Kaikkialta maailmasta oli löytynyt valtaisia muinaisia megaliitteja mutta Englannista ei yhtään mitään. Maan arkeologit olivat kaivelleet maata vimmoissaan mutta eivät olleet löytäneet kuin kaljapullojen korkkeja.
Joku älypää sitten keksi että äkkiäpäs tuollainen väsätään, tehdään siitä niin älytön että siitä riittää puremista pitkiksi ajoiksi eteenpäin..... Näin siis se tehtiin:
https://www.youtube.com/watch?v=SIfF4Ru-rxk
Tätä ihmettä ovatkin jo miljoonat taulapäät käyneet töllistelemässä ja se on tuonut rakennuskustannuksensa kymmentuhatkertaisesti takaisin.
Onko Stonehenge suuri kusetus?
14
92
Vastaukset
- Anonyymi
On sillä selvä ja todistettu käyttötarkoitus. Kun tirkistelee joidenkin kivien välistä niin sieltä voi nähdä auringon nousevan määrättyinä päivinä.
- Anonyymi
Ja taas sitä mennään... Tässä nyt vaikka aluksi kuva kyseisestä paikasta vuodelta 1877. Niinkun näkyy, olivat kaatumassa ja myöhemmin niiden asentoa korjailtiin. Siitä on kyse valokuvissa joita videolla näkyy.
https://commons.m.wikimedia.org/wiki/File:Stonehenge_1877.JPG- Anonyymi
Tuo kuva on väärennös ja valetta.
- Anonyymi
Voit varmaan jotenkin todistaa tuonkin väitteesi?
Vietiinpä Mr. Obamakin katselemaan tätä kummajaista. Ei tuo tuntunut pahemmin herraa kiinnostavan.
Huomatkaa betonivaluvahvikkeet vähän joka pilarissa. Näitä on yritetty kuvamanipulaatioilla häivyttää surkealla menestyksellä:
https://www.youtube.com/watch?v=D2HbmYLYl7A- Anonyymi
Totta kai, kun niitä vshcistttiin betonilla, että pysyisivät tukevasti seuraavat 1000 vuotta myös. 50 luvulla ajateltiin vähän eri tavalla kun nykyään historiallisista kohteista. Nykyään esim jos korjataan vaikka Hämeen linnaa, niin koitetaan tehdä mahdollisimman samanlaista laastia ja samalla tekniikalla tiiliä, että mättää samalta. 50 luvulla tehtiin vaan niin, että pysyy tukevasti.
- Anonyymi
Herra nazi, palstalla on monia typerämpiä ihmisiä kuin sinä. Luulen, että tiedät itsekin heittäväsi bensaa liekkeihin. Mikä sinun motivaatiosi on? Oletko yksinäinen, loukattu tai jotain? Jokin sinua selvästi vituttaa. Tiedän, että et usko avauksiisi edes itse, mutta joku sinua tyhmempi voi uskoa. Oletko vain narsistinen riidankylväjä, vai onko sinulla jokin perusteltu motiivi näille typerille provoille?
Ihan sama onko nuo pikku kivet pystytetty 100 tai 200 vuotta sitten. Surkeita räpellyksiä ovat sanon minä.
Tässä on typerälle SennsuSianMyille aitoja megaliitteja:
https://www.youtube.com/watch?v=QeajYcltm5c- Anonyymi
Kyllä ne oli edellä aikaansa, jos 200 vuotta sitten ajatteli turistien tykkäävän niistä 10 sukupolven päästäkin. Mikään ei ole niin viisas kun Britti, tai korkeintaan natsit jotka perustivat heti 1000 vuotisen valtakunnan, tai siis lähes kymmenen vuoden.
- Anonyymi
Kuka vaan voisi tuollaisia naputella takapihallensa pelkän vasaran ja taltan avulla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuka vaan voisi tuollaisia naputella takapihallensa pelkän vasaran ja taltan avulla.
Carl G. Jung tilasi kiven pihalleen ... En muista mitä käyttöä varten, homma kusi ja päätti sitten, et antaa olla tossa. Aikansa kuluksi naputteli siihen harjoitusmielessä joitain symboleita, joiden kuvitteli kiinnostavan tulevia sukupolvia. Ei heti tulisi mieleen itselle tehdä vastaavaa pihakiveen.
Aloituskuvissa näkyi kuinka kiville kaivettiin ja valettiin perustukset. Kyse ei siis ollut restauroinnista.
Olen nähnyt yhden järkevän selostuksen kivien "muinaisista" käyttötarkoituksista.
Kun osaa katsella oikeiden kivien välistä niin voi nähdä auringonnousun keskikesän tasauksen aikoihin.
Tässä kuvakollaasissa näytetään kuinka paikka oli neitseellistä nurmea ennen kuin koneet tulivat möyrimään:
https://www.youtube.com/watch?v=EhJ1NneWB6Q- Anonyymi
Olet harhainen idiootti joka ei ota faktoista edes selvää. Et ole tainnut pärjätä työelämässä noilla hengenlahjoilla.
- Anonyymi
Stonehenge ei ole kusetus ... Vanha kauppapaikka ja juhannuksen juhlintapaikka.
Kokeile hakea C. G. Jung stone ja selitä se minulle.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1207051Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1164821L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa634076TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a143404Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6932143Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2471545- 671395
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581378Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j531326Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä201007
