Malmön poliisijohto: Tilanne Malmössä nyt todella paha!!!

Anonyymi

Malmössä ammuttiin jengien välisissä ampujaisissa maanantaina kuoliaaksi yksi henkilö. Myöhemmin samoilla kulmilla yleisellä kadulla käytiin suuri pistoolitaistelu. Aiemmin aamulla poliisi joutui ampumaan asemalla miestä, joka uhkasi räjäyttää pommin. Yöllä räjäytettiin kaksi pommia, joissa kiinteistöt saivat suuria vaurioita.

Niin ikään kerrotaan, että ampumiset ja räjähdykset ovat lisääntyneet. Räjähdyksistä kerrotaan, että ne ovat muuttuneet käsikranaateista räjähdyspanoksiksi. Poliisi kertoo, että se tekee täyttä päivää kotietsintöjä ja puhutuksia ja tällä hetkellä 80 pahinta gangsteria istuu telkien takana.

Lehdistöstä kysytään pitäisikö ihmisten muuttaa pois Malmöstä jos pelkää. Poliisi kertoo, että se haluaa kaikkien kokevan olonsa turvalliseksi.

17

58

    Vastaukset 17

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      polttahan noi jo suomessakin, eikä mitään piitata

    • Tämä varmaan kuluu teemaan "Maailma kylässä."

    • Anonyymi

      Jälleen...

      Malmössä tapahtui taas uusi räjähdys. Yöllä viriteltiin pommi Rosenggårdissa sijaitsevaan rappukäytävään, jossa koko kerrostalon eteinen räjäytettiin ilmaan.

      • Anonyymi

        tutkinnassa edistytty. ruotsin poliisi päällikön mukaan. ruotsissa räjähtelee useammin, koska räjähdys aineita on paremmin saatavilla.


      • Anonyymi

        Vähäkö siistiä, pommit räjähtelee ja suvaitsevaiset laittavat päätä pensaaseen, jiiihuuu!!!!


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Odottakaa nyt edes Ruotsin tilanteiden erikoisasiantuntija TheRat:in selvitystä asiasta.

      • Anonyymi

        Niin. Hän tuntuu olevan ”asiantuntija” vähän joka lähtöön.


    • Anonyymi

      Näitä entisen Itäblogin alueelta tulleita jengiläisiä on syytä pelätä, mutta putinnistit puhuvat aivan väärästä kohderyhmästä.

    • Anonyymi

      Räjäyttäjät ovat tulleet entisen Neuvostoliiton ja sen liittolaisten alueelta. Tämä on vaikea Kremlin persujen myöntää.

    • Anonyymi

      Ei me myönnetäkkään, kun ei olla persuja, mutta nuo terroristit eivät ole Venäläisiä.

      Venäläiset on rauhallista väkeä eivätkä räjäyttele eikä ammu ihmisiä mitä nämä terroristit tämä vihervassari taitaa elää vain jossain satumaailmoissaan.


      Ruotsissa on jo niin paljon terroristeja, että he pystyvät ottamaan koko tuon svedulan kokonaan hallintaansa. Ruotsin armeija on kuin pilakuva jostain feministien ompeluseurasta eikä sen puolustustoimet ole yhtään mitään kun kaikilla on paskat kintuissa.

    • Anonyymi

      Ei me myönnetäkkään, kun ei olla persuja, mutta nuo terroristit eivät ole Venäläisiä.

      Venäläiset on rauhallista väkeä eivätkä räjäyttele eikä ammu ihmisiä mitä nämä terroristit tämä vihervassari taitaa elää vain jossain satumaailmoissaan.


      Ruotsissa on jo niin paljon terroristeja, että he pystyvät ottamaan koko tuon svedulan kokonaan hallintaansa. Ruotsin armeija on kuin pilakuva jostain feministien ompeluseurasta eikä sen puolustustoimet ole yhtään mitään kun kaikilla on paskat kintuissa.

    • Anonyymi

      Näkyy taas porukalta joka kuuluisi psykiatriseen hoitolaitokseen, tarinat ja ajatukset omissa päissään vaativan lääkityksen vahvistamista. Mutta itse asiasta voi sanoa että kiitos viime halliutksen, tuo kaikki on hyvin pian täällä.

    • Anonyymi

      En usko, Stubidos ikkunaprinsessa sano, että se on maailman turvallisin maa.

    • Anonyymi

      Mamut valtaavat kaupungit ja kantaväestö saa muuttaa landelle.

    • Anonyymi

      Suomen suvakkihallituksen logiikan mukaan Malmöstä pakenevat ruotsalaiset ovat oikeutettuja turvapaikkaan.

    • Anonyymi

      On se kumma miten kanelipulla pullamössö kantaruotsalaiset ovat alkaneet riehumaan kiihtyvällä tahdilla viimevuosina lähiöissä..... pitäisiköhän ne karkoittaa ruotsista.....

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      21
      1371
    2. 68
      1340
    3. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1261
    4. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1255
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1059
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      1009
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      967
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      933
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      89
      886
    10. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      881
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      801
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      696
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      666
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      663
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      646
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      638
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      628
    18. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      622
    19. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      586
    20. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      577
    Aihe