On korkein aika herätä näkemään totuus.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/e98c2020-dc8d-47d7-9a3a-ca80c823e574
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/e98c2020-dc8d-47d7-9a3a-ca80c823e574
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Suomen ainoa uhka on Venäjä.
Suomen ainoa uhka on edelleen Venäjä.
Venäjän pienin uhka on Suomi
Suomen suurin rappeuttaja ja uhka ovat jurttaryssäläiset siitokset. Ne eivät kuulu Suomeen eivätkä Eurooppaan. Miten kehitysmaalaisista itäloisista pääsee eroon?
Putinpersut ovat myös uhka.
Ei hakkitus tätä ymmärrä, vaan näyttää siltä että isis-verkosto levittäytyy maahamme. Erittäin vaarallisia aikoja elämme...!
Ministerit elävät jossain toisessa todellisuudessa.
Tärkeintä saada Isiksen naiset Suomeen.
Suomalainen tutkija esittää artikkelissa oman arvionsa Isisiin liittyneistä naisista, ja hänen arvionsa poikkeaa huomattavasti haastattelussa esiintyneen lääkärin kertomasta.
Mielenkiintoiseksi asian tekee se, että haastateltu lääkäri on leireillä työskennellessään omin silmin nähnyt ja omin silmin kuullut, miten kalifaattia rakentamaan lähteneet suhtautuvat ideologiaansa nyt, kun kalifaattia ei syntynytkään.
Suomalainen tutkija pystyy kuitenkin norsunluutornistaan kumoamaan tuon lääkärin tosiasioihin perustuvan kertomuksen...
Suomen suurin uhka on islam
Ylen monikulttuuritoimittaja petterssonni istui punavuorelaisessa kahvilassa ja lattea lipitellessään sanoi,että isis naisista ja lapsista ei ole mitään vaaraa kenellekkään.
Äärivasemmiston anarkistit ovat maamme suurin uhka. Tänäänkin tuhotaan propagandalla monen lapsen ja samalla maamme tulevaisuus.
Suomen suurin uhka on Demarit höystettynä Viherpiipertäjillä ja tämä on Fakta .
Joo kyllä tämä hallitus saa suomen rappiotilaan, ja ihmiset nälkäkuurille.
Euroopan uhka ovat demarit, jotka ovat mukana NordSream 2 hankkeessa tienaten valtavia summia rahaa, niin Lipponen, Rönnholm ym. Päänä heiluu saksalainen demaritoveri Schröder.
Yhteistä kaikille demareille on rahan himo. Kaikki mitataan rahassa. Kauniit puheet käännetään euroiksi.
Samoin kauniisti puhuen hankitaan Nord Sream 2:lla ja Kojamolla rahaa itselle välittämättä seurauksista.
Kannatuskäyrien kehitystä seuratessa huomaa syyn demari toverien kiireelle rahan hankkimiseksi: kohta ei ole sijaa niin majatalossa kuin tallissakaan ja silloin eurohanat sulkeutuvat.
.
Kaipailen vanhoja demariaikoja .Nämä nykyiset ovat pahempia rahan ja vallan perässäjuoksioita kuin kokoomuslaiset
Eikös Nordstream ll ole saksalaisen teollisuuden ja venäläisen kaasuntuottajan yhteinen hanke?
Ei kaasua turhaan Saksaan yritetä myydä.
Saksalaiset poliitikot ja teollisuusjohtajat ovat asiasta hieman erimielisiä.