruisiksi+ja+monitouhuisiksi+ja+sopimattomia+puhumaan.
14+Minä+tahdon+sentähden,+että+nuoret+lesket+menevät+naimisiin,+synnyttävät+lapsia,+hoitavat+kotiansa+eivätkä+anna+vastustajalle+mitään+aihetta+solvaamiseen.
15+Sillä+muutamat+ovat+jo+kääntyneet+pois+seuraamaan+saatanaa.
Vaikka+tässä+puhutaan,+leskistä,+niin,+tämän+voi+sovittaa,+"kaikkiin"+nykyajan+naisiia,+sillä,+tuskin+heistä,+"kukaan"+enää+on+neitsyt,+rippikoulun+jälkeen+tahi+ennen.
Joten,+oli+mies+sitten+kuinka+hurskas+ja+Jumalaa+pelkääväinen+ei+voi+aina+sitten+vahtia+ja+suojella+naistaan,+joten.
ON+hyvä+että+nainen+on+kotona+ja+hoitaa+lapset+ja+aviomiehen,+sekä+alati+yötä+päivää+ja+aamusta+iltaan,+kiittää+miestään!
Ef.+5:24+
Mutta+niinkuin+seurakunta+on+Kristukselle+alamainen,+niin+olkoot+vaimotkin+miehillensä+K+A+I+K+E+S+S+A+++++A+L+A+M+A+I+S+E+T.
ja+jos+tyhmä+nainen+avaa+tästä+suunsa:
25+Miehet,+rakastakaa+vaimojanne,+niinkuin+Kristuskin+rakasti+seurakuntaa+ja+antoi+itsensä+alttiiksi+sen+edestä,+
miehien+tulee+rakastaa+vaimoja,+kuten+Kristus+seurakuntaa,+niin
toki+voin+kertoa+mitä+Jumalan+eli+Jumalan+Pojan+eli+Kristuksen+rakkaus+on+:)
Joten+naiset,+olkaa+kaikessa+alamaiset+ja+totellakaa,+nurisematta+ja+kiitollisella+mielellä+aina+kaikessa+aviomiehiään+tahi+isää+tahi+isoa+veljeä,+tahi+sukulunastajaa.
Olkoo+kiitoksenne+ylitse+vuotavainen,+ja+ylistäkää+Jumalaa+että+saatte+ja+teidän+on+annettu,+palvella+miestä.+tämä+on+suurta+Jumalan+armoa,+jokaista+naista+kohtaa!
Vieläkin+minä+sanon+teille,+kittäkää+Miestä+ja+ylistäkää+tästä,+armosta+Jumalaa!
Elikkä näin. Näin käytetään Jumalan sanaa väärin ja vieläpä iloisesti ilman omantunnon pistoksia. Tiedätkö sinä kirjoittaja, että tuostakin tyhmyydestäsi joudut vielä vastuuseen?
Sama kohta Aramelaista tekstistä:
24 Vaan samoin kuin seurakunta on alamainen Messiaalle, siten myös naiset joka asiassa heidän aviomiehilleen.
joka asiassa!
Kirkko raamatun -92 väännös on Tässä kohden hyvin ymmärtänyt Jumalan tahdon:
24 Niin kuin seurakunta alistuu Kristuksen tahtoon, niin myös vaimon tulee kaikessa alistua miehensä tahtoon.
kaikessa alistua miehensä tahtoon :)
Joten, naiset iloitkaa, sillä teille on tämä armo annettu!
En viestissäni ota kantaa miehen auktoriteetti asemaan Raamatun pohjalta. Aihe ei ole helppo ja toisaalta (miehenä) olen kokenut, ettei minun sitä paljoa tarvitsisi pohtiakaan. Avioliitossamme mielestäni puolisoni kanssa kumpikaan ei määräile toista, alista, komentele...erimielisyyksiä on, kuten muillakin, mutta selkeää "johtajaa" ei ole.
Joskus vuosia sitten, kun uskonelämämme meillä molemmilla oli vielä hakusessa, saattoi syntyä tilanteita, että meitä perheenä uhattiin oikein "kovan luokan" väkivallalla. Jätin vaimoni taka-alalle ja toimin, kuten parhaaksi katsoin....osin ehkä oikein tai oikeansuuntaisesti ja toisaalta mopo karkasi käsistäni ja olin vuosia vaikeuksissa (samalla perheeni) hankalien ja vaaralliseksi luokiteltujen ihmisten kanssa..ylilyöntejä tein siis itsekin, mutta mukana oli onneksi Jumalan varjelusta.
