Mystinen, taiteellinen, sielukas, maaginen, selittämätön.
Ihannemies
16
341
Vastaukset
- AnonyymiMystinen 
 Olen toiset huomioonottava vielä neitsyt mies.
 Taiteellinen
 Harrastan lehtisahausta ja muita puutöitä talon ylläpidon kanssa.
 Sielukas
 Erään blogin mukaan tänään pitäisi alkaa kundaliinienergian virrata.
 Maaginen
 Käyn shamanistisia kursseja ja oppeja
 Selittämätön
 Voi olla vaikeaa selittää kavereille ja vanhemmille miksi valitsit juuri minut kaikista:)- AnonyymiIhminen on irtautunut vanhemmistaan ja itsenäistynyt vasta silloin kun hän tekee päätöksensä oman elämänsä asioista vanhemmista ja muista ihmisistä välittämättä. Asiantuntijoiden mukaan ihmiset nykyisin kasvavatkin aikuisiksi ja itsenäistyvät noin nelikymppisinä. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Ihminen on irtautunut vanhemmistaan ja itsenäistynyt vasta silloin kun hän tekee päätöksensä oman elämänsä asioista vanhemmista ja muista ihmisistä välittämättä. Asiantuntijoiden mukaan ihmiset nykyisin kasvavatkin aikuisiksi ja itsenäistyvät noin nelikymppisinä. Kas kiitos, eihän mulla sitten ole mitään hätää:) 
- AnonyymiHienoa, eikö oo muuten aika hurja ajatus. Monilla alle nelikymppisillä on jo lapsia ja ihan kakaroita ovat itekin vielä. 
- AnonyymiMielenkiintoinen ajatus. 
 Nuorilla on jaksuja temmeltää lasten kera mutta toisaalta osaavat lapset temmeltää yksinään kavereidensa kerakin.
 Ja jos 4kymppisenä tekee lapset niin he lentävät pesästä vasta kun olet 60, mutta toisaalta mitä sitten?
 En tiedä.
 Mielenkiintoinen ajatus.
 
- Ihannemies on about omanikäinen, hyvännäköinen, ajattelee sinua kuin myös itseänsä, osaa elää omaa elämää eikä ripustaudu sinun elämääsi. Omat kaverit ja omat suhteet, mutta osaa tuoda sinut esille heille. Ajattelee omaa napaansa, mutta myös omaa napaansa pidemmälle. Ajattelee hyvää muista kuin myös itsestäänkin. Kiinnostukset esim. musiikkimaku kohtaavat. Samanlaiset ajatukset maailmasta, vaikka väittely ja ajatusmaailmoiden kohtaaminen voi yhtälailla olla hyväksi ja pitää suhteen nuorekkaampana. Asioita ja kriteerejä on monia, mutta miehiä vähän. - AnonyymiMiehiä on maailma puolillaan, samoin kuin naisia. Mutta jotta löytää sellaisen joka sattuu itseä kiinnostamaan, niin menee jo vaikeammaksi. 
- AnonyymiTaisi tarkoittaa että hänen kriteereillä miehiä on suhteellisen vähän. Oli hauska 
 
- AnonyymiMun ihannemies on : kaunis sieluinen, ulkokuorel ei väliä. Mies joka näkee asioiden läpi, ajatteleva, pohdiskeleva, avoin, onnellinen, tasapainoinen, hengellinen, uskova, näkevä, itsensä tunteva, inhimillinen, rauhallinen, tulinen sielu, luonnonlapsi, eräjorma, toiselta planeetalta. Ei ihan taida hän löytyä Suomesta 😂. - AnonyymiP.s naurattaa aina kun ihmiset sanoo mulle löydät vielä hyvän miehen. Edelleen en etsi miestä. Hän löytää mut kun on sen aika. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:P.s naurattaa aina kun ihmiset sanoo mulle löydät vielä hyvän miehen. Edelleen en etsi miestä. Hän löytää mut kun on sen aika. Löytämisen aika... se vähän riippuu miten piilossa on. 
 Itse olen odotelluit tässä parikymmentä vuotta, että joku nainen löytäisi minut.
 Nyt minulle valkeni, että jos kaikki odottaa, että joku löytää ...niin eihän oikeat ihmiset kohtaa millointaan jos silloinkaan.
 Pitäisi varmaan vaihtaa strategiaa.. no siinä meni parikymmentä vuotta hukkaan testatessa tuon teorian paikkansa pitävyyttä.
 
- Joojoo, kyllä se ihannemies voi olla kuka vaan kenen kanssa kolahtaa, vaikka lastenraiskaaja. Breivik sai paljon ihailijapostia naisilta kun oli tappanut 100 ihmistä koska ei tykännyt heidän poliittisesta kannasta. 
- AnonyymiTutkimus; miehen älykkyys/huumorintaju on se kaikkein myyvin piirre. 
- AnonyymiSe on PANOMIÄS ;-))) 
 Onneks aina ei kemia lopu kun saman katon alle asettuu, nyt on loppunut alkuunsa ja panomiäs on mennyt hetkeksi hukkaan.
 Onneks tää loppuu parin kuukauden kuluttua, ja pitää katsella seuraavaa siirtoa, jonkun ihanasti tuhisevan isotissin viereen, perseväkin kelpaa eikä mahakaan haittaa, riittää kun on oma itsensä.. 8))
 Voipi olla, että seuraava asettuminen tapahtuu jossain päin maailmaa aurinkorannoille.- AnonyymiTykkäsin tästä! Tämä oli kuule nyt A match! 
 >3
 Liput on lähes varattu:)
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Tykkäsin tästä! Tämä oli kuule nyt A match! 
 >3
 Liput on lähes varattu:)Jep, uusi, tuleva elämä sisältää muun muassa rentoa samoilua ja tutustumista alueisiin, nakurantailua unohtamatta, tietysti hyvää ruokaa ja kuntoilua. 
 
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliinYli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset727467
- Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti845684
- Enää viisi yötä Sannan kirjaanIhan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut393816
- Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessäänmutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät163120
- Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L1112945
- SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensaSDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral962785
- IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!"Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k422760
- Anteeksi TAamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa132111
- En mä tahallani ole näin hankala.Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta161836
- Harmittaako mies, että yhteys katkesi?Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?2431713