Maahan muuton hinta 3,2 Miljardia Euroa

Nyt se on tiiossa mihin Suomalaisten verorahat
uppoaa
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Vanhusten hoito retuperällä, teiden kunto retuperällä ja monet muutkin asiat, mutta onneksi saamme tänne luku- ja kirjoitustaidotonta, työtävieroksuvaa porukkaa, kiitos vasurit ja vihreät.

Äänestä
  • Tai maksaa vähemmän anteliaasti maahan tunkeutuville joilla ei ole aikomustakaan ikinä tässä maassa työtä tehdä.

    Kun matu saa vastikkeetonta avustusta järkyttäviä summia tekemättä mitään, lienee laskentatapa olla että matu olisi "töissä", vaikka raha tulee kirjaimellisesti makaamalla.

    Yhden vuoden ja kymmenen kuukauden aikana Kansaneläkelaitos oli ehtinyt myöntää Sahralle noin 19 000 euroa lapsilisiä, kotihoidon tukea ja äitiysrahaa. Toimeentulonormin mukaan Sahran olisi pitänyt saada kohtuullisiin elinkustannuksiinsa 23 538 euroa. Normista siis puuttui noin 5 000 euroa, ja se Sahralla oli oikeus saada toimeentulotukena. Mutta viiden tuhannen asemesta Sahralle maksettiin 22 kuukauden aikana toimeentulotukea 36 872 euroa. Normi siis ylittyi 7-kertaisesti.

    Kela maksoi viime vuonna maahanmuuttajataustaisille Suomessa asuville työttömille 411 miljoonaa euroa työttömyysturvaa, ilmenee Iltalehden Kelalta saamista tiedoista. Kelan maksaman työttömyysturvan menot olivat viime vuonna yhteensä noin 1 964 miljoonaa euroa. Siitä maahanmuuttajien osuus oli 20,9 prosenttia.

    Maahanmuuttajien osuutta voi pitää suurena, sillä Tilastokeskuksen mukaan ulkomaan kansalaisten osuus oli viime vuoden lopussa 4,7 prosenttia koko väestöstä.

    Perustoimeentulotuen menot saajakotitalouden hakijan kansalaisuuden mukaan kertovat samanlaista tarinaa. Kela maksoi viime vuonna perustoimeentulotukea yhteensä noin 716 miljoonaa euroa. Siitä maahanmuuttajataustaisten osuus oli noin 118 miljoonaa euroa eli noin 16,4 prosenttia.

    Aika hyviin tuloihin nämä ulkomaalaistyöttömät pääsivät, kun niille maksettiin 37.000€ per lärvi vuodessa.

    Äänestä

Niinpä. Eikä raha ole edes se PAHIN asia suurmamutuksessa!

Pahinta on tietysti se, että suomalainen Suomi ja koko suomalaisuus katoaa, kun väestö muuttuu sekakulttuuriseksi sekakansaksi.

Suomi on suomalaisen kansan ikikoti. Jos suomalaiset ja suomalaisuus katoavat Suomesta, katoavat ne koko maailmasta ainiaaksi.

Suomen ainoa merkitys ja tarkoitus on olla suomalaisuuden ylläpitäjä maailmassa. Muuten tällä maa-alueella ei ole mitään merkitystä!

Suomalaisvastainen eliitimme, sen media ja muut lakeijat TARKOITUKSELLA haluavat tuhota suomalaisuuden pois maailmasta!

Älkää kuvitelko mitään muuta! Kaikki muut kiihkomamuttajien motiivit ovat vain harhautusta, jolla hämätään tyhmää kansaa.

Äänestä
  • HYVÄ HYVÄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Äänestä

  • "Nyt Rinteen hallitus on asettanut tavoitteekseen reivata luku 75:een. Se tarkoittaa, että hallituksen on saatava maahan 60 000 työllistä lisää."

    Reivaaminen tarkoittaa tosin purjeiden laskemista reivausköysillä kovan myrskyn koittaessa purjeiden suojelemiseksi.

    Ei pitäisi Helsingin Sanomienkaan käyttää purjehdustermejä jos ei koskaan ole purjehtimisen kanssa ollut tekemisissä.

    Halutaan siis lisää työllisiä, eikä vähentää niitä. Reivaaminen on väärä ilmaus.

    Äänestä

Omakotialueita vaivaa jatkuvat asuntomurrot. Viime lauantaina on taas alueellani murtauduttu omakotitaloon. Omaani murtauduttu jo aikaisemmin. Rajanaapureille on joka taloon murtauduttu ja tekijät olleet ulkomailta tulleita "kävijöitä" eli ei oleskelulupaa saaneita.
Liikkuva poliisi on kuullun mukaan lakkautettu joten asia on ilmeisesti toiminut viestinä ja kutsuna maahan tunkeutuville rikollisille.
Poliisi pois nysväämästä liikenteen kanssa ja todellisiin töihin. Valvomaan kansalaisten turvallisuutta, kotien koskemattomuutta ja raiskarit kuriin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nyt se on tiiossa mihin Suomalaisten verorahat
uppoaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu