Luokanopettajat pettyivät Rinteen hallitukseen

toinen joukko on eläkeläiset jos Antin lupaama vapusatanen jää saamatta voi olla tällä hallituksella korvat punasena ensikunnallisvaaleissa. Aktiivimalli jos todennäköisesti ainosataan nimi muuttuu,kyykytys jatkuu aivan varmasti .
16<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Tämä hallitus kasattiin lupaamalla kaikkea mahdollista ja mahdotonta,tähän syöttiin lankesi niin moni että demareista tuli pääministeripuolue.Mielestäni on varsin kuvottavaa että pääministeri kähtee nolaamaan itseään homomamarsille,kyllä siinä uskottavuus lähti kertaheitolla .

Äänestä

Käväsin demarien palstallla kyllä siellä Antti saa kuulla kunniansa mahtaa olla puolueen kannatus olla kohta kepun luokkaa .

Äänestä
  • Niin persut meuhkaa demaripalstallakin täynnä itsekorostusta ja ylivertaisuuttaan mainostaen.

    Äänestä

Eiköhän mäillä nähdä uusi hallitus jo vuoden kuluttu,Persut suurinpana puolueena on pääministeripuolue ja kokoomus ja keskusta, tälle pohjalle olisi hyvärakentaa pystyvä oikeudenmukainen hallitus,

Äänestä
  • Sitähän jo kokeiltiin ja vituiks meni, köyhät köyhtyi ja pörriäiset rikastui.

    Äänestä

Demarit on erikoistunut oikein eläkeläisten ostovoiman alentamiseen aina 90-luvun alusta lähtien, kun Paavo Lipponen hyväksyi tämän kuuluisan indeksilleikkauksen. Nyt tämä Antti Rinne jatkaa samaa linjaa. Ne on inhottavia tuollaiset satastäkyt, johon Rinne syyllistyi hämätäkseen tyhmenpiä, että voi heitä rokottaa sitten salakavalasti. Mutta ei mitään, kyllä se kansa nämä filungit huomaa ennen pitkää. Vahinkoa on kuitenkin voinut jo sattua, se on ikävä puoli asiassa.
Jos tätä menoa jatkuu, eikä edes Kimmo Kiljusen esille tuomat faktat tehoa, eläkeläisiä uhkaa todella nälkäkuuri.
Nyt kun elinikä pitenee, on syytä alkaa myöhentää eläkkeellepääsyä, ettei tarvitse eläkkeen loppupäässä hivuttaa eläkeläisiä kuoliaaksi.

Äänestä

Taas puutaheinää koko palsta.

Pelkkää Persu mututuntuma ja toiveajattelua.

Äänestä

Meille haluttiin demarivetoinen hallitus mihinhintaan tahansa,riittävä määrä hyväuskoisia, hölmöjä näillä eväillä tämä hallitus tehtiin. Onko tässä maassa koskaan näin suurilla lupauksilla ostettu kansan äänet,jos joku muistaa pademman vedätyksen kertokaa ihmeessä .

Äänestä

Taitaa tulla Antille vastaan talouselämän realiteetit kuhan on Anttia opastanut kun puheet ovat aivan toisenlaisia kuin ennen vaaleja ?

Äänestä

Suomenkannalta olisi parasta että tämä hallitus kaatuisi mahdollisimman nopesti ¨,

Äänestä

Pettyneitä äänestäjiä alkaa jo tulla siihen tahtiin että Antilla alkaa naama punottaa .

Äänestä

Kaikille luvattiin kaikkea hyvää jokainen ääni oli tärkeä kun Antistä päänisteriä tehtiin.

Äänestä

Kyllä Petteri Orpo oli oikessa sanoessaan olisi parasta kohdentaa näitä lupauksia muutaman isompaan kohteeseen eikä sorkkia joka suuntaan.. mutta kun tekivät tuntee voi tälläistä odottaa.

Äänestä

Näistä kirjoituksista voi päätellä, että perussuomalaiset pelkäävät oman kannatuksensa romahtavan seuraavissa vaaleissa.

Miten perussuomalaisista olisi voinut tulla hallituspuolue, kun heidän puheenjohtajansa Jussi Halla-aho sanoi että ei lähde samaan hallitukseen kokoomuksen kanssa.

Kokoomuksen puheenjohtaja Petteri Orpo sanoi, että on mahdotonta nähdä perussuomalaisia kokoomuksen kanssa samassa hallituksessa.

Äänestä

Voi voi persulaiset!
Antti Rinteen oikeudenmukaien hallitus vasta aloittelee työtänsä, joten olkaapa nyt ihan rauhallisia ja yrittäkää edes pikkusen kätkeä sitä katkeruuttanne. Ymmärrämmehän me tavan kansalaiset, että teillä on helevetillinen hoppu saada kaikenlaista törkyä ilmoille, kun teillä on niin kova hätä, että normaalimmat ihmiset jättää teidän löyhkäpäisten joukon.
Emme kaipaa Suomeen rasismia, natsismia emmekä minkäänlaista teidän kannattamaanne sekosortoa ja äärioikeistolaista rotuerottelua!!!

Äänestä

Turha+on+mölistä+mitään++hallituksen+arvostelioille,edellistä+hallitusta+aloitte+haukkumaan+välittömästi,Rinne+totesi+he+alkunsa+ettei+hallitus++saa++aikaan+72%+työllisyyttä,vaan+kuinkas+kävikään..+Meillä+on+vahva+oppositio+jota+hallitus+tulee+kuuntelemaan+kun+osaaminen+loppuu+olemattomiin+ministerien+takia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

toinen joukko on eläkeläiset jos Antin lupaama vapusatanen jää saamatta voi olla tällä hallituksella korvat punasena ensikunnallisvaaleissa. Aktiivimalli jos todennäköisesti ainosataan nimi muuttuu,kyykytys jatkuu aivan varmasti .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu