Fazer! Tuo mädäntynyt

Firma! Haluavat kontrolloina työtekijöitään niin töissä kuin vapaa-aikana! Todella sairas yhtiö nykyään! Kieltoja kieltojen perään! Fazerin johto on pelkkiä ahneita pöksyjä! Halpatyövoimaa haluavat ja pvat niitä saaneet! TODELLÄ HÄIKÄILEMÄTÖN YHTIÖ!
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Palkkaavat aasialaisia tehtaan täyteen.

Maksetaanko niille eri palkkaa
vai mikä tää on?

Oli sellainen haastattelu ja ilmapiiri
voi olla hyvä, etten päässyt

Äänestä

Fasu sotkee kaikkiin tuotteisiin palmurasvan lisäksi yliäklöä glukoosi- fruktoosisiirappia sekä makeisiin että.suolaisiin. Tuon myrkyn maku tunkee läpi kaikessa fasumoskassa.

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Firma! Haluavat kontrolloina työtekijöitään niin töissä kuin vapaa-aikana! Todella sairas yhtiö nykyään! Kieltoja kieltojen perään! Fazerin johto on pelkkiä ahneita pöksyjä! Halpatyövoimaa haluavat ja pvat niitä saaneet! TODELLÄ HÄIKÄILEMÄTÖN YHTIÖ!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu