Onko kukaan muu huomannut, että Kauniaisten keskustassa nuoret, erityisesti esiteinit käyttäytyvät usein erittäin huonosti?
Tänään alikulkukäytävässä Tunnelitiellä kaksi ehkä 12-vuotiasta poikaa huutelee ohikulkijoille asiattomuuksia, mm. huoritteluja ym. Jos asiaan yksittäisenä kävelijänä puuttuu niin saa vastaansa vielä pahemman ryöpyn.
Ihan vastaavaa ei ole sattunut aiemmin, mutta kauppakeskuksen yläkerrasta on joskus huudeltu muita solvauksia lapsi/teiniporukalla.
Mitähän asialle voisi tehdä?
Kauniaisten nuoriso
8
3625
Vastaukset
- Anonyymi
Eihän meidän janipetteri.
- Anonyymi
"tuomio ei ole vielä lainvoimainen"
Koska terroristinen nuorisojengi on siis edelleen vapaana niin se voi edelleen työntää kenet tahansa junan eteen.
OLKAA SIIS VAROVAISIA.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/b1ea3e23-869a-4463-99a2-2193150a8505
Kannattaisi ehkä seuraavissa vaaleissa äänestää sellaisia edustajia, jotka haluavat terroristit ulos maasta.- Anonyymi
Uusi normaali.
Saksassa junan eteen töniminen ollut arkipäivää vuosia. Kyllä siihen totutaan täälläkin.
. - Anonyymi
Tällä tapauksella ei ole mitään tekemistä minkään kanssa.
- Anonyymi
Teinijengi tarkoittaa nykyisin somalijengiä.
- Anonyymi
Jaa suomalaiset kakarat eivät osaa jengiytyä? Rasisti!
- Anonyymi
Tänään kaksi saman ikäistä jatkoi aikuisille vittuilua oikein huolella, ajelivat ympyrää kuljetuspyörällä. Heti jos lähti vähänkin perään niin sanoivat poliisit soittavansa. Olen huomannut että Kauniaisissa on väkimäärään nähden todella paljon huolestuttavaa käyttäytymistä etenkin kantasuomalaisilla nuorilla.
- Anonyymi
jos mulle joku keskenkasvuinen toukka alkaa aukomaan niin saa pitää jääpussia poskessa seuraavat pari viikkoa
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1925142Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,364533Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699113171Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2633092Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1593012- 542568
- 271939
- 561903
- 841886
- 231825