Milloin alkoi tapahtuma vyöry jonka seurauksena koko julkinen talous rämettyi ja alkoi holtiton rahojen käyttö ja jakelu maailman turuiille, joka johti Suomen ja sumalaisten elintason vajoamisen jonnekkin 40 vuoden takaiseen sekmenttiin ?
KYSYMYS teille ! :
Anonyymi
8100
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
40 vuotta sitten autoilu oli huomattavasti halvempaa.
Helppo vastata : v 2007 kun viherkokoomus tuli valtaan . Jokaisella jolla on vähintään 3 toimivaa aivosolua on tämän kehityksen hiffannut.
Sanoisin, että Holkerin hallituksesta alkaen, paitsi 2003-2007.
Kokoomuksen paikka on oppositiossa, jotta valtion talous pysyy kunnossa. Kekkoslovakiassa ei ollut talousongelmia, kun kokoomus oli oppositiossa niinkuin nytkin.
http://www.velkakello.fi
Kyse ei ole valtion velasta, vaan jotakin ihan muuta:
http://ketoharju.info/saatavakello/
Tässä vastaus. Jukka "Harley" Davidsson kertoo, että kaiken takana on...
https://www.youtube.com/watch?v=7huhSXatIBc&t=24s
Tuo on haihattelua. Eläkevaroista suurin osa on arvotettu sijoitusarvojen mukaan ja massiivinen elvytys tekee sen, että taantuman alkaessa varallisuus lähtee kovaan laskuun.
Tuo saatavakello on jotain SDP- propagandaa. Siellähän se Helonenkin luuraa niin pridena morsiamena.
Ihan mainio video. Muistaakseni Davidsson kertoo Mikkelin kouluajasta ja Erkki Liikanen taisi olla samalla luokalla? Rehtori oli "miestä" kuvaillut sanoilla "pystyyn nostettu lapamato". Jos muistan oikein?
Erittäin hyvä aloitus. Ei Suomi yksin, vaan globalismin aate kyllä tuotiin ulkoa. Halosen presidenttiys ainakin oli yksi merkittävä asia.
Nyt on verotus saatu siihen malliin, että joillekin tulee mätkyt heinäkuuksi eräpäivä. Nyt jo kesä nussitaan, kun pitäisi olla selvää ettei kesä- heinä- elokuussa pitäisi ihmisiä kiusata tuollaisilla asioilla.