Boikotoikaa matukauppoja

Anonyymi

Suositaaan vain suomalaisia kauppoja ja tuotteitta kaupoissa ja jätetään matukaupat matuille.

7

115

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Näin teemme. En ole koskaan ostanut yhtään ainutta kertaa monikulttuurista muonaa, enkä osta. Se on varma. Aina ajan suomalaiseen mestaan.

      • Anonyymi

        Toinen matujen kaupparyhmä ovat muutamat vaatekauppaketjut.


    • Anonyymi

      Jättäkää myös viinan ja bensan hakeminen ulkomailta, niin tulee uskottavuutta tuohon boikottiinne.

      • Anonyymi

        En ole myöskään koskaan hakenut viinaa enkä bensaa ulkomailta.
        Saan molempia aineita halutessani ihan kivenheiton päästä.


    • Anonyymi

      Paskanmarjat. Voisi boikotoida kaikkia suomituotteita ja -kauppoja niin kauan kuin vastaavia aloituksia viljellään.

    • Anonyymi

      On terveellistä boikotoida matukauppoja.
      Ensiksikään et voi tietää, onko mukava lähiömatu radikalisoitunut terroristi, joka myrkyttää ruokia ja kerryttää elimistöösi myrkkyjä, jotka vasta ajanoloon vievät hengen.
      Toiseksi, jos matu on luku- ja kirjoitustaidoton, hän ei ole voinut suorittaa hygieniapassia ja osaisiko tämä pitää muutenkaan huolta kaikista velvoitteista, joita yrittäjällä on, epäilen.
      Kolmanneksi, on tervettä harjoittaa protektionismia ja suosia kotimaista aina, kun mahdollista. Se tuo jatkuvuutta maallemme. Miksi rahoittaisit toimintaa, joka ei halua/osaa noudattaa pohjoismaisia standardeja?
      Neljänneksi, täällä on myös paljon mamuja, joita ei saa sekoittaa matuihin.
      Moni mamu on ahkera työssään, kuten vietnamit ja kinuskit jne. He eivät ole elintasosurffareita vaan parantavat elintasoaan kovalla työllä.

    • Anonyymi

      Itse boikotoinut ulkolaisten pizza ja kebab paikkoja jo vuosia. Hygienian taso on ala-arvoista, ei kuittia, ei veroja. Suosittelen muillekin.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      36
      2141
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      59
      1955
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1900
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      377
      1622
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1621
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1444
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1072
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      947
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      73
      875
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      869
    Aihe