Ajatelkaa sotaa. Kysytäänkö naisten mielipiteitä paljoakaan? miehet toimivat ja määräävät myös, miten naiset toimivat. Vaikka varusmiehinä on nykyään naisiakin, niin kriisitilanteissa mies vain yleensä ottaa tilanteet hoitaakseen ja naisen rooliksi muodostuu olla apuna tai sivusta seuraaminen.
En sano, että näin olisi aina oikein, mutta käytännössä se vain menee niin. On toisaalta kummallista, että esim. työelämässä naiset hyppyyttävät miehiä (joskus) ja miehet siihen alistuvat ja suostuvat. Poliittiset päättäjätkin ovat näennäisesti tasa-arvoisia...ihmisinä tietenkin niin tulee aina olla, mutta naiset johtajina useammin ja useammin.
Nämä olivat vain havaintoja, ei vätkä sisältäneet oikeastaan mielipidettä, miten asioiden tulisi olla. (suoritin siviilipalveluksen kymmeniä vuosia sitten kokien tappamisen vääränä kaikissa olosuhteissa...teinkö oikeinn tai väärin, en ole varma vieläkään).
Saatanakin osaa raamatun ja ihan kannesta kanteen ja käyttää sitä häikäilemättömästi hyväkseen.
Saatana pyrkii pukeutumaam valkeudeksi, mutta hän on SYYTTÄJÄ ja VALHETTELIJA!!
Tunnetko ketään naista joka alistuu Jumalan tahtoon?
Femismi ja vallanhaluiset naiset ovat lisääntyneet viimeisen parinkymmenen vuoden aikana.
Jotain käärmemäistä on tässä touhussa.
Tämä on Jumalan profetiaa Raamatusta johon epäuskoiset eivät usko.
>>>> Minun kansani käskijät ovat lapsia, ja naiset sitä hallitsevat. Kansani, sinun johtajasi ovat eksyttäjiä, he ovat hämmentäneet sinun polkujesi suunnan. <<<<
Aamen,olen nainen ja. Ph. on juuri tästä puhunut,varoittaa naisista!!!!!Täytyy olla henkien erottamisen armolahja,paljastamaan noitanaisten kavalat juonet.
Sekaisin sinä olet.
Ole sinä iisebel hiljaa.Riehuu raukka täällä demonien vallassa.Taitaa olla nimim.samaatietä.On yksi huippufarisealainen.
MIkä siinä onkin että nykynaiset haluavat olla ja esiintyä melkein ilman vaatteita kohta joka paikassa.
sitten tämä porukka kirjottelee kuinka sitä ollaan sinut oman vartalon kanssa... hahahahaa mitä naurettavaa roskaa sekö on aihettava katalyuytti sitten olla ilman vaatteita voi jumal minkälaisella järjen köyhyydellä on varustettu liian iso osa ihmisiä!
rantavaatretusta kun katselee niin on jo iso ihme jos jolain naisella on takamuksen peittävä uima-asu, eheeiiii ohut naruliru se pitää olal takana ja edessä juhlapostimekrin kokoinen kappale jotain lirukangasta, ja sittens itä vasta ollaan vapait aja sinut vartalon kanssa !
mikä vaivaa kansaa sitä on pakko miettiä ja ihmetellä.
Siveettömyys ja sukupuolikurin höltyminen kuvaa hyvin jumalattomuuden lisääntymistä.
Pastorit (naiset ja miehet) eivät halua saarnata tästä Jumalan profetiasta joka koskee TÄTÄ MAAILMANAIKAA, mutta miksi eivät?
"kasvattaa meitä, että me, hyljäten jumalattomuuden ja maailmalliset himot, eläisimme siveästi ja vanhurskaasti ja jumalisesti nykyisessä maailmanajassa".
Olipa 3 naista alastomana seisomassa kampissa ihmisten katseltavana!!!!Ja tälläkin keskustelup. on naisia jotka syyttää miestä,kun katsoo himoiten!!!!Muslimiystäväni,ei kaapuun pukeutunut,on kauhuissaan suominaisten irvokkuudesta.
Ja sää olet höyryissä joko lääkkeistä, viinasta tai molemmista.
Vähäjärkisen kommentti.Katso youtubesta,siellä on faktaa.Ai niin ,et taida tietää,mikä on youtube.
Se koira älähtää johon kalikka kolahtaa.
Juuri näin,kommentoija,joka sanoi että totuuden sanoja on höyryissä,hermostui totuudesta.Olen itsekin nähnyt videon näistä alastomista naisista kampissa.Tää on varmaan sitä suominaisen pyhitystä.
No oot varmasti. Pornovideoita.
Ei kestä demonien vallassa oleva totuutta.Taitaa itse olla yksi näistä itsensä paljastajista.
Lihavilla miehillä pitäisi olla ylävartalo peitossa. On irvokasta kun isovatsainen ja rintainen mies löllertää ja haukkuu naisia.
Ja naisilla alapää,kun läski pullottaa ja jenkkakahvat pursuaa liian pienissä vaatteissa.Nää ylipainoiset on usein myöskin naisiin meneviä.
Lihava nainen kelpaa ihan hyvin muslimimiehille ja päinvastoin.
Tämä on todellisuutta ja sitä "tasa-arvoa".
Jollain lihavalla on itsetunto ongelmia aloituksesta päätellen.
Miksi monet uskovat naiset himoitsevat toista naista??
Joo ihan varmasti. Taitaa olla hyvin harvinaista. Lopeta jo tuo jäkätys. Minkä me muut sinun himoillesi voidaan.
Naiset ovat alttiimpia käärmeen houkutuksille.
Kylläpä saastainen hermostuu,kun totuus tuodaan esiin.Näin se "pyhimys" ei hallitse kieltään ,eikä itseään.
Äläpä höpötä. Viitsi enää kiusanhenkien kanssa keskustella, joiden tavoitteena on vain polkea mielivaltaisesti lyttyyn muut. Jatka sinä vain vähäpukeisten naisten tirkistelemistä ja naisten syyttelyä kun et voi itsellesi mitään.
Henkisesti heikkolahjainen,kuuluu samaan kategoriaan Johanna Tukiaisen kanssa.Meidän "pyhät"naiset.
Heikoissa Herra on väkevä.
Todella väkevä,se näkyy Tukiaisen kapakka tanssi videoilta.
😅😅😅
Ihmisessä on se liha himoineen ja haluineen. Se voi himoita niin mielikuvituksellisia juttuja, ettei meinata edes uskoa todeksi. "Liha", "vanha Aatu/Aatami"...sen on kuoltava, pidettävä se ristiinnaulittuna=on otettava risti joka päivä. Vastaavasti, kun Hengessä elämme, niin emme lihan himoja täytä...nämä eivät vaikuta samanaikaisesti ihmisessä. tämän opiskeluun löytyy hyviä neuvoja erityisesti Paavalilta. Jeesus yhdisti seuraamisensa oman henkilökohtaisen ristin ottamiseen, mikä liittyy tähän symboliikkaan.
Aloittaja on todennäköisesti nimimerkillä "Voittamaton Vastavoima Jes54" kirjoittava naistenvihaaja eläkeläinen. Hänet on tällä palstalla monesti todettu häiriköksi ja siksi hänen kirjoituksiinsa kannattaa suhtautua suurella varauksella. Eli suomeksi sanottuna hänen kirjoituksissaan ei ole päätä eikä häntää.
oho, tämä on mennyt, ohi mutta, apani mukaan aina vastaan, jso kysytään ja vaikka ei kysytä vastaan siltä :)
No en ole aloittaja vaikka olen samasta aiheesta lyhytkäisesti kirjoittanut.
Etkö tunne kirjoitus tyyliäni :(
en ole naistenvihaaja, päin vastoin, etkö sitä muista, sillä rakastan naisia kuten Jeesus itse.
Toki muistat, miten Jeesus rakasti naisia ja miehiä.
"Eli suomeksi sanottuna hänen kirjoituksissaan ei ole päätä eikä häntää. "
Miehet, siis oikeat miehet, harvemmin näin sanovat, mutta naiset, ovat jatkuvasti kimpussani, ja syy on selvä.
Heidän sydän saa piston ja he kiristelevät hampaitaan!
Joten, kuka on osoittanut, että en ole Kirjoittanut, Jumalan Sanan mukaan ja aina, oikeassa?
Joten iloitkaa ja riemuitkaa, sillä minä tulen pian!
Voittamaton Vastavoima Jes54
Miten suhtautua naisiin jotka ei tee Jumalan tahdon mukaan ja väittävät olevansa uskovia?
Rakkaudella.