Muistutus ihmisen läjässä pysymisestä

Anonyymi

Sorry, mutta pakko kertoa, kuinka ihminen pysyy tarvittaessa läjässä ja kasassa fyysisesti ja muutenkin. Haluan antaa vinkin ihmisille, ettei tarvitse läpikäydä asioita, utopioita, jotka eivät ole olemassa tai eivät kuulu ihmisen osaan.

Nimittäin eräs anti-psykootti nimeltään Risperdal auttaa asiaan parhaiten, juuri ollenkaan, koska se tuottaa plasmaa, joka sitoo ainekset ja pitää ihmiset läjässä, kasassa.

Vaikka tuoteselosteessa lukee mitä vaan, niin oikeasti kts. lääkettä jatkossakin käytetään mihin tahansa psko-somaattiseen tai jopa neurologis-peräiseen heikentymis/ rappeutumis-tautiin.

Ei pelkoa, koska tällä lääkkeellä varsinkin pystyy suojautumaan vaikka mitä vastaan. Ja vaikka joudumme valepaskojen takia (esim. Jumalat, Valtiaskunta tai henkimaailma tai neurologinen rappeuma) näitä vetämään, niin parempi on, että elämä säilyy kuin että kuolemme pois kuin että kuolemme valepaskojen takia alta aikayksikön.

Oikeasti, varoitan ja muistutan, älkää ihmiset leikkikö asioilla, niiden kanssa, vaan ottakaa ja hoitakaa, joskus paljon vähän muutakin kuin se oma elämä huolen aiheeksi.

Ei huolta, tiedän, että teette niin monet parhaanne, vähän muidenkin hyväksi. Olemme samalla hyvällä puolella, mittä vielä eri veneissä ns. Mutta tehkää parhaanne, mitä voitte, ettei oikein kukaan jäisi helv. oman onnen nojaan! Muistakaa neuvoa, opastaa muitakin! Kyllä kaikesta selvitään, nykymaailman ihmistä ei voita mikään eikä kukaan! Muistetaan vain mieluummin olla samalla puolella kuin yhtään vastaan! Voimia ja kaikki taistellaan!

1

157

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ai, luulin että ihminen on suurimmaksi osaksi vettä, vähän kuin meloni, ja pysyy kasassa veden pintajännityksen ansiosta. Jos juo Fairya, häviää pintajännitys ja ihminen kuolee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      67
      5927
    2. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      349
      5749
    3. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      93
      4731
    4. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      12
      2235
    5. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      18
      2048
    6. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      52
      1952
    7. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      43
      1870
    8. Martina vuokraa yksiötä

      Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      251
      1211
    9. Jokaisella tytöllä on supervoimansa

      Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan
      Sinkut
      203
      1114
    10. Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!

      Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka
      Maailman menoa
      64
      1061
    Aihe