Hyvää Juhannusta

Pitäisi aloitella sitä ateistista juhannuksen viettoa :) Kyllä nekin tavan kirkonmenot ja kinkerit on 🥳

7

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jep, onhan tuota kinkeröintiä tullut vuosien varrella nähtyä ja siitä kuultua ja luettua - esim. vaikkapa kaatokännissä, umpitunnelissa, aivot narikassa a) ajamisesta Corollalla täysillä päin jotain kovaa ja periksiantamatonta (vaikka rekkaa tai kallioleikkausta) b) vajoamisesta järven pohjaan syystä jos toisestakin (vaikkapa epäonnistuneen veneen laidan yli suoritettavan rakontyhjennysoperaation seurauksena) c) tukehtumisesta omaan oksennukseensa teltan oviaukossa maaten (suomalainen rock'n'roll kuolema festarin telttailualueella) jne. jne. 🙈 🙉 🙊

      • Kaikelta tuolta on vältytty. Tuuria vaiko taitoa? Veikkaan jälkimmäistä sillä tuuri ei voi jatkua loputtomiin juhannuksia on takana jo jokunen.


    • Anonyymi

      Elät syntiliitossa ja kunnioitat maallista ja tiedettä. Toivottavasti löydät johdatuksen ja uskon jotta pelastut iankaikkiseen elämään ikuisesti.

      • Aamen ja kippis 🥳 Aloitetaas taas kohta, onhan tässä juhannusta vielä jäljellä 😈


    • Anonyymi

      Juhannus on Johannes Kastajan päivä!!

      • Anonyymi

        Niin..? - ja sitten..

        (kui2)


      • Anonyymi

        Höpsis ole!
        Juhannus on keskikesän juhla ja kirkko on yrittänyt tunkea omia ristinjuhliaan alkuperäisten juhlien paikalle, epäonnistuen surkeasti.

        On pukit, virpovat noidat ja kokonpoltto.

        Pääsiäisestäkin tulee mieleen mämmin syönti, munien maalaus, noidat ja rairuohonkasvatus kuin jokin kirkollinen juhla... en muista edes että mikä.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      527
      8910
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      160
      6134
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      361
      5168
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      66
      4739
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      98
      4351
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4053
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      184
      3932
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      92
      1856
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      103
      1404
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      959
    Aihe