Tunnettu kolumnisti sanoo Trumpin raiskanneen hänet tavaratalon sovituskopissa 1990-luvulla – presidentti kiistää syytökset
E. Jean Carroll sanoo, ettei kertonut tapauksesta poliisille, sillä pelkäsi seurauksia.
https://yle.fi/uutiset/3-10843738
Vieläkö palstan äärioikeistolaiset puolustelee tätä rikollista?
E. Jean Carroll sanoo, ettei kertonut tapauksesta poliisille, sillä pelkäsi seurauksia.
https://yle.fi/uutiset/3-10843738
Vieläkö palstan äärioikeistolaiset puolustelee tätä rikollista?
Vastaukset 78
Vanhimmat
Jopas nyt! Melkein kuin Suomessa, mutta hankalampi suoritustapa. Kaupan sovittuskopissa ei raiskaus helposti onnistu. Tais rouvalla olla rintalliivien tai sloggipöksyjen sovitus vähän kesken, kun yllätysmies rynnisti koppiin? Eikä yhtään myyjääkään ollut lähelläkään?
Suomen uutisille tämä on hyvä tapaus. Muuallakin tapahtuu!
Heh. Meillä tapaukset kyllä useimmiten tapahtuu luonnonhelmassa tai kotisängyssä. Mutta ehkä tasokkaassa liiketoiminnassa kaupan sovituskoppi on parempi?
Trump on tunnetusti panomiehiä eikä sano helposti naiselle ei!
Tietysti rikkaan miehen kesken jäänyt suhde hatuttaa ,menihän miljardit sivu suun.
Trump ei muuten käytä alkomahoolia eikä tupakkaa eikä ole ikänä käyttänyt vaan saa tyydytyksen toisen sukupuolen suloista.
Ahtaanpaikan kammo kuitenkaan ei ollut ole mainittu pitkäaikaisen hiljaisuuden syyksi.
Mitä sanoi Stormy Daniels, kun häneltä tivattiin yksityskohtia aktistaan Trumpin kanssa?
"Kahdesta minuutista ei ole paljoa kerrottavissa"
Nyt sitten muisti tapauksen? Aika jännää.
Sai tapahtumasta niin TGA:n, että muisti palautui vasta nyt.
Hänellä oli kyllä hyvät selitykset , niin uskottavat että nyt on vasta innostunut rahastamaan tapauksella.
Milloin Väiski Väinämöinen teki....puskahyökkäyksensä? Oliko se haarukassa 1800-1850....??
Paljonko lutka haluaa korvauksia? Missä todisteet?
Akkahan oli tuolloin jo yli 50. Miksi Trump olisi tuollaista ikäloppua nusaissut, kun nuoremmat muijat olivat koko ajan tyrkyllä?
Tämä raiskaus tapahtui 1996, muistaakseni.
Äitini raiskasi Ronald Reagan, siksi en taidakaan olla ihan täysillä käyvä.
Onko Trump raiskattu jälleen ?
Persut hyväksyy siis raiskauksen kunhan tekijä on persu? Taidatte ollakin mamuille vihaisia raiskauksista vain kateuttanne? Mulle kansa,sanoo persu!
Eikös Husu tässä taannoin väittänyt tulleensa "rasistin raiskaamaksi"?
Tämän ketjun persut ne hoitoa tarvii,sairasta porukkaa! Noitten puheittenne mukaan teidät tuomitaan ja ei tarvi ihmetellä miksi persuja niin inhotaan.
Persujen tarpeista en tiedä. Mutta Trump meni Mummopahasta (?) Presidenttinä mollaamaan koska raiskaustuomio oli tullut.
Nyt pohditaan enää vain sitä paljonko kunnian loukkaamisesta presidentin hommista haaveilevan Trumpin pitää nyt maksaa raiskatulle Jeanille.
Raiskaus tapahtui 1990- luvulla, se on juridista faktaa
Onko Trump Ameriikan persu?
Se nyt oli sellanen "löysä sopimus"...
Trumpilla taisi olla löysät leukaperät presidenttinä ollessaan. Parempi hänelle olisi ollut että olisi pitänyt mölyt mahassaan. Kun sitten vielä tuli se kapinaan yllyttäminenkin Loppiaisena kolme vuotta sitten.
Tosi rikas mies miksi tarvii raiska
Uskon Trump ei maksanut tarpeeksi rahaa
haheha raiska se on Amerikka kulttuuri
Mutta nyt kuitenkin E. Jean Carroll on nostanut kunnianloikkauskanteen ja homma on selvä. TRUMP on presidenttinä alkanut mollaamaan mummoparkaa. Todistajia on ollut.
Valamiehistö tosiaan nyt vain miettii että paljonko fyrkkaa mummolle pitää maksaa että oikeusrattaat pyörisivät niinkuin pitää eikä juuttuisi pikkuasioihin.
Miksi hän tarvi raiska
Paljon rahaa hänellä on ihan halpa naisia lyöty helposti Amerikasta
Kun sitten itse joudut mamupersuna kyttäämään kaiken yöt puskissa?
Spermanaama jos olet Amerikkalainen minä voin sano miksi halpa Amerikka naisia ja kuka sanoi että halpaa naisia ovat Amerikkalainen
Mutta jos olet Joka lammas haluat van puolesta USA
Laitta pää on mahaan kuin strutsi
Siksi kais Suomessa eräät tahot kunnostautuvat raiskaustilastoissa, "menin niin paniikkiin kun ei ole rahaa, että raiskasin."
Suomessa aina ollut vankila
Huomenna valamiehet jatkavat E. Jean Carrollin oikeudenmukaisen korvauksen arvioimista.
Miljoonia on E. Jean Carrollille luvassa, tulossa
Olisiko noin?
Yön Timot eivät ole edes vaalikelpoisia.
83,3 miljoonaa dollar
83.2 miljoona dollaria menee asianajajille.
83,3 miljoonaa dollaria. Ei huonosti?
Onhan niitäkin jotka väittävät maapallon olevan maapannukakku.
Tais lähteä lapasesta tämä pohdinta. En ymmärrä tuota Cardoxin kieltä vaikka suomenkielen sanoja siinä on mutta noin peräkkäin ladeltuna mulla katkeaa älläpälli.
Ei kai Trump sellaisia väitä. Eikä raiskattu Carroll. Ei jatkoon pannukakkua.
sana sanaa vastaan, ei aiheuta toimenpiteitä. Trump ei ole ikinä edes nähnyt koko vosua
Älä sekoita . Tuomio on tullut raiskauksesta. Piste. Nyt keskustellaan valamiehistössä eri asiasta.
eli Trump todisti asiassa eilen. Kunnianloukkauksesta on kyse. Tottamaar hän on "vosun" nähnyt. Kunnianloukkaus on todistettu tapahtuneeksi koska Trump presidenttiaikanaan lausui Carrellin kunniaa loukkaavia asioita,
Väärin, väärin. Ei sovi disinformaatiota levitellä.
Jos tapauksesta on yli 30v niin sanoisin että juna meni jo.
Trump on rikoksensa tehnyt presidenttinä. Eli muutama vuosi sitten.
Junia tulee joka päivä jos ei lakkoilla.
Mutta Ameriikan junat kulkevat eri tahdissa.
Tv ykkösellä sai uutisissa suunvuoron Trumpin asianajaja. Lisa, jos oikein muistan. Hän korosti että Trumpilla on oikeus sanoa ettei raiskaus ole totta.
Kunnianloukkauksesta hän ei sanonut mitään.
onhan se stromy daniel kanssa myös peuhannut, huvittanut lukea kun stromy sanoi että trump on aika pieni muna ja se munapää muistuttaa sitä marion pelin sientä
usa pressaksi siis pyrkkii jatkkoon pieni munanen raivopää, jolla monta syytettä..
Ei kuulu asiaan.
Sensurointi, tarkkana. Virheet aina sotkevat selviäkin asioita
Stromy Danielia ei lasketa. Hänelle ei tule rahaa, hah,hah
Thei really do not have your good in mind
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18225820/kun-trump-sanoi-aikanaan--quotthey-really-do-not-have-you-good-in-mind-quot-floridan-puheessaan
nän muuten myös suomessa ! Peli käy siis kuumana niin ISÄNTÄ-valtiossamme kuin täälä alamaiseten joukossa :
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18234659/suomeen-muutti-n--72-000-paata-ulkomailta-v--2023---holmolaiset-tukkivat-itarajaa-vaikka
t haans.sea
"Isäntävaltio", tuosta olen eri mieltä.
Suomalainen rehellisyys ja yhdysvaltalainen rehellisyys , kaksi täysin eri ulottuvuutta.
No tuo hullu psykopaatti ja narsisti nyt tekee mitä haluaa, mokoma apina. Pitää jenkeissä olla tärähtäneitä paljon, koska Trumpan suosio on suuri. Tuo ukko henkii äärimmäistä pahuutta, ilkeyttä, vihaa, itsekeskeisyyttä ja itsevaltaisuutta että huh.
Mahdotonts. Jos joku yrittää raiskata tavaratalon kopissa niin ei siinä tarvitse ääntään paljoa korottaa kun on auttajia runsaasti. Luultavasti akka otti auliisti poskeen ja kun ei saanutkaan prinssiä ja monta miljoonaa niin alkoi vituttaa.
Tämä on todella ongelmallista kun voidaan 30 vuoden päästä tulla sanomaan että muuten hei sä raiskasit mut vailla mitään muuta todistetta kuin väite !
Niin, niin. Mutta Ameriikassa menee toisin. Nyt tänään lasketaan, paljonko fyrkkaa, miljoonia, E, Jean Carrollille kuuluu antaa. Valamiehet yhdessä pähkäilee tänään.
Kyseessä oli sovitushuone, eikä suomalainen tavaratalon koppi. Olen käynyt kyseisessä tavaratalossa, joten tiedän millaisia ne ovat. Eikä tämä ei ole ensimmäinen kerta, kun kuulen vastaavaa. Naiset varoittelivat toisiaan T:sta yleisesti 80-luvulla. Nyt narahti, ja kalliiksi tuli.
Kun aloituksessa on sana "raiskaus", raiskaajien puolella olevat ja raiskausta ymmärtävät heräävät esittämään älyttömiä mielipiteitään, kuten tämänkin palstan lukuisista vastauksista on havaittavissa. Saisitte hävetä!
Trumpin uskollisimpiin kannattajiin päätöksellä ei ole mitään vaikutusta, sillä Trumphan on Jumalan lähettämä (muuten, jos näin olisi, asettaisi se Jumalan harkintakyvyn outoon valoon).
Totuuden esiin kaivajat ovat ylpeitä valkohattuhakkerin maineestaan. Lue uudelleen ja ajan kanssa, Herra Pizza. Ehkä saat ahaa- oivalluksen tai sitten ei.💧
Trump ja Jumala mahtuvat tosi huonosti samaan virkkeeseen.
Outoon valoon taas helposti joutuu yks ja toinen kun vanhoja nettisepustuksia tavailee. Omatkin muutaman vuoden takaiset kannanotot saattavat joskus punastuttaa.
Trump joko todella raiskasi E. Jean Carrollin tai E. Jean Carroll on ovela opportunisti, joka Trumpin tunnettua "mainetta" hyväksikäyttäen vedätti valamiehistöä. Oli miten oli, Trump sai juuri sitä mitä oli vuosikaudet käytöksellään kerjännyt ja hänelle on jatkossa luvassa lisää hänelle kielteisiä oikeuden päätöksiä.
Suomessa kun matut raiskaa kyse on kulttuurieroista.
Amerikan malliin amerikassa. 100 varma, että Trumpille sakot määrätty Bidenin käskystä.
Naisten mielestä jättimunalla saa raiskata, jos raikaaja on komea mies? miksi valittaa kun kerrankin sai munaa ja itekki varmaan vihjaili siihen suuntaan vähissä vaatteissa.
Suutuitko? Mee terapiaan.
En suutu. Pohdintaan tarvitaan viilennystä ,faktojen tunnistamista.
Ja tunnustamista.
Kolumnisti kaipaa julkisuutta minin tuo väite johtaa , nautintoainehan jukisuuskin on
Raiskaus, siis oikea raiskaus, on erittäin väkivaltainen ja julma tapa kajota toiseen ihmiseen.
On vaikea uskoa, että ex Playboy, jolla riitti tahaa ja naisia, olisi jonkun joutunut raiskaamaan.
Se jos vähän kajoaa ja ehkä koslee intiimeihin kehonosiin on toki seksuaalista häirintää, mikäli yhteistä sopimusta asiasta ei ole, mutta ei se vielä mikän raiskaus ole. Törkeää se on varsinkin jos toinen kieltää selvästi ja yrittää estää ja toinen silti puskee päälle.
Mites Roope Salminen, nussi nukkuvaa/sammunutta muijaa lusikassa, sen muijan kaveri todisti vierestä ja ilmoitti asiasta poliisille vuosia myöhemmin kun Roopesta tuli tunnettu julkkis.
Ei joutunu Roope linnaan. Häpeämään laittoivat ja oma akka jätti.
Kukaan ei pidä Roopea raiskaajana vaikka teko on törkeä, olisi voinut johtaa raskauteen, aborttiin ym. Tödella törkeetä, olis nyt ensin herättäny ja kysyny lupaa.
Ei Roope Salminen ole tässä keississä pääosassa.
Pitäis kyllä olla, jätkä pääsi kuin koira veräjästä.
Ei Trumpille kukaan vapaaehtoisesti anna.
Ja Suomessa oikeisto valittaa että ylinopeussakot ovat liian suuria kun tulojen määrä vaikuttaa sakon suuruuteen. Mutta entäs Jenkeissä? Trump joutuu pulittamaan yli 80 miljoonaa dollaria kunnianloukkauksesta.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010149251.html
Trumppi ottaa riskin ja sanoo olevansa impotentti,eli ei ole jöpöttäny tumppi kymmeniin vuosiin.
Valehteleva sosialistiämmä syyttää valheellisesti Trumpia ja käyttää hyväkseen USAn oikeusjärjestelmän ongelmakohtia.
Mitään todisteita ämmällä ei ollut, että mitään olisi tapahtunut.
Seurasitko oikeudenkäyntiä, sitä ensimmäistä. Eli raiskausoikeudenkäyntiä?
Itseään suvaitsevaisiksi kutsuvat ovat tehneet Ruotsista maailman raiskausmaan nro 1.
Nk. suvaitsevaisuus korreloi voimakkaan positiivisesti raiskausten yleistymisen kanssa.
Katolisessa kirkossakin ongelma räjähti käsiin, kun 1900-luvun puolell eräs liberaalipaavi kielsi lähettämästä rikollisia oikeuden eteen tuomittavaksi ilman Vatikaanin lupaa. Aiemmin konservatiivipiispat olivat lähettäneet rikolliset papit välittömästi maalliseen oikeuteen vastaamaan teoistaan.
Ei ole mitään todisteita, pelkkä rahastus
Mä maksaisin tollaset korvaukset mahdollisimman pienillä irtokolikoilla, akalla menis koko loppuelämä niitä laskiessa kjäh kjäh.
Oikeista raiskauksista saa linnas, toi oli pelkkä ryöstö ja uhri Trump.
Näitä akkojahan on useita jotka tulevat 20v jälkeen syyttämään kun ukot on framilla.