pitävät yhteiskuntaa terveenä ja pystyssä!!!
http://www.suviseurat.fi/
Kiitos.
Kiittäkäämme SUVISEUROJA, että ne
10
118
Vastaukset
- Anonyymi
Kiitos paljon. Jatkakaa tärkeää työtänne.
Se pelastaa ihmiskunnan tuholta. - Anonyymi
Heterot jatkavat elämäänsä, homot ja lesbot kuolevat sukupuuttoon.
Hyvä niin.- Anonyymi
Heterot niitä homoja synnyttää. Vai ovatko homot saaneet ulostereiän itämään?
- Anonyymi
suviseuralaiset on sokeita yltiösuvaitsevaisuudessaan ja myötävaikuttavat islamisaation leviämisen suomeen ( sipilä yms )
Hieman koomista, mutta totta. Tavallinen suomalainen pariskunta tuottaa vain 1,4 lasta ja iso osa ei edes ole parisuhteessa.
Tällaisilla lukemilla kantasuomalaiset häviävät yhdessä sukupolvessa melkein neljänneksellä.
Alueilla joissa on paljon lestadiolaisia, lapsia syntyy kaksinkertainen määrä koko maan keskiarvoon verrattuna. Tällä lukemalla Suomi pelastuisi, mutta mitä me teemme? Herjaamme maamme viimeistä oljenkortta säilyä kansakuntana!
Kun katsoo tyypillistä lestadiolaista perhettä, niin heillä on kaikki hyvin, eivätkä he marise joka asiasta kuin pakanoiksi kääntyneet kantasuomalaiset.
Heillä on hienot kodit, isot autot, useimmiten kaksi ja he työllistyvät hyvin ja tuottavat maalle paljon hyvää.
Ei ole vaikea arvata, että nyt valittu hallitus ei halua käännyttää meitä lestadiolaisuuteen, mutta aivan takuulla näkee ainoana pelastuskeinona massiivisen maahanmuuton.
Kumpi sinusta olisi parempi ratkaisu?- Anonyymi
Ei tehdastyössä käyvällä lestadiolaisella se elämä niin auvoista ole, aivan turha puhua luksus asunnosta ja kaksista autoista, hyvä kun saa leivän perheensä suuhun.
- Anonyymi
Saisivat jäädä sinne pellolle nuo remonttikauppiaat.
- Anonyymi
Ketään ei haittaa vaikka jäisivät pysyvästi sinne pellolle keskenään hihhulomaan.
- Anonyymi
Naisilla ei ole muita oikeuksia kuin synnyttää yksi lapsi joka vuosi ja lapset pakotetaan uskomaan, niin näitäkö tässä pitäisi kiitellä? Uskonlahkot tuovat maailmaan hyvin paljon ahdistusta.
- Anonyymi
USKOVAISTEN UHRIT RY ei ole turhaan polkaistu pystyyn , Se jos kuka tekee arvokasta työtä kakkahattu-suvakkien pilaamien sielujen pelastamiseksi terveeseen yhteiskuntaan kelpaaviksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan2283743S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi32677Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos622324Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt411753Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi651633- 1051387
Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti221265Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva101216Rakastan sitä
kun uppoat selittämään jotain. Etsit oikeaa tapaa sanoa jotain, jonka olet jo etukäteen miettinyt, sekoat vähän sanoissa511094LIEKSA - LUOVUIN JUORUILUSTA NÄIN SIINÄ KÄVI, KARU TOTUUS ÄÄNESTÄJÄN KOVA KOHTALO
Uusi vuosi ei olisi kukaan voinut ennustaa, maastamuuttoa ennustin, ei kuitenkaan massit riittäneet, jouduin tulemaan K661047