Keskittykää tähän hetkeen

ei viime vuosituhannen työllisyyteen sinne 60 luvulle!!!

Haikailu ei auta eikä tuo työtä lisää.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sillon sai työtä palkkaa, nykysin ei saa vaikka elämä on lkallistunut euronmyötä 6:n kertaiseksi.
Kellään ei ole kaupungissa lehmiä, kanoja, hevosia, lampaita, sikoja joten ei sitä ruokaa saa muualta kuin kaupasta.
Älkää haikailko mennyttä aika mennyt ei koskaan enää palaa.
Eläkää 2020 lukua kohta ja miettikää mistä saatte elantonne. Onneksi on tukiaiset, niillä kaikki elää, kun työ ei enää kannata.

Äänestä
  • Aikas hukassa olet jos kuvittelet että jollain hevonen lihakarjana.

    Äänestä

  • No minkäs takia luulet ihmisillä olleen silloin vielä niitä eläimiä, jos muka työstä maksettiin silloin? Kyllä se oli monella köyhällä silloin 60 vuotta sitten niin tiukkaa rahan suhteen, että oli pakko kalastaa, kasvattaa itse perunoita ja pidettiin kesäpossua kaupungissakin, oli vielä kanojakin. Ja miksi sitten Suomesta lähdettiin niin paljon Ruotsiin ja Australiaan töihin, jos täällä muka oli niin hyvin asiat?
    Nyt Suomeen tullaan muualta töihin, monessa hommassa on puolalaiset, turkkilaiset, venäläiset, virolaiset tai ukrainalaiset töissä.

    Kyllä nykyään on hyvin Suomessa asiat köyhilläkin!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

ei viime vuosituhannen työllisyyteen sinne 60 luvulle!!!

Haikailu ei auta eikä tuo työtä lisää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu