...eikä kukaan huomannut tätä edes.. vielä.
Päätös siitä saako Suomi mandaatin EU:lta vai YK:lta on melkein sama kuin Natoon liittymispäätös.
USAn-EUn turvallisuusrakenteita uudelleensuunnitellaan parhaillaan ja 'tulevaisuuden Nato' on transatlanttinen USAn ja EUn välinen työkalu (jossa Suomi nyt on sitten mukana).
Hyvä! =)
Päätös siitä saako Suomi mandaatin EU:lta vai YK:lta on melkein sama kuin Natoon liittymispäätös.
USAn-EUn turvallisuusrakenteita uudelleensuunnitellaan parhaillaan ja 'tulevaisuuden Nato' on transatlanttinen USAn ja EUn välinen työkalu (jossa Suomi nyt on sitten mukana).
Hyvä! =)
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jospa se tapahtuisikin mahdollisimman nopeasti, ettei Venäjä herää horroksestaan ja huomaa, että me liu´umme vaivihkaa siihen turvaleiriin, johon jo 94% EU:n kansalaisista kuuluu.
päätös myydä suomi yrjöpussin kaltaiselle globaaliterroristille?
hampain suomalaiset saattaisivat hyväksyä puolustuksen uudet rakenteet; kansalaiset eivät ilman riittäviä perusteita luota amerikkalaisten haluun, ilman vastapalveluita, uhrata henkilöstöä tai materiaalia Euroopan puolustamiseen. Perusteluna on käytettävä lähes täyskäännöstä amerikkalaisten maailmanpoiittisessa agendassa. Euroopan ei tule olla, eikä sen tarvitse olla, USA:n eliitin ohjattavissa!
NATO:sta hyötyy vain salaliitto. Juoni oli ajaa pienetkin Euroopan maat ensin EU:n piiriin ja sen jälkeen uittaa suoraa päätä natoon. Näin Euroopasta saadan hetkessä leivottua eliittiporukan leipoma poliisivaltio suoraan käsin Amerikasta tai kyllä näitä enemmän tai vähemmän siionisteja illuminatista istuu joka maassa.
Mistä ihmeestä tei oikein revitte noita käsityksiä, että Nato on pelkästään USAn sotilaallinen työkalu ja että USAssa päätetään, minne EU-maat lähtee sotimaan?!!
Oletteko seuranneet yhtään mitä maailmassa tapahtuu? Esim. Irakin hyökkäyksessä Ranska, Saksa muut ovat Nato-maita. Mutta eivät lähteneet minnekään...
Ottakaa nyt edes selvää, mikä Nato on!