Miksi eroa kirkosta sivustolla ei lasketa kirkollisveron säästöä elinikäisenä säästönä?Korkoa korolla laskien oman säästöni 50 vuoden kirkosta eron ajasta päädyin noin 80 000 euroon säästö summaan ja säästö jatkuu!
Säästä kirkon verojakin
Anonyymi
3
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Todella hyvä idea. Lisäksi kannattaa muistaa, että kirkkoon kuuluvat maksavat kirkollisveroa ansiotulojen lisäksi myös eläkkeestä. Ja oliko vielä jopa niin, että kirkkoon kuuluvan perinnöstäkin kirkko pääsee vielä rokottamaan kirkollisveron. Joka tapauksessa kallista on eikä mitään todellista vastinetta rahoille saa.
- Anonyymi
Joissain perheissä on säästetty lapsilisiä esim. opiskelustipendiksi nuorille.
Ehkä jotkut säästävät myös kirkolllisverorahat konkreettisesti ja antavat kasvaa korkoa korolle. Alhaisen koron tilin sijana voi ajatella myös vaikka osaketiliä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad951503- 541043
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että399905- 163880
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän124737- 56733
- 51678
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38645- 57641
- 76632