RKP:n puheenjohtaja kilpailu starttaa!

Anna-Maja Henriksson ei ole vielä kaatunut, mutta vapisee kuin Angela Merkel. Hän on myös väsynyt, eikä jaksa osallistua.

Thomas Blomqvist tämä pilipaliministeri käyttää tilaisuuden hyväkseen. Hän lähtee kotiseudulleen Hankoon ja Tammisaareen
pitämään vaalitilaisuutta kirjastoon.

Vielä ei ole tiedossa, mitä äänestäjille veronmaksajien rahoilla tarjotaan. Ehkäpä tuetaan paikallisia kalastajia ja cocktail paloja kalasta. Saa nähdä poksahteleeko aito shampanja vai Cava?

Samalla voi tietysti lahjoittaa jotain kirjastoille. Ehkäpä nähdään joitain paikallisten kirjailjoiden tai taiteilijoiden palkitsemisia?

Tämä on vanha RKP:n tapa. Aina, kun puolueella on ollut puolustusministerin salkku, on Dragsvik hoitanut vaalitilaisuudet.
Meitä ei ole kutsuttu, mutta maksamme kyllä.

5

212

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Anna-Majalla on turvanaan sen verran tukevan paksut sääret, että se ei hevillä niiltä tolpilta kaadu, eikä putoa.

    • Tässä nähdään kuinka hölmösti Siniset hoiti tehtäviään hallituksessa.
      Urheilu- ja kulttuuriministeri Sampo Terhon olisi pitänyt kiertää kaikki Uudenmaan kirjastot ja tarjota äänestäjille kakka ja kahvia.
      Urheilukentille hänen olisi pitänyt pystyttää olut teltta ja makkaraa.

      Puolustusministeri Jussi Niinistö taas olisi voinut avata varuskunnat ja pitää soppatykit kuumina. Valtion piikkiin tietysti.

      Blomqvist tajuaa heti pistää bileet pystyyn. Sinne saa varmaan sukulaisten lisäksi tulla muutkin samaa kieltä puhuvat?

    • Henriksson halusi siirtää RKP:n eduskuntasalissa keskelle, jotta se edustaisi heidän poliittista asemaa. Samalla hän kuitenkin nimellään viittaa maskuliinisuuteen, mikä on vihreille toksista.

    • Anonyymi

      Miksei ole tuominnut ruotsalaisten rasismia suomalaisia kohtaan ahvenanmaalla missä se suvaitsevaisuus nyt on?

    • Finlandssvenskar är inte rasistiska. Dom vill inte har någån andra än finlandssvenskar i sina skolor. Evakot fick inte komma i Svenskfinland, men det är inte rasistisk.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      68
      898
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      227
      803
    3. Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?

      Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️
      Ikävä
      67
      738
    4. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      49
      654
    5. On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja

      Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien
      Kemijärvi
      59
      548
    6. Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?

      Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh
      Kotimaiset julkkisjuorut
      26
      523
    7. Olet aika julma minua kohtaan

      Antaisit vähän armoa.
      Ikävä
      46
      497
    8. Oletko miettinyt

      Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä
      Ikävä
      29
      489
    9. Olisitko valmis

      Siihen?
      Ikävä
      35
      479
    10. Olet mieleni päällä edelleen, J

      En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞
      Ikävä
      24
      477
    Aihe