Pridehörhöt sotkivat enemmän kuin matut

Siinä taas nähtiin näiden suvaitsevaisten sivistys. Vokeissakin on siistempää kuin puisto pridehörhöjen jäljiltä. Onneksi on varmasti viimeinen tämä tapahtuma.
6<50
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jos ne olisivat sivistyneitä, eihän ne marssisi tuommosen hölömöyden puolesta. Senhän näkee jo A.Rinteenkin ja jonkun piispan seassa olosta, että turha oottaa järkiintymistä politiikassa ja kirkossa.
Heidät pitäisi komentaa siivoamaan ne sotkut !

Äänestä

Jäljistä voi päätellä porukan tason.

2Äänestä

vihervasemmiston näkemykset ei haittaa omaa itseään kun saa remmeltää miten huvittaa ja muut maksaa viulut.

1Äänestä

Nämä priden sotkijat on myös niitä ilmastohörhöjä. Voiko kaksinaamaisempaa tekopyhyyttä ollakaan?

1Äänestä

Tuolla sotkemisella se ilmasto sitten pelastuu.

1Äänestä

Samanlaista sotkemista on joka viikonloppu helsinkiläisissä puistoissa ja toreilla. Niitä ei vaan huomata kun kaupunki siivoaa jäljet ennen kuin ihmiset herää ja lähtee liikkeelle. Nyt järjestäjät olivat ostaneet pari siivousfirmaa hoitamaan puiston siivouksen, mutta firmat eivät vieneetkään roskia pois heti sunnuntaina (kuormurit olisi maksanut liikaa pyhälisien takia). Yöllä sitten eläimet, varikset, lokit ym. repi jätesäkit auki ja levitteli jätteet.

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Siinä taas nähtiin näiden suvaitsevaisten sivistys. Vokeissakin on siistempää kuin puisto pridehörhöjen jäljiltä. Onneksi on varmasti viimeinen tämä tapahtuma.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